تبلیغات
وبلاگ دبیرستان دخترانه حکمت - تلفن 35323615 - اعتبار طرح رتبه بندی معلمان تأمین شده است

اعتبار طرح رتبه بندی معلمان تأمین شده است

http://pana.ir/Image/PicArchive/2015/8/1_635741165122555199_s.jpg

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پانا، مجمد باقر نوبخت در حاشیه نخستین روز از برگزاری اجلاس روسای آموزش و پرورش سراسر کشور در جمع خبرنگاران گفت: در گردمایی سه روزه مسئولین آموزش و پرورش کشور مقرر شد که سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور آنچه را که دولت تا پایان امسال و در سال انتهایی برنامه پنجم توسعه در دستور اجرا دارد در حوزه آموزش و پرروش ابلاغ و اجرا دارد.
 

وی با اشاره به مصوبه هیئت وزیران در خصوص رتبه بندی کردن فرهنگیان، گفت: بر این اساس مقرر شد از شش ماهه دوم امسال طرح رتبه بندی فرهنگیان اجرایی شود و مضاف بر سقف 24 هزار میلیارد تومان سهم وزارت آموزش و پروش که 1350 میلیادر تومان بودجه در برنامه مصوب داشت، اعتبار در نظر گرفته شده است.
 

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور همچنین عنوان کرد: استمرار این طرح که به نحو شایسته ای کارآیی نظام آموزش و پرورش را افزایش خواهد داد اعتباری بالغ بر سه هزار میلیارد تومان در سال آینده نیاز دارد و این میزان اعتبار در بودجه سال 95 پیش بینی شده که الان در در لایحه در دست تهیه بودجه سنواتی در درست اقدام و تهیه است.
 

نوبخت افزود: طرح رتبه بندی معلمان با توجه به اینکه در مصوبه هیئت وزیران و قانون مربوطه به تصویب رسیده در وزارت آموزش و پرورش تهیه شده مقرر بود در شورای توسعه مدیرت کشور به تصویب برسد که این شورا در سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور تشکیل خواهد شد.
 

وی با پیش بینی بازنگری روسای آموزش و پرروش بر طرح رتبه بندی معلمان در اجلاس سه روزه آموزش و پروش اظهار کرد: با بررسی های نهایی احتمالا ما می توانیم قبل از مهرماه این مهم را در شواری توسعه به تصویب برسانیم و با توجه به اینکه منابع برای این مهم از هم اکنون در نظر گرفته شده به یاری خدا از اول مهم ماه می توانیم این طرح را اجرایی کنیم.
 

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی در رابطه با موضوع همطراز شدن حقوق فرهنگیان با سایر ارگانها پی از اجرای طرح رتبه بندی و پرسشی مبنی بر اینکه برای افزایش حقوق فرهنگیان پی از این همطرازی چه برنامه ای دارید؟ گفت: متوسط حقوق فرهنگیان عزیز که به هیچ وجه متناسب با ارزش کار فاخری که انجام می دهند نیست و همانطور که مطرح کردید از دریافتی تعدادی از کارکنان دستگاه های اجرایی کمتر است.
 

وی افزود: همچنین حقوق فرهنگیان از تعدادی از دستگاه های دولتی نیز بیشتر است و این نه به آن معناست که فرهنگیان حقوق بیشتری دریافت می کنند بلکه بیانگر این واقعیت است که نظام پرداخت کشور معیوب است و لازم است برای تحقق عدالت نظام پرداخت کشور را بازنگری کنیم و خوشبختانه هم اکنون در سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور کارگروهی مسئول شدند تا نظام پرداخت کشور را بازنگری کنند تا به این ترتیب تفاوت و تبعیض در پرداخت کارکنان برطرف شود.[ یکشنبه 11 مرداد 1394 ] [ 05:34 ب.ظ ] [ علی نیا ]