تبلیغات
وبلاگ دبیرستان دخترانه حکمت - تلفن 35323615 - برگزاری جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی به ریاست فرماندار سلماس

برگزاری جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی به ریاست فرماندار سلماس

http://10.30.170.244/2925/2925Docs/news/IMG_6185.jpg

با حضور فرماندار و کلیه اعضاء ، جلسه شورای پشتیبانی نهضت سواد آموزی شهرستان سلماس در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

مسعود حاجی علیلو فرماندار سلماس گفت: دانش گمشده و هویت انسان است که باید آن را بیاموزد.

 وی با اشاره به آیات سوره علق و قرائت آن افزود: اولین هدیه ای که از سوی خداوند تبارک و تعالی بر پیامبراکرم (ص)نازل شدآموختن و خواندن بود و مبنای حرکت معصومین هم همین بوده است چنانچه حضرت علی (ع)می فرماید :هرکس یک کلمه به من بیاموزد مرا بنده خویش ساخته است.
حاجی علیلو تصریح نمود :معمار کبیر انقلاب  در بحث سواد آموزی می فرماید:مایه بسی خجلت است  کشوری که مهد علم و ادب بوده در سایه اسلام زندگی میکند که طلب علم را فریضه الهی دانسته و از نوشتن و خواندان محروم باشد.
فرماندار سلماس  وظیفه تک تک  اعضاء این شورا را در جهت باسواد کردن افراد بیسواد باقی مانده مهم خواند و افزود:طرح ریشه کنی بیسوادی دغدغه مسئولین نظام ،استان و شهرستان می باشد که بایستی این طرح تا سال 1395 جمع آوری شود و دولت از انجام این عارضه نجات پیدا کند که در این خصوص تلاش مسئولین را می طلبد.
فرماندار همچنین  از مسئولین ادارات خواست تا در برنامه ها و فعالیتهای سواد آموزی مشارکت و پیگیری و تلاش نمایند تا بیسوادی در شهرستان ریشه کن شود.
رسول موسی زاده مدیر آموزش و پرورش شهرستان سلماس ،در ابتدای جلسه آئین نامه شورای پشتیبانی سوادآموزی را تشریح نموده و بر لزوم همکاری اعضای محترم نسبت به اجرای مفاد آن تا رفع معضل بی سوادی در شهرستان تاکید نمود.

موسی زاده در خصوص اهمیت سوادآموزی و لزوم ارتباط نزدیک و تنگاتنگ با بخشداران، دهیاران به منظور جذب سوادآموزان و برگزاری جلسه توجیهی در این خصوص و همچنین لزوم انجام غربالگری آماری در سوادآموزی به منظور اتخاذ روشهای مطلوب و تدابیر لازم و نیز انجام تشویقات در طول فرایند سوادآموزی مطالبی ایراد نمود.

علیرضا رضایی رئیس اداره سواد آموزی سلماس : گزارش کاملی از فعالیت های سوادآموزی شهرستان، درصد باسوادی شهرستان ، لزوم اراده جمعی نسبت به باسواد کردن افراد باقی مانده و ریشه کنی بی سوادی تا پایان سال 95، انجام طرح مدرسه محور جهت باسواد کردن افراد بی سواد، اهمیت و نقش سواد در جامعه، مشکل و دغدغه ی آموزش و پرورش نسبت به جذب و نگهداری سوادآموزان با توجه به پراکندگی جمعیت و مشغله کاری آنان، لزوم اقدامات جدی در خصوص تصحیح آمار و اطلاعات موجود در جهت بدست آوردن آمار واقعی بی سوادان شهرستان، در نظرگرفتن بسته های حمایتی و تشویقی به منظور جذب و نگهداری سوادآموزان مطالبی رابیان نمود.

در ادامه هریک از اعضای حاضر در جلسه به بیان دیدگاههای خود درخصوص رفع معضل بیسوادی پرداختند. 
[ یکشنبه 1 شهریور 1394 ] [ 06:21 ب.ظ ] [ علی نیا ]