تبلیغات
وبلاگ دبیرستان دخترانه حکمت - تلفن 35323615 - برگزاری کلاس های دوره آمادگی عشایری یک ماهه مناطق دو زبانه سلماس

برگزاری کلاس های دوره آمادگی عشایری یک ماهه مناطق دو زبانه سلماس

http://10.30.170.244/2925/2925Docs/news/aaaa.jpg
مدیر آموزش و پرورش سلماس : اهمیت و نقش این کلاس ها و آموزش ها قبل از دبستان در آماده سازی کودکان عشایری برای ورود به دوره ابتدایی بسیار مهم و اساسی است.

کلاس های دوره آمادگی یک ماهه مناطق دو زبانه عشایری سلماس در قالب 25 کلاس ابتدایی عادی و ۴ کلاس عشایری  جهت آشنایی دانش آموزان بدو ورود به پایه اول دبستان عشایری که دوره یک ساله آمادگی را طی نکرده اند، در کلیه مناطق دوزبانه منطقه شروع به فعالیت کردند.

وی افزود: والدین باید به دوره پیش از دبستان عشایری توجه بیشتری داشته باشند و با برنامه و کلاس های آموزشی و مناسبی که در نظر گرفته ایم همه کودکان لازم التعلیم با گذر از این دوره، آمادگی لازم برای دبستان را به دست آورند .

این مقام مسئول در پایان گفت : تشکیل کلاس های آمادگی یک ماهه عشایری در سلماس که منطقه دو زبانه است ، سبب کاهش آسیب های آموزشی در پایه  اول دبستان می شود. همچنین فرصت آموزشی مناسب برای کودکان دارای گویش های غیر فارسی به ویژه در این منطقه ایجاد می کند.

لازم به ذکر است همه آموزگاران مجری این طرح در کارگاه یک روزه‌ای که به منظور آشنایی با اهداف و شیوه‌های اجرای آن برگزار شد شرکت نموده و پس از توجیه شدن، این کلاس‌ها تشکیل شده است

ضمناً کلاس های فوق تا پایان شهریور ماه به فعالیت خود ادامه خواهند داد و در طول فعالیت تیم های نظارتی، نحوه فعالیت و تشکیل کلاس ها را مورد ارزیابی قرار خواهند داد
[ دوشنبه 16 شهریور 1394 ] [ 06:10 ب.ظ ] [ علی نیا ]