تبلیغات
وبلاگ دبیرستان دخترانه حکمت - تلفن 35323615 - تجهیز مدارس سلماس به لوازم ورزشی

تجهیز مدارس سلماس به لوازم ورزشی

http://10.30.170.244/2925/2925Docs/news/IMG_7548.JPG

تمامی مدارس سطح منطقه سلماس به لوازم ورزشی تجهیز خواهند شد.

تجهیز تمامی مدارس سطح سلماس به لوازم ورزشی در اولویت کاری قرار گرفت.
رسول موسی زاده مدیر آموزش و پرورش گفت: توجه به سلامت جسمی و روانی دانش آموزان با جدیت از سوی مدیریت آموزش و پرورش پیگیری می شود و بر آن هستیم تا ضمن احصاء نیازهای ورزشی مدارس ، لوازم مورد نیاز و امکانات ورزشی لازم را برای تمامی مدارس فراهم کنیم.

موسی زاده با بیان این که باید مدارس در کنار تعلیم به ورزش توجه خاص صورت گیرد، اظهار کرد: مدارس امکانات ورزشی را داشتند اما در حد حداقلی بود که با همت اداره تربیت بدنی استان ، مدارس تجهیز خواهد شد.

وی گفت: روح سالم در بدن سالم است، در کنار تعلیم و تحقیقات، ورزش نیز نیاز است و با توجه به این که فضای مدرسه فضای آموزشی است، برای کسب موفقیت جسم سالم نیاز است.

وی به برنامه های ورزشی پیش بینی شده برای دانش آموزان اشاره کرد و افزود: برنامه های مختلف ورزشی از جمله ورزش های گروهی مانند والیبال، فوتبال، شنا و کوهنوردی و غیره و همچنین ورزش های همگانی برای دانش آموزان در نظر گرفته شده است.

مدیر آموزش و پرورش ادامه داد: نخست آنکه در این سیاست‌ها بر اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تاکید شده و دوم توسعه تربیت بدنی و ورزش همگانی است. ما مصمم هستیم در سال 95 و سالهای اجرای برنامه ششم توسعه، آموزه ها و الهامات سند تحول بنیادین را نهادینه کنیم و مواردی را که بر آن تاکید شده در قالب برنامه‌های مختلف طراحی و به اجرا دربیاوریم.

موسی زاده با اشاره به اینکه چارچوب فعالیت‌های ما سند تحول بنیادین است، گفت: اگر برنامه‌های فعلی با سند مطابقت داشته باشد آنها را حفظ می‌کنیم و ادامه می‌دهیم اما اگر برنامه‌ای با این چارچوب مطابقت نداشته باشد آنرا مورد بازنگری قرار می‌دهیم.

وی ادامه داد: محور فعالیت‌های تربیت بدنی در کشور آموزش و پرورش و مدرسه است و ما سعی داریم توسعه تربیت بدنی را در مدارس در سالهای آتی به صورت جدی دنبال کنیم. همچنین به ورزش همگانی توجه ویژه خواهیم داشت.

موسی زا ده در ادامه هفت رویکرد برنامه محوری، مدرسه محوری، فراگیری، اخلاق محوری، کیفیت محوری، علمی بودن و تخصصی بودن فعالیت‌ها را طراز برنامه‌های تربیت بدنی در راستای برنامه ششم توسعه دانست و گفت: مدرسه کانون تحول است و باید اختیارات مدرسه افزایش یابد و مدیریت آموزشگاهی توانمند شود.

[ شنبه 21 شهریور 1394 ] [ 09:39 ق.ظ ] [ علی نیا ]