تبلیغات
وبلاگ دبیرستان دخترانه حکمت - تلفن 35323615 - نواخته شدن زنگ بازگشایی مدارس

نواخته شدن زنگ بازگشایی مدارس

زنگ بازگشایی مدارس به صورت نمادین در دبیرستان استعدادهای درخشان شهید بهشتی سلماس با حضور مسئولین استانی و روسای ادارات و نهادهای دولتی و اولیاء دانش آموزن نواخته شد.

http://10.30.170.244/2925/2925Docs/news/IMG_8644.JPG

مراسم زنگ بازگشایی مدارس و گرامیداشت هفته دفاع مقدس با قرائت پیام وزیر ، مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش، روز چهارشنه اول مهر ماه 94 ، با حضور رئیس اداره فرهنگی و هنری استان ، معاون سیاسی فرماندار، شهردار ، اعضای شورای شهر، روسای ادارات و جمعی از فرماندهان ارتش ، سپاه، نیروی انتظامی ، فرهنگیان و دانش آموزان در دبیرستان استعدادهای درخشان شهید بهشتی  برگزار شد.

در ابتدای این مراسم پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و پخش سرود مقدس جمهوری اسلامی ایران با همراهی گروه موزیک ارتش ، مدیر آموزش و پرورش سلماس ضمن خیر مقدم، سال تحصیلی جدید 95-94 را به فرهنگیان و دانش آموزان تبریک گفت و پیرامون مسائل آموزش و پرورش مطالبی رابیان کرد.

موسی زاده مدیر آموزش و پرورش اظهارداشت : صاحبنظران علوم تربیتی، جامعه شناسی و روانشناسی آموزش و پرورش را محور توسعه می دانند چرا که این نهاد با آینده سازان کشور سر و کار دارد و راه پیشرفت کشور را اصلاح آموزش و پرورش دانسته  و  بزرگترین نعمت آموزش و پرورش را مردمی بودن آن عنوان کردند.

وی علم و ایمان را فاکتور های انسان های پیشرفته دانست و گفت: آموزش و پرورش محلی است که می تواند به بهترین نحو ممکن روح دانش و ایمان را در افراد پرورش دهد.

موسی زاده در ادامه گزارشی از وضعیت بازگشایی مدارس ارائه کرده و از حمایتهای امام جمعه ، فرماندار محترم و زحمات شورای شهر وشهرداری سلماس و تازه شهر تشکر کرده و خطاب به دانش آموزان گفت : در قبال زحمات مسئولین شما مسئول هستید ، عادت به سخت کوشی داشته باشید و پرسشگری را سرلوحه کار خود قرار دهید .

 

ناصر رزاقی رئیس اداره فرهنگی وهنری اداره کل  با گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت : هر جامعه مفاخری دارد ، تکیه گاهی دارد ، بزرگترین افتخار ما شهدا هستند که درس نفی استکبار و اثبات استقلال ، آزادی ، جمهوری اسلامی را به ما یاد دادند.

رزاقی  با بیان اینکه مسیر توسعه و پیشرفت کشور از آموزش و پرورش می گذرد، آموزش و پرورش را اصل و اساس توسعه کشور دانست و افزود: اگر قرار باشد شاهد توسعه کشور باشیم باید تاکید زیادی بر این بخش داشته باشیم.

 

 در ادامه  امیر تیموری معاون فرماندار شهرستان سلماس ضمن اشاره به اهمیت آموزش و پرورش وتربیت مدیران آینده کشور در خانواده و آموزش و پرورش گفت: شخصیت بچه ها در خانه و مدرسه ساخته می شود ؛ پس معلمین باید با دلسوزی و علاقه مندی و اخلاق و محبت و تکریم دانش آموزان ، به شکل گرفتن شخصیت بچه ها کمک کنند. تا مدیران آینده دارای شخصیت های مثبت جامعه باشند و بتوانند با هیج ، همه چیز بسازند.

 

وی  از دانش آموزان به عنوان سرمایه های کشور یاد کرد و گفت: با برنامه ریزی و هزینه کردن در این بخش می توانیم شاهد پیشرفت روز به روز استان و کشور باشیم.

 [ چهارشنبه 1 مهر 1394 ] [ 10:17 ب.ظ ] [ علی نیا ]