تبلیغات
وبلاگ دبیرستان دخترانه حکمت - تلفن 35323615 - مدرسه 15 کلاسه خیرساز در سلماس به بهره برداری رسید

مدرسه 15 کلاسه خیرساز در سلماس به بهره برداری رسید

http://wa.medu.ir/Portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=c8467714-b92a-46d8-993c-4f5d06d6447c


http://wa.medu.ir/Portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=a11f6cbd-0058-405a-8da2-ef9f77046d8e

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش استان، آئین بهره برداری از  مدرسه 15 کلاسه خیر ساز «محمد صادق پاشاپور» با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان، مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان، رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان و جمعی از مسئولین استانی و منطقه ای برگزار شد.

«فریدون سیدمصطفوی» مدیر کل آموزش و پرورش استان در این مراسم با تقدیر از خیرین مدرسه ساز، اظهار داشت: کار خیرین بسیار قابل ستایش است چراکه که باعث نوع دوستی،تشریک مساعی و رفع مشکلات می شود.

سید مصطفوی بیان داشت: دانش‌آموزان از ابتدای سالتحصیلی باید با خودباوری، همت و تلاش مضاعف قله‌های علم و دانش را فتح کنند و بکوشند که انسان‌های مفیدی برای جامعه خود باشند، معلمان نیز باید وظایف خود را در عرصه تعلیم و تربیت به خوبی ایفا کنند و دانش‌آموزان را مانند فرزندان خود بدانند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان با اشاره به کمبود فضای آموزشی درشهرستان سلماس خواستار مشارکت بیشتر خیرین در امر مدرسه سازی شد.

رسول موسی زاده مدیر آموزش و پرورش سلماس نیز در این مراسم، از فعالیتها و تلاشهای خیربزرگوار محمد صادق پاشاپور تقدیر نمود و مدرسه سازی را میراثی ماندگار و همیشگی دانست.

موسی زاده، آموزش و پرورش را محور توسعه هر ملت و شاه راه و کلید اصلی این توسعه برشمرد .

وی افزود: این واحد آموزشی در سه طبقه به مساحت شش هزار متر مربع و با زیربنای یک هزار و 555 مترمربع توسط خیر مدرسه ساز، محمدصادق پاشاپور در مدت یک سال احداث شده است.

موسی زاده ادامه داد: خیر مدرسه ساز برای احداث این فضای آموزشی 21 میلیارد ریال هزینه کرده و تجهیز آن نیز توسط اداره کل توسعه و نوسازی مدارس استان صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: با افتتاح این مدرسه زمینه تحصیل 450 نفر دانش آموز در یک شیفت تحصیلی برای مقطع متوسطه دوره اول راهنمایی در شهرسلماس فراهم شد. مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان هم در این آیین اظهار کرد: در حوزه عمرانی فضاهای آموزشی 170 پروژه با 748 کلاس درس در دست احداث است که 122 پروژه نیمه تمام مربوط به طرح های دولتی با 430 کلاس درس و 48 پروژه با 318 کلاس درس نیز جزو مدارس خیرساز است.

فریبرز اسمعیل زاده گفت: دهه فجر امسال 12 پروژه با 90 کلاس درس و با زیربنای 13 هزار و 65 متر مربع با اعتبار 14 میلیارد ریال تحویل ادارات آموزش وپرورش می شود.

«محمد صادق پاشاپور» خیرمدرسه ساز در مراسم افتتاح اظهار کرد: خوشحال هستم که امروز در جمع این دانش‌آموزان ، مدرسه‌ام را افتتاح می‌کنم و آن را تقدیم نسلی می‌کنم که قطعاً برای توسعه،‌ عمران و آبادانی کشور تلاش می‌کنند.

این خیرمدرسه ساز اظهار کرد: خیرین واقعی کشور شهدا و جانبازان و خانواده های صبورشان هستند که با فداکاری خود شرایطی را ایجاد کرده تا ما اکنون با امنیت کامل زندگی کنیم و من نیز امروز هرچه دارم از پدر و مادرم و آموزش هایی است که آنها به من داده اند.

وی تصریح کرد: زمانی که می‌بینم در سایه همت خیرین و ساخت یک مدرسه لبخندی بر لبان یک کودک دانش آموز می‌نشیند، از این بابت خوشحال بوده و خودم را در این شادی سهیم می‌دانم.

در پایان مراسم با اهدای لوح سپاس توسط مدیر کل استان، مدیرکل نوسازی استان و مدیریت آموزش و پرورش از خیر محترم محمدصادق پاشاپور تجلیل به عمل آمد.

 
[ سه شنبه 7 مهر 1394 ] [ 07:38 ب.ظ ] [ علی نیا ]