تبلیغات
وبلاگ دبیرستان دخترانه حکمت - تلفن 35323615 - برپایی همایش بزرگ "نهضت ما زنده‌ایم" در سلماس

برپایی همایش بزرگ "نهضت ما زنده‌ایم" در سلماس

http://10.30.170.244/2925/2925Docs/news/IMG_0047.JPG

همزمان با سراسر کشور ،همایش" نهضت ما زنده ایم" با عنوان «بانوی صلابت و امید» با حضور دانش آموزان متوسطه اول و دوم دخترانه سلماس ،مسئولین و اقشار مختلف مردم در میدان توحید برگزار شد.

همایش "نهضت ما زنده‌ایم" با هدف ترغیب دختران متدین و انقلابی برای مقابله مؤثر با تهاجم فرهنگی دشمنان، تقویت شجاعت، عفت و احساس مسئولیت در بین دختران نوجوان و جوان و همچنین معرفی جذابیت‌های دین مبین اسلام و تقویت انگیزه دینی و انقلابی دانش آموزان دختر برگزار شد.

حجت الاسلام میر محمد موسوی امام جمعه شهرستان سلماس  اظهار داشت: ثمره عفاف وحجاب سه چیز است "صلابت جامعه، استحکام نظام خانواده و فرو نشاندن آتش شهوت"  و اگر می‌خواهیم جامعه‌ای سالم وخانواده‌ای مستحکم داشته باشیم همه باید عفیف باشیم.

حجت الاسلام موسوی امام جمعه سلماس گفت: خداوند در سوره نور به اصل حجاب و عفاف و راه‌های جلوگیری از آلودگی‌های ناشی از بی‌عفتی  به خوبی اشاره و تبیین کرده است و همه می‌دانیم که عفت به مراتب بالاتر از حجاب است وحجاب وعفت فقط برای بانوان نیست بلکه شامل حال مردان نیز می‌شود.

حجت الاسلام موسوی ، ورود اقشار مختلف جامعه بخصوص جوانان و نوجونان ایران اسلامی به پایداری و پایبندی به حجاب اسلامی و انقلابی در کشور اشاره کرد و افزود: هر نوجوان و جوان ایرانی بایستی در برابر اینگونه هجمه های دشمن ایستادگی کرده و علی رغم اینکه خود حجاب و عفاف را ترویج دهد، امر به معروف و نهی از منکر را بصورت لسانی و عملی در جامعه احیا کنند.

رسول موسی زاده مدیر آموزش و پرورش شهرستان سلماس  با اشاره به اهداف برگزاری همایش " ما زنده ایم" گفت: هدف از برگزاری این طرح احیاء هویت دینی در راستای دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی و فرهنگ ملی کشور، در بین دختران جوان است؛ چرا که هویت دینی زن مسلمان بعد از دفاع مقدس دچار یک سری تغییرات و انحرافاتی شده است که در ادامه بنا بر تاکید مقام معظم رهبری در همین راستا برای شناساندن زن مسلمان ایرانی به عنوان الگوی نسل سوم، طرح نهضت دخترانه «ما زنده ایم» با همکاری بسیج دانش آموزی و آموزش و پرورش سلماس در شهرستان اجرایی شد

[ پنجشنبه 23 مهر 1394 ] [ 09:04 ب.ظ ] [ علی نیا ]