تبلیغات
وبلاگ دبیرستان دخترانه حکمت - تلفن 35323615 - برگزاری مراسم هفته پدافند غیرعامل در هنرستان کاردانش شهید مفتح

برگزاری مراسم هفته پدافند غیرعامل در هنرستان کاردانش شهید مفتح

http://10.30.170.244/2925/2925Docs/news/000.jpg

مراسم هفته پدافند غیرعامل باحضور مسئولین آموزش و پرورش، فرهنگیان و دانش آموزان در هنرستان شهید مفتح شهید برگزار شد.

علی اکبر صمیمی معاون توسعه مدیریت وپشتیبانی اداره آموزش و پرورش سلماس گفت: موضوع پدافند غیرعامل، تهدیدات انسان ساخت است که منشاء تهدیدات انسان می باشد و از ابزار، علوم و دانش استفاده می کند و در پدافند غیرعامل باید تهدیدات را به شکل تخصصی بشناسیم و ادبیات علمی آن حوزه را مبنا قرار دهیم.

صمیمی افزود: تهدیدات در ادبیات استراتژیک دو دسته اند: طبیعی که در قالب مدیریت بحران بررسی می شوند و تا بحال تهدیدات طبیعی در جهان 49 مورد شناخته شده اند و غیر طبیعی که تهدیدات انسان ساخت و منشاء انسانی دارند و موضوع پدافند غیرعامل می باشد.

وی با اشاره به این نکته که رویکرد پدافند غیرعامل باید تخصصی باشد، اظهار داشت: برای هر حوزه رویکردی خاص می باشد و با تغییرات رویکرد متناسب با تغییر تهدید، رویکرد دفاع در مقابل تهدید اتخاذ می گردد.

معاون توسعه مدیریت وپشتیبانی اداره همچنین رویکردهای پدافند غیرعامل را هشت مورد شامل پدافند عمومی، سایبری، زیستی، پرتوی، شیمیایی، کالبدی یا فنی، اقتصادی و پدافند مردم محور یاد کرد.

وی خاطرنشان ساخت: در مقابله با رویکردهای مطرح شده عواملی چون عزم ملی و باور عمومی در مسئولین نسبت به اصول پدافند، توانمند کردن در تامین امنیت در جهت به حداقل رساندن آسیب پذیری زیرساخت ها در مقابل تهدیدات دشمن، تعامل گسترده با سازمانها، آمایش ملی و دفاعی، توسعه فرهنگ و باورهای عمومی تا بتوان از استقلال، تمامیت عرضی و سرمایه های ملی حراست کرد.

صمیمی در پایان تأکید کرد: پدافند غیرعامل بستر مناسب توسعه پایدار، توان ملی کشور، هم راستا با سیاست تنش زدایی، پایدار ترین، صلح آمیز ترین، ارزان ترین روش دفاع، بهترین روش افزایش مقاومت ملی، پشتوانه اقتدار، کاهش مخاطرات و آسیب ها، با عنصریت پویا و محرک و باید در هرحال در صدر تلاشهای علمی و پژوهشی قرار گیرد
[ جمعه 8 آبان 1394 ] [ 06:27 ب.ظ ] [ علی نیا ]