تبلیغات
وبلاگ دبیرستان دخترانه حکمت - تلفن 35323615 - مراسم بدرقه دومین اردوی راهیان نور سلماس

مراسم بدرقه دومین اردوی راهیان نور سلماس


رسول موسی زاده مدیر آموزش و پرورش سلماس با بیان اینکه اردوهای راهیان نور نقش مهمی در زنده نگهداشتن یاد شهدا دارد گفت: در شرایط تهاجم فرهنگی دشمنان بر علیه آرمان‌های اسلام و انقلاب برگزاری اردوهای راهیان نور نقش مهمی در خنثی سازی توطئه‌های دشمنان ایفا خواهد کرد.

موسی زاده ، با اشاره به نقش اردوهای راهیان نور در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه اضافه کرد: اردوی راهیان نور یکی از مهمترین شاخصه‌هایی است که آرمان‌های شهدا و ایثارگران را به معنای واقعی کلمه تعریف می کند.

وی اظهار داشت: شناخت اهداف انقلاب و دفاع مقدس از مهمترین اهداف برپایی اردوهای راهیان نور بویژه ویژه نسل جوان و نوجوان است.

موسی زاده گفت: دوران هشت سال دفاع مقدس متعلق به قشر و زمان خاصی نیست و این دوران حماسه‌آفرین نمایی واقعی از رشادت و ازخودگذشتگی مردان و زنانی است که با حضور همراه با بصیرت خود، زمینه اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی را فراهم و پایه‌های این نظام الهی را تقویت کردند.

وی بابیان این مطلب که حضور اقشار مختلف مردم به ویژه نسل سوم و چهارم در مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس می تواند یاد و خاطره آن ایام و ارزش‌های ناب انقلاب اسلامی باشد، افزود: ایثار، مقاومت، آزادی و آزادگی در این سال های نورانی تبلور یافته و عینیت پیدا کرد.
موسی زاده گفت: برگزاری اردوهای راهیان نور می تواند نوع نگاه جوانان و نسل سوم انقلاب به موضوع شهادت و ایثار را به کلی تغییر داده و پل ارتباطی میان حماسه دفاع مقدس و جوانان باشد.

علی اکبر صمیمی معاون توسعه وپشتیبانی اداره در مراسم بدرقه اردوهای راهیان نور دانش آموزان سلماس از راهیان نور به عنوان حفظ سند تاریخی و ماندگار هویت ملی کشور ایران یاد کرد .

صمیمی با اشاره به اینکه پاسداری از آرمان های شهدا به عنوان یکی از ذخائر و سرمایه‌های انقلابی از رسالت‌های جوانان و نوجوانان به شمار می رود، گفت: این سفر بهترین راهکار برای حفظ ارزش های اسلامی و انقلابی بوده و از این فرصت طلایی می توان در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و اشاعه فرهنگ اسلامی استفاده کرد.

وی اظهار داشت  دفاع مقدس : هویت ملی ماست و حفظ این هویت ارزشمند و پاسداشت و آشنایی با آن وظیفه تک تک افراد جامعه است که این مهم با طرح راهیان نور محقق می شود.

علی اکبرصمیمی اعزام کاروان راهیان نور را یک حرکت شایسته فرهنگی دانست و یادآور شد: آشنایی با فداکاری‌های رزمندگان، تضمین کننده انقلاب اسلامی در مواجهه با همه بحران‌های پیش روی ملت ایران است.

وی مهمترین اهداف کاروان های راهیان نور را آشنایی افراد با مناطق عملیاتی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه برشمرد.

معاون توسعه مدیریت وپشتیبانی در ادامه این حرکت نمادین فرهنگی را احیاگر ارزش های دفاع مقدس توصیف کرد و افزود: عزت و افتخار امروز کشور مرهون جانفشانی ها و خون هایی است که شهیدان گرانقدر تقدیم اسلام و انقلاب کرده اند و برماست که به درستی از این گنجینه ها پاسداری کرده و پیام شان را به نسل های آینده منتقل کنیم.


[ پنجشنبه 14 آبان 1394 ] [ 09:01 ب.ظ ] [ علی نیا ]