تبلیغات
وبلاگ دبیرستان دخترانه حکمت - تلفن 35323615 - اهدای کتاب های شخصی نویسنده سلماسی " محمد رضا مهرزاد صدقیانی " به آموزش وپرورش سلماس

اهدای کتاب های شخصی نویسنده سلماسی " محمد رضا مهرزاد صدقیانی " به آموزش وپرورش سلماس" محمد رضا مهرزاد صدقیانی " نویسنده سلماسی در یک کار فرهنگی کتاب های نفیس خود را به کتابخانه آموزش وپرورش سلماس اهداء نمود.

" محمد رضا مهرزاد صدقیانی "   نویسنده سلماسی:  هشتاد جلد از کتاب های شخصی خود را به کتابخانه آموزش وپرورش اهداء نمود.

 " محمد رضا مهرزاد صدقیانی "   نویسنده نام آشنای شهرستان سلماس  مولف کتابهایی نظیر : ( مشاهیر سلماس در دوجلد ، راهیان نور ، خاتون ، چنته ، سرودهای آذربایجان ، مجموعه شعر سیرداش ، سئچیلمیش شعرلر و تاریخ آموزش و پرورش و ... از جمله تالیفات چاپ شده ی این نویسنده بزرگوار می باشد .

این نویسنده هدف از اهداء کتاب هایش به آموزش و پرورش گفت:  علاقه زیادی به کتاب ها داشتم و دلم نمی خواست همینطور از بین بروند و خاک بخورند و لذا به علت بالا رفتن سن به فکر افتادم که راهی برای جلوگیری از ، از بین رفتن کتابها پیدا کنم از این رو به فکر افتادم تا کتاب های خود را به کتابخانه آموزش و پرورش اهدا کنم.

" مهرزاد صدقیانی " در سال 25/11/1311 شمسی در روستای صدقیان پا به عرصه وجود گذاشته و در هفت سالگی در مکتب خانه سنتی به تحصیل پرداخته و با تحولات جنگ جهانی دوم و اشغال آذربایجان توسط ارتش شوروی سابق مشکلات ناشی از جنگ جهانی دوم مانع تحصیل وی شده و در سال 1330بدون تدریس معلم وبصورت داوطلب آزاد به تحصیل پرداخته و درسال 1352 به تشویق همسرش موفق به اخذ دیپلم می شود واز سال 1358 بعد از بازنشسته شدن از ارتش شروع به نویسندگی می نماید.

" مهرزاد صدقیانی " در پایان اظهار نمود: با کتاب احساس آرامش می کنم و همیشه به کسانی که دوستشان دارم کتاب هدیه می دهم و بیشترین سوغات سفرم کتاب بوده ؛ داشتن یک کتابخانه و کمد کتاب در خانه ی هر شخص ضروری است .

رسول موسی زاده مدیر آموزش و پرورش سلماس ضمن تشکر از نویسنده ارجمند گفت: این کتاب‌ها موضوعات آموزش و پرورش، اجتماعی ، علوم تربیتی و اخلاقی، یادگیری و مشاوره، ارتباطات، ادبی، اختلالات و آسیب شناسی اجتماعی و شخصیت را پوشش می‌دهند.

موسی زاده افزود : تاثیری که کتب اهدایی ، بر ارتقا سطح علمی و فکری جامعه خواهد گذاشت آن موقع  ارزش واقعی خود را نشان خواهد داد .

 موسی زاده و هیات همراه وی در پایان برای مرحوم دکتر "  مهزاد مهرزاد صدقیانی متخصص وجراح  زنان زایمان  "  دختر" محمد رضا صدقیانی "  با ذکر فاتحه ، طلب مغفرت نموده و ابراز امیدواری کرد که کار حسنه ی اهدای کتاب در کل جامعه نهادینه شود.
[ پنجشنبه 14 آبان 1394 ] [ 09:10 ب.ظ ] [ علی نیا ]