تبلیغات
وبلاگ دبیرستان دخترانه حکمت - تلفن 35323615 - برگزاری نخستین کارگاه آموزشی شیوه های پیشگیری و درمان پدیکلوزیس در شهرستان سلماس

برگزاری نخستین کارگاه آموزشی شیوه های پیشگیری و درمان پدیکلوزیس در شهرستان سلماس

http://10.30.170.244/2925/2925Docs/news/diko.jpg

کارگاه آموزشی شیوه های پیشگیری و درمان پدیکلوزیس (شپش سر) برای تمامی مدیران مدارس شهرستان سلماس با حضور کارشناسان مرکز بهداشت در محل سالن کانون شهید رجایی برگزار گردید.

در این کارگاه خانم شادان کارشناس مرکز بهداشت سلماس، ضمن تشریح شیوه های پیشگیری و درمان عنوان نمود برای جلوگیری از شیوع این پدیده، همکاری و اقدام همزمان مدیران و والدین همه دانش آموزان و ارتباط تنگاتنگ با مراکز بهداشت امری ضروری است.

دکتر اشرفی و یکی از کارشناسان مرکز بهداشت شهرستان سلماس، پیرامون پدیکلوزیس و راههای پیشگیری و درمان آن مطالبی را بیان نمود و خواستار آن شد که بار منفی و انگ پدیکلوزیس از میان برداشته شود تا اثر سوء روانی در افراد مبتلا ایجاد نشود.

 وی در بخشی از سخنان خود گفت که حتی جوامع بسیار پیشرفته نیز درگیر پدیکلوزیس هستند.

اشرفی در پایان سخنان خود خواستار ادامه چنین کارگاههایی شد تا آگاهیهای لازم و مطلوب در این زمینه ایجاد شود و افزود : در صورت مشاهده پدیکلوزیس ( شپش سر ) فرد مبتلا بهمراه اعضاء خانواده به مراکز بهداشت مراجعه نمایند تا نسبت به رفع و درمان سریع آن اقدامات لازم انجام شود.
لازم به ذکر است معاون پرورشی و کارشناسان واحدهای مختلف مدیریت آموزش و پرورش سلماس نیز در این کارگاه آموزشی حضور داشتند  
.

 

 
[ پنجشنبه 14 آبان 1394 ] [ 09:15 ب.ظ ] [ علی نیا ]