تبلیغات
وبلاگ دبیرستان دخترانه حکمت - تلفن 35323615 - مطالب اسفند 1393

بازدید مدیر آموزش و پرورش از نمایشگاه دست سازه های دانش آموزان دبیرستان حکمت

رسول موسی زاده مدیر آموزش و پرورش سلماس به اتفاق کارشناسان اداره از نمایشگاه دست ساخته های درس کار و فناوری دانش آموزان پایه هفتم و هشتم آموزشگاه حکمت شکر یازی بازدید بعمل آورد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت  آموزش و پرورش سلماس :  این  نمایشگاه به همت دانش آموزان آموزشگاه حکمت راه اندازی شده تا آثار دستی و فعالیت های هنری کار و فناوری این دانش‌آموزان در آن به معرض نمایش و آموزش گذاشته شود.

رسول موسی زاده مدیر آموزش و پرورش در بازدید از نمایشگاه دست سازه ی دانش آموزان گفت : هنرهای دستی دانش‌آموزان شامل هنرهای مشبک، قالیبافی، معرق، هنرهای دستی، خیاطی و گلدوزی به همراه کشت گیاهان آپارتمانی بوده که براین اساس محصولات مذکور طی تعطیلات آینده به پایان می رسد.

موسی زاده هدف از برگزاری این نمایشگاه را افزایش انگیزه ، تقویت همکاری گروهی ، تقویت حس زیبا شناسی در دانش آموزان ، معرفی توانایی ها و قابلیت های دانش آموزان به والدین آن ها و ترغیب دانش‌آموزان دانست و افزود: مهمترین دلیل راه اندازی این نمایشگاه، ایجاد انگیزه در افراد مذکور و پرداختن به استعدادهای دانش آموزان است.

http://10.30.170.244/2925/2925Docs/news/IMG_5093.JPG

http://10.30.170.244/2925/2925Docs/gallery/gpic384/gpic384_6.jpg
[ سه شنبه 26 اسفند 1393 ] [ 11:15 ق.ظ ] [ علی نیا ]

مراسم تجلیل از برگزیدگان مسابقات علمی فرهنگی و هنری آموزشگاه حکمت

http://10.30.170.244/2925/2925Docs/news/IMG_5162.JPG


رسول موسی زاده مدیر آموزش و پرورش سلماس در حاشیه این مراسم : هدف از این برنامه تجلیل را ایجاد انگیزه بیشتر در دانش آموزان جهت فعالیت های آموزشی، علمی و فرهنگی و هنری عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش سلماس : بمنظور تقدیر از دانش آموزان آموزشگاه حکمت در عرصه های مختلف قرآنی، علمی، فرهنگی، هنری، ادبی و ورزشی ، مراسم تجلیلی با اهداء لوح سپاس و هدایا ، با حضور مدیر آموزش و پرورش ، کارشناس مسئول ارزیابی، روابط عمومی اداره ، جمعی از معلمان و مدیر مجتمع در محل آموزشگاه حکمت برگزار گردید.

موسی زاده : از این مراسم تجلیل به عنوان مسابقات زیبایی ، ادبی و باورهای دینی یاد کرد و گفت : این مسابقات محل همراهی عشق و باورهای دینی است و هر کجا این دو مقوله با هم همراه شوند زمینه خلاقیت و پویایی فراهم می شود.

وی اضافه کرد : خروجی این مسابقات باید منجر به این شود که بتوانیم پاسخی به تهاجم فکری و سیاسی داشته باشیم ضمن آنکه باید وجدان اخلاقی و الگو پذیری را مدنظر قرار دهیم.

موسی زاده اظهار داشت : مسابقات فرهنگی هنری و معارف اسلامی را بستر مناسبی برای رشد خلاقیت دانش آموزان و تغییر نابسامانی‌های فرهنگی در جامعه دانست و افزود : برنامه‌های فرهنگی و هنری سرآمدترین فعالیت‌ها در بین دانش‌آموزان می‌باشند. و برگزاری این مسابقات باید منجر به تفکر خلاق و درک موضوعات اجتماعی از سوی دانش آموزان برگزیده ، مستعد و فعال دختران روستایی گردد .

مدیر آموزش و پرورش: حضور گسترده دانش آموزان در مسابقات فرهنگی و هنری و پاسخگویی به پرسش مهر ریاست جمهوری را نشانه مشارکت دانش آموزان و احساس مسئولیت آنان در امور مختلف اجتماعی و آموزشی خواند و افزود : دانش آموزان ما ، با رهبری و نقش آفرینی معلمان خود و با حضور در این مسابقات با تهاجم فرهنگی غرب مقابله می کنند.

[ سه شنبه 26 اسفند 1393 ] [ 11:08 ق.ظ ] [ علی نیا ]

نفرات برتر علمی دبیرستان حکمت ودری ( دوره اول و دوم )

qszb4loyrkqmlyh6cx71.jpg
[ دوشنبه 25 اسفند 1393 ] [ 06:39 ب.ظ ] [ علی نیا ]

نواخته شدن زنگ آماده باش همیاران پلیس

همزمان با سراسر کشور در دبستان شهید زمانلو ی تازه شهر زنگ آماده باش همیاران پلیس بصدا در آمد.

http://10.30.170.244/2925/2925Docs/news/201202284027.jpg

    به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش سلماس  : آشنایی با كارهای پلیس راهنمایی و رانندگی و در نتیجه ایجاد نوعی اشتیاق درونی برای پیشگیری از تخلفات در دانش‌آموزان از مهمترین نتایج طرح همیار پلیس است.

             مدیر دبستان شهید زمانلو در ابتدا ی برنامه ضمن تقدیر و تشکر از زحمات همکاران، نیروهای نظامی و انتظامی و تبریک پیشاپیش نوروز94 نوروز ، در ارتباط با خطرات احتمالی استفاده از مواد محترقه در چهارشنبه آخر سال ، توضیحاتی ارائه نمود.

         حبیب شکرزاده رئیس دفتر راهنمایی و رانندگی  با تاکید بر اینکه در کنار مردم قرار گرفتن با شعار امکان پذیر نیست، گفت : پلیس افتخاری ظرفیتی جامعه محور از پلیس است، شاید بتوان مهم ترین کارکرد این پلیس را تقویت و بهبود رابطه پلیس با مردم از طریق مشارکت آنان در فعالیت های پلیسی دانست.

         شکرزاده خاطرنشان کرد:  استقبال از طرح همیاران پلیس در راهور نیروی انتظامی نشان داد که می توانیم از ظرفیت و توان مردمی برای گسترش امنیت استفاده کرده و مشارکت عمومی با پلیس را به اوج برسانیم.

         وی اظهار داشت: اگر چه مقررات راهنمایی و رانندگی وسیع و گسترده است، اما اجرای طرح همیار پلیس موجب شد كه دانش‌آموزان مقطع ابتدایی تا حدی كه با زندگی روزمره آن‌ها ارتباط دارد، با این قوانین آشنا شوند.

      در پایان شکرزاده  ضمن ارائه حکم همیار پلیس به دانش آموزان خواستار رعایت قانون و حفظ آرامش ،امنیت در جاده ها و خیابان ها شد .

[ یکشنبه 24 اسفند 1393 ] [ 10:03 ب.ظ ] [ علی نیا ]

تشکیل جلسه اتاق فکر با موضوع طرح رتبه بندی مدارس در سلماس

جلسه اتاق فکر با موضوع طرح رتبه بندی مدارس متوسطه دوره دوم با حضور اعضاء اتاق فکر و کارشناسان مربوط در محل اتاق مدیریت آموزش و پرورش سلماس برگزار شد .

http://10.30.170.244/2925/2925Docs/news/IMG_5025.jpg

رسول موسی زاده مدیر آموزش و پرورش سلماس : ضمن خیر مقدم گویی و تقدیر و تشکر از همکاریهای صادقانه اعضای اتاق فکر ، در رابطه با اهداف و مزایای اتاق فکر مطالبی را ایراد و موضوع طرح رتبه بندی مدارس متوسطه دوره دوم را برای حاظرین در جلسه توجیه و تشریح نمود . و از اعضای اتاق فکر خواستار بررسی جدی شاخصهای مدنظر در طرح شد .

در ادامه میر خلیل رضوی معاون آموزش متوسطه مدیریت آموزش و پرورش سلماس و عضو اتاق فکر ، هریک از بندهای 17 شاخص مد نظر در طرح را مطرح و موارد دقیقاً توسط اعضاء بررسی و نکته نظرات پیشنهادی را ابراز نمودند.
[ یکشنبه 24 اسفند 1393 ] [ 10:00 ب.ظ ] [ علی نیا ]

مراسم گرامیداشت هفته منابع طبیعی

http://fish.medu.ir/2925/2925Docs/news/P1060842.JPG
به مناسبت هفته منابع طبیعی با کاشت نهال درخت در مدارس با حضور امام جمعه ، فرماندار،معاون توسعه و پشتیبانی اداره ، کارشناسان ، شهردار و شورای اسلامی شهر، رئیس اداره منابع طبیعی مدیران و دانش آموزان این هفته را گرامی داشتند.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش سلماس : در این برنامه مسعود حاج علیلو فرماندار سلماس ضمن اشاره به ایام هفته درختکاری به مقایسه سرانه درختکاری در جهان با کشورمان اشاره نمود و بیان کرد که سرانه جنگل در دنیا به ازای هر نفر ۷ کیلومتر یا ۷۰۰۰ متر مربع است ولی این رقم در ایران ۱۵۰۰۰ متر بوده و در استان ما ۴۰۰ متر مربع است .

وی اظهار داشت:  به جرات می توان گفت که در سلماس شاید صفر متر با شد لذا من از همه مسئولین ذیربط در این موضوع می خواهم و همچنین از همه مسئولین اجرایی سلماس خواست با همیاری و همکاری اداره منابع طبیعی تا سال آینده سرانه درختکاری در سلماس به ازای هر نفر یک متر مربه و بر اساس جمعیت شهرستان به ۲۰ هکتار برسد .

علی اکبرصمیمی معاون توسعه و پشتیبانی مدیریت آموزش و پرورش سلماس با بیان اینکه شعارامسال هفته منابع طبیعی " هر ایرانی یک درخت " از اجرای کاشت نهال درخت در مدارس و تشویق دانش اموزان برای حفظ منابع طبیعی کار ارزنده دانست و از همکاری مسئولین ادارات ،ارگانها  و بخصوص  دانش آموزان تقدیر و تشکر نمود.

علی اکبر صمیمی معاون توسعه و پشتیبانی مدیریت آموزش وپرورش سلماس با اشاره به حدیثی از امام صادق ‏علیه السلام :
لاتَقطَعُوا الثِّمارَ فَیَبعَثَ اللَّهُ عَلَیكُم العَذابَ صَبًّا؛(۴)
درختان میوه را قطع نكنید كه خداوند بر شما عذاب فرو مى ‏ریزد.

افزود:  درختان نبض زمین هستند و مایه حیات انسان و حیوان بوده و یكی از اساسی ترین نیازهای حیات موجودات است، باعث دوام حیات انسان و سلامت چرخه طبیعت می شوند. كمبود درختان و تخریب و نابودی جنگل ها به ویژه در این عصر دود و زندگی ماشینی، موجب انقراض نسل انسان و حیوان خواهد شد.

درپایان مراسم از طرف معاون توسعه و پشتیبانی به ۱۰ نفر از دانش آموزان شرکت کننده در اجرای برنامه های روز درختکاری هدایایی توسط امام جمعه و همچنین فرماندار ، اداره منابع طبیعی اهدا گردید.
[ شنبه 23 اسفند 1393 ] [ 08:32 ب.ظ ] [ علی نیا ]

دومین جلسه ی فصلی کارشناس مسئولان آموزش دوره اول و دوم متوسطه شمال استان

http://fish.medu.ir/2925/2925Docs/news/DSC00851.JPG

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش سلماس  : نشست هم اندیشی کارشناس مسئولان دوره اول و دوم متوسطه مناطق شمال استان با حضور کارشناسان استانی در محل اتاق کنفرانس آموزش و پرورش سلماس برگزار شد.

میرخلیل رضوی معاون آموزش متوسطه: دوره اول و دوم موسطه، موتور تحرک آموزش و پرورش و مرکز و قلب همه تحولات و تغییرات آموزشی آموزش و پرورش است و بدون همکاری و هماهنگی این دوره ها ، آموزش و پرورش به اهداف متعالی خود و در رأس آن ها ( تحولات اساسی در نظام آموزشی) نخواهد رسید.

معاون آموزش متوسطه : ضمن تبیین طرح ها و برنامه های وزارت متبوع در حوزه آموزش دوره اول و دوم متوسطه ، به تشریح راهکارها و پیش بینی های انجام شده در خصوص نحوه استقرار پایه نهم و حذف پایه اول دبیرستان در سال تحصیلی 95-94 پرداخته و پیرامون تجزیه و تحلیل امتحانات نوبت اول ، چگونگی هرچه بهتر اجرا نمودن جشنواره خوارزمی، طرح تعالی مدیریت و روند آن در مناطق و سایر مباحث و موضوعات مختلف بحث و گفتگو گردید.

میرخلیل رضوی درخصوص طرح تعالی مدیریت افزود : این طرح بسیار خوبی است که بر روند آموزش و کیفیت ان بسیار تاثیرگذار خواهد بود اما باتوجه به شرایط سخت مالی که هم اکنون مدارس با آن دست و پنجه نرم می کنند اجرای این طرح را کمی کند نموده است.

وی ضمن تقدیراز زحمات کارشناسان حاضر در جلسه ، نکاتی را یادآور شد که مهمترین آن به شرح ذیل است :

1- تعامل همه جانبه همه کارشناسان برای رسیدن به اهداف آموزشی و پرورشی                    

2- ایجاد انگیزه برای کارشناسان  و سرگروه های آموزشی واستفاده از دبیران توانا در این حوزه  .                

3- برگزاری آزمون های تخصصی دبیران                                                                                    

4- نیاز مبرم به برنامه ریزی در این دوره ی آموزشی        

5- توجه به نمرات مستمر در کلاس های درس                                                                      

6- لزوم توجه جدی به مدارس غیر انتفاعی                                                                                         

7- برنامه ریزی مدون برای بازدید اثر بخش در مدارس 

در ادامه کارشناسان دوره اول و دوم متوسطه به تفکیک درباره دستور کار جلسه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

[ شنبه 23 اسفند 1393 ] [ 08:30 ب.ظ ] [ علی نیا ]

برگزاری جلسه عمومی مدیران مدارس شهرستان سلماس

http://fish.medu.ir/2925/2925Docs/news/IMG_4830.jpg

   به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش : جلسه مدیران مجتمع و مدیران مدارس شهری و روستایی با هدف آماده سازی مدارس برای اسکان نوروزی ، پیشگیری های لازم در چهارشنبه آخر سال و تمهید مقدمات لازم برای تعطیل نشدن زود هنگام مدارس در عید نوروز در محل اتاق مدیریت آموزش و پرورش شهرستان سلماس برگزار گردید.

       رسول موسی زاده مدیریت آموزش و پرورش سلماس در این جلسه ضمن تسلیت ایام سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها به بیان اهمیت طرح اسکان فرهنگیان در تعطیلات نوروزی اشاره نموده و خاطر نشان کرد جهت رفاه حال فرهنگیان محترم شایسته است نهایت تلاش و جدیت خود را بعمل آوریم تا میزبانی مناسب و در خور شان همکاران باشیم.

       مدیر آموزش و پرورش مطالبی در خصوص رعایت نكات ایمنی و امنیتی مدارس و عواقب و خطرات سوء ناشی از مواد محترقه و منفجره ارایه و ازمدیران خواست از بروز هرگونه حوادث احتمالی و ناراحت کننده در چهار شنبه سوری آخر سال دانش آموزان را آگاه و مطلع سازند تا تعطیلات عید نوروز را با خوبی و خوشی و صحیح وسلامت در کنار خانواده هایشان سپری نمایند.

 

  كارشناس نیروی انتظامی نیز ضمن ارائه مطالبی در خصوص نظم وامنیت اجتماعی و خطرات و آسیبهای جبران ناپذیر مواد محترقه دانش آموزان را به رعایت قانون و مقررات اجتماعی، رعایت نكات ایمنی و امنیتی در خصوص سرقت منازل و خودرودر تعطیلات عید نوروز و همکاری با نیروی انتظامی در تأمین نظم و امنیت اجتماعی دعوت کرد.

 

     علی اکبر صمیمی معاون توسعه و پشتیبانی اداره : در جمع مدیران مدارس منطقه با تأکید بر رعایت نکات امنیتی لازم جهت حفاظت از اماکن آموزشی در ایام تعطیلی مدارس در آستانه سال نو، مواردی را نیز جهت یادآوری به مدیران توصیه کرد.

وی به کنترل تمام سیستم اطفای حریق و دزد گیر و رفع نواقصات احتمالی، نگهداری و حراست ازخودروهای مدارس شبانه روزی، ممنوعیت خروج سرایدار از مدارس در ایام تعطیلی، سرکشی مدیران به مدارس در ایام تعطیل، ممنوع بودن بیتوته افراد غیر متفرقه در مدارس، توجه به بخشنامه های محرمانه ، عدم مصاحبه مدیر با خبرگزاریها و شبکه های خارجی تأكید و خاطر نشان كرد: همکارانی که قصد سفر به خارج از کشور دارند حتماً باید پرسشنامه مربوط به سفر را تکمیل وتحویل آموزش و پرورش منطقه نماید.

      میر خلیل رضوی معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش نیز با ارایه گزارشی از وضعیت آموزشی در سطح منطقه، از کلیه مدیران تشکر نمود که در اجرای فعالیت ها و برنامه ها ی آموزشی (برگزاری آزمون های علمی – امتحانات نوبت اول مدارس- تجزیه وتحلیل نتایج امتحانات- اجرای طرح های آموزشی ...) در سطح مدارس نقش بسزایی ایفا می نمایند.

        معاون آموزش متوسطه از مدیران مدارس خواست در زمان باقیمانده تا پایان سال تحصیلی ضمن توجه به شاخص های عملکرد واهداف اولویت معاونت آموزشی در جهت ارتقای شاخص های آموزشی و پرورشی وکیفیت بخشی به وضعیت منطقه  در ارایه خدمات آموزشی و پرورشی به دانش آموزان تلاش نمایند.

[ شنبه 23 اسفند 1393 ] [ 08:28 ب.ظ ] [ علی نیا ]

افتتاح جشنواره جابربن حیان در سلماس

http://fish.medu.ir/2925/2925Docs/news/IMG_4904.jpg

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش وپرورش سلماس :  شناسایی وتقویت استعدادهای فردی دانش آموزان وایجاد زمینه ای مناسب برای کارآفرینی وهمچنین تحقق اهداف مهارتی ونگرشی و تربیتی دروس مختلف دوره ابتدایی و ایجاد موقعیت مناسب برای ارزشیابی توصیفی از عملکرد دانش آموزان از جمله اهداف برگزاری این جشنواره می باشد.

در آیین افتتاحیه جشنواره جابربن حیان آموزش وپرورش سلماس معاون پشتیبانی و توسعه آموزش وپرورش ضمن تقدیر از عوامل اجرایی جشنواره جابرابن حیان افزود:پروژه ی علمی فرصت مناسبی به وجود می آورد که می توان استعداد های نهفته را مشاهده ،شناسایی وتقویت کرد،و یکی از فرصت ها همین جشنواره جابربن حیان می باشد.

علی اکبر صمیمی معاون پشتیبانی و توسعه : نهادینه کردن تحقیق و پژوهش در بین دانش آموزان، پرورش قدرت تفکر وحل مساله در فراگیران ، تقویت حس کنجکاوی و تشویق دانش آموزان به انجام فعالیت های علمی و فکری و معرفی توانمندی های دانش آموزان از اهداف برگزاری این جشنواره می باشد.

صمیمی گفت : امسال ۴۰۰ طرح توسط دانش آموزان ابتدایی شهرستان سلماس در جشنواره علمی جابربن حیان ارائه شده است که که در پایان جشنواره این طرح ها مورد داوری قرار گرفته و به  طرح برگزیده جوائزی اهدا می شود.

معاون پشتیبانی و توسعه بیان داشت: جشنواره جابربن حیان یک رقابت سالم و هیجان انگیز علمی بین دانش آموزان دوره ابتدایی است که طی آن پروژه های علمی دانش آموزان در قالب نمایشگاه های علمی ارائه و داوری می شود.


[ شنبه 23 اسفند 1393 ] [ 08:27 ب.ظ ] [ علی نیا ]

مهربانی و ....

http://s5.picofile.com/file/8173134800/header25585.jpg


[ جمعه 22 اسفند 1393 ] [ 01:20 ب.ظ ] [ علی نیا ]

معمار خوب باش

http://axgig.com/images/10740896909789738604.jpg


[ جمعه 22 اسفند 1393 ] [ 01:18 ب.ظ ] [ علی نیا ]

تسلیم نشو

http://axgig.com/images/17366547098929427116.jpg


[ جمعه 22 اسفند 1393 ] [ 01:17 ب.ظ ] [ علی نیا ]

بخشش و گذشت

http://up60.ir/images/932bebakhshid.jpg


[ جمعه 22 اسفند 1393 ] [ 01:08 ب.ظ ] [ علی نیا ]

خدایا ....

http://oi42.tinypic.com/3160lyh.jpg


[ جمعه 22 اسفند 1393 ] [ 01:07 ب.ظ ] [ علی نیا ]

کلید طلایی

http://www.lenzor.com/public/public/user_data/photo/262/261617-5bdd4ae681ad32a6ca64f5c17e369eb7-l.jpg


[ جمعه 22 اسفند 1393 ] [ 01:04 ب.ظ ] [ علی نیا ]

همیشه دعا کنید تا ....

http://khatekhalagh.com/Images/GroupImages2/aban%2091/jomle/9.jpg


[ جمعه 22 اسفند 1393 ] [ 01:03 ب.ظ ] [ علی نیا ]

حدیثی از مولای متقیان علی ( ع )

http://www.jonbeshnet.ir/sites/default/files/media/image/1619_24594.jpg

[ جمعه 22 اسفند 1393 ] [ 01:01 ب.ظ ] [ علی نیا ]

بخشش

http://www.jonbeshnet.ir/sites/default/files/styles/medium/public/media/image/1043_27496.jpg?itok=bViogdd5


[ جمعه 22 اسفند 1393 ] [ 01:00 ب.ظ ] [ علی نیا ]

انفاق به نیازمندان

http://s5.picofile.com/file/8157118500/201.JPG


[ جمعه 22 اسفند 1393 ] [ 12:58 ب.ظ ] [ علی نیا ]

حدیث ناب

http://media2.afsaran.ir/siCvzVT_535.jpg


[ جمعه 22 اسفند 1393 ] [ 12:53 ب.ظ ] [ علی نیا ]