تبلیغات
وبلاگ دبیرستان دخترانه حکمت - تلفن 35323615 - مطالب تیر 1393

آغاز توزیع هولوگرام بیمه طلایی فرهنگیان

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از آغاز توزیع هولوگرام بیمه طلایی فرهنگیان در ادارات آموزش و پرورش مناطق خبر داد.

 به گزارش مرکزاطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، فرشید سیاری با بیان این که مهلت ثبت نام بیمه طلایی درمان فرهنگیان به پایان رسیده است، گفت: نصب هولوگرام برای نشان دار نمودن دفترچه های بیمه شدگان  طراحی شده و آماده تحویل به ادارت آموزش و پرورش می باشد .

وی دریافت و توزیع هولوگرام تا الصاق بر روی دفترچه را از طریق ادارات آموزش و پرورش مناطق دانست و افزود: تعداد هولوگرام‌ها براساس آخرین آمار و اطلاعات حقوقی تیرماه هریک از بیمه شدگان تحویل ادارات آموزش و پرورش مناطق  خواهد شد.

سیاری افزود: به دلیل عدم امکان تهیه نسخه المثنی و جهت جلوگیری از هرگونه اشتباه و اختلافی نماینده تعاون هر اداره  می‌بایست ضمن تکمیل فرم ثبت مشخصات افراد اصلی و تحت تکفل آن ها نسبت به الصاق هولوگرام بر روی صفحه اول و مکان مشخص شده دفترچه هریک از بیمه شدگان اقدام نماید.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: ادارات آموزش و پرورش مناطق جهت دریافت هولوگرام ها می بایست  از شعب بیمه آتیه سازان حافظ اقدام نمایند.[ شنبه 28 تیر 1393 ] [ 06:59 ب.ظ ] [ علی نیا ]

زمان ومکان سازماندهی همکاران دوره اول متوسطهبه گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش سلماس : ۳۰و۳۱تیرماه زمان سازماندهی همکاران دوره اول متوسطه در محل دبیرستان آزادی است.

توحید افخم کارشناس مسئول دوره اول متوسطه با اعلام این خبر که ۳۰و۳۱تیرماه زمان سازماندهی همکاران متوسطه می باشد افزود کلیه برنامه ریزی ها و اقدامات لازم در خصوص برگزاری هرچه بهتر سازماندهی در کمیته های سازماندهی،برنامه ریزی و ساماندهی تصمیم گیری شده و پس از تکمیل و بررسی فرم های سازماندهی و رسیدگی به کلیه اعتراضات آمادگی برگزاری سازماندهی همکاران محترم به صورت مطلوب هستیم.

افخم در پایان افزود ۳۰تیرماه زمان سازماندهی همکاران خواهر و ۳۱ تیرماه زمان سازماندهی همکاران برادر می باشد.

 [ شنبه 28 تیر 1393 ] [ 06:48 ب.ظ ] [ علی نیا ]

مدیرکل آموزش متوسطه اول خبرداد:آغاز آموزش معلمان پایه هشتم از شهریور

مدیرکل آموزش متوسطه اول با اعلام جزئیات آموزش معلمان پایه هشتم گفت: آموزش معلمان این پایه جدیدالتاسیس پس از ماه رمضان به صورت ستادی در استان تهران آغاز می شود و در شهریور ماه معلمان آموزش دیده اطلاعات لازم را به تمام معلمان پایه هشتم در استان های مختلف منتقل می کنند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش به نقل از معاونت آموزش متوسطه، عظیم محبی اظهارکرد: با توجه به جدیدالتالیف بودن کتابهای پایه هشتم امسال پس از ماه رمضان به صورت میانگین از هر استان 10 تا 15 معلم این پایه به تهران می آیند و آموزش های لازم را به شکل ستادی می بینند و در شهریور ماه آموزش همگانی به معلمان این پایه داده می شود.

وی درباره کمبود معلم پایه هشتم تصریح کرد: امسال با توجه به اینکه پایه سوم راهنمایی حذف شده است با کمبود معلم مواجه نیستیم. اما براساس آمارهای اعلام شده حدودا با 50 هزار معلم مازاد مواجه هستیم که می توان از بخشی از این نیروها در بخش های مشاوره مدارس متوسطه اول استفاده کرد.

محبی ادامه داد: یکی دیگر از طرحهای ما ایجاد مشاور در مقطع متوسطه اول به ویژه در پایه هفتم است. این طرح پیش از این در مدارس غیردولتی اجرا و نتایج مثبتی داشته و ما نیز به دنبال آن هستیم تا آن را در مدارس دولتی اجرا کنیم. در صورت تصویب این طرح می توان بخش دیگر از معلمان مازاد را به عنوان مشاور پایه به مدارس اعزام کرد. البته  قبل از آن معلمان باید دوره های تخصصی مشاوره را برای کمک و راهنمایی دانش آموز در کشف استعدادها و علائقش برای هدایت تحصیلی و انتخاب رشته بگذرانند.

مدیر کل آموزش متوسطه اول افزود: مشاور پایه از جمله طرح هایی است که باید توسعه پیدا کند وحتی مشاوران پایه بایددر مقطع ابتدایی نیز وجود داشته باشد تا بتوان از همان کلاس اول استعدادهای دانش آموز را با توجه به علاقه و نیاز جامعه برای انتخاب رشته مناسب شناسایی کنیم.

محبی کیفیت بخشی روش های تدریس و مدیریت مدیران مدارس متوسطه اول را از دیگر استراتژی های اصلی این معاونت خواند و گفت: کیفیت بخشی تدریس با توجه به اسناد تحولی و در قالب سه بسته آموزشی طراحی مبتنی بر تحول، بازنگری روش های تدریس و نظارت بالینی توسط مدیر و گروه های آموزشی انجام می شود.

وی تصریح کرد: همچنین کیفیت بخشی مدیران مدارس بر اساس بهسازی و مشارکت معلمان و فعالیت های پژوهشی است چرا که معلمان پایه هشتم باید در تکمیل کیفیت بخشی کتاب های درسی جدید مشارکت گسترده کنند.

محبی با اشاره به اجرای طرح تعالی کیفیت مدرسه به عنوان یکی دیگر از برنامه های سال تحصیلی جدید افزود: این طرح ویژه مدیران مدارس است که در سال تحصیلی جدید در 10 درصد مدارس متوسطه اول اجرا خواهد شد. در این طرح 450 مدیر در تهران آموزش می بینند و سپس در کل مدارس متوسطه اول کشور طرح را اجرایی می کنند.

وی خاطرنشان کرد: این طرح شامل ارزیابی مستمر کارکنان مدرسه در قالب یک برنامه کیفی از سوی مدیر مدرسه است. ضمن آن که برای سال تحصیلی آینده امکان اجرای این طرح در همه مدارس وجود ندارد.

معاون آموزش متوسطه اول درباره برنامه های اداره کل متوسطه اول برای آزمون تیمز گفت: کارهای آموزشی گسترده ای برای آزمون تیمز که اختصاص به دروس ریاضی و علوم در مقطع متوسطه اول دارد انجام داده ایم که نتایج آن همگی در همایشی که احتمالاً همزمان با هفته پژوهش در آذرماه برگزار می شود اعلام خواهد شد. ضمن اینکه از سال تحصیلی آینده جشنواره دانش آموزی در سه محور پژوهشی، آزمایشگاه و درس ورزی در مدارس برگزار می شود.[ شنبه 28 تیر 1393 ] [ 06:46 ب.ظ ] [ علی نیا ]

ثبت نام داتش آموز در سیستم سناد

  
قریشی رئیس اداره آموزش و پرورش سلماس پیش بینی می شود حدود 35000دانش آموز در مدارس سلماس ثبت نام کنند
  
به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش سلماس قریشی رئیس اداره آموزش و پرورش سلماس ضمن تقدیر از زحمات و همکاری های مدیران و عوامل اجرایی ثبت نام مدارس  با بیان اینکه پیش بینی میشود حدود 35000 دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی در مدارس این شهرستان ثبت نام کنند اظهار داشت  تاکنون حدود 8درصد نوآموزان پیش دبستانی  93درصد دانش آموزان مقطع ابتدایی ، 77درصد دانش آموزان متوسطه دوره اول متوسطه و 50درصد دانش آموزان متوسطه دوره دوم در سیستم سناد نام نویسی کرده اند  .


[ شنبه 28 تیر 1393 ] [ 06:44 ب.ظ ] [ علی نیا ]

دعای روز هفتم ماه مبارک رمضان

بسم الله الرحمن الرحیم

 

اللهمّ اعنّی فیهِ على صِیامِهِ وقیامِهِ وجَنّبنی فیهِ من هَفَواتِهِ وآثامِهِ وارْزُقْنی فیهِ ذِكْرَكَ بِدوامِهِ بتوفیقِكَ یا هادیَ المُضِلّین.

خدایا یارى كن مرا در این روز بر روزه گرفتن و عبـادت و بركنارم دار در آن از بیهودگى و گناهان و روزیم كن در آن یادت را براى همیشه به توفیق خودت اى راهنماى گمراهان  .[ شنبه 14 تیر 1393 ] [ 12:07 ب.ظ ] [ علی نیا ]

حضور گسترده فرهنگیان ودانش آموزان در اولین نمازجمعه ماه مبارک رمضان

 
به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش سلماس : اولین نمازجمعه ماه مبارک رمضان در شهرستان سلماس با حضور گسترده فرهنگیان ودانش آموزان برگزار شد.
امام جمعه سلماس گفت: داعشی ها و تکفیری ها دست پرورده آمریکا، اروپا و صهیونیست ها هستند و با این جنایات هولناک نشان دادند نه تنها مسلمان نیستند، بلکه انسان نیستند.

حجت الاسلام سید محمد موسوی در خطبه های نماز جمعه این هفته سلماس اظهار کرد: این گروهکهای تروریستی تربیت شده اند تا مسلمانان را بکشند به طوری که رژیم صهیونیستی گفته است، بگذارید این غائله باشد چون از هر طرف که کشته شود به نفع ماست.

وی گفت: امروز هم آمریکا، هم صهیونیست ها، تکفیری ها و داعشی ها می خواهند اسلام و مسلمانان نباشند، اما ریشه ظلم نابود می شود.
وی افزود : هدف آمریکا ساقط کردن دولت عراق و ایجاد آشوب در منطقه است که موفق نمی شود، زیرا مردم عراق به فتوای مرجعیت بسیج شدند و مقابل این تروریست ها ایستاده اند.
وی با اشاره به مذاکرات ایران با 5+1 نیز گفت: طولانی ترین و آخرین مرحله مذاکرات هسته ای در حال برگزاری است، اما آمریکا که نمی خواهد این مذاکرات دارای نتیجه مثبت باشد توپ را در زمین ایران انداخته است.
وی افزود: اما آمریکا باید بداند که هم تیم مذاکره کننده و هم ملت و دولت ایران در مقابل زیاده خواهی های آمریکا می ایستند و مقاومت می کنند و هرگز باج به هیچ زورگویی نمی دهند.
نماز جمعه سلماس با شرکت گسترده نمازگزاران در اولین جمعه ماه مبارک رمضان در مصلی امام خمینی (ره) این شهرستان اقامه شد.[ شنبه 14 تیر 1393 ] [ 11:57 ق.ظ ] [ علی نیا ]

جلسه کمیته توجیه و تبلیغ ستاد پروژه مهر شهرستان سلماس

به منظور برنامه ریزی و اطلاع رسانی و تبلیغ لازم در خصوص هرچه باشكوه تر برگزار كردن مراسم بازگشایی مدارس كمیته توجیه و تبلیغ ستاد پروژه مهر سلماس تشکیل جلسه داد.
    
به گزارش روابط عمومی اموزش و پرورش شهرستان سلماس: به منظور برنامه ریزی و اطلاع رسانی  و تبلیغ لازم در خصوص هرچه باشكوه تر برگزار كردن مراسم بازگشایی مدارس كمیته توجیه و تبلیغ  ستاد پروژه مهر آموزش وپرورش سلماس با حضور اعضاء در محل اتاق معاونت پرورشی تشکیل جلسه داد.

علی نارنجی کارشناس روابط عمومی و مسئول کمیته توجیه و تبلیغ آموزش و پرورش شهرستان سلماس اظهار داشت: هدف ما ازتشکیل این کمیته فراهم آوردن شرایط برای بازگشایی هر چه با شکوه تر مدارس و اطلاع رسانی به موقع در همه زمینه ها است

نارنجی با اشاره به اینکه این کمیته به منظور برنامه‌ریزی و هماهنگی تمام فعالیت‌ها و تمهید مقدمات بازگشایی مدارس بر اساس ایجاد محیطی آرام وجذاب و انجام تبلیغات و پوشش خبری مناسب تشكیل می‌شود اضافه کرد:همه اعضاء  باید ضمن اهتمام جدی در تمهید مقدمات بازگشایی مطلوب مدارس بکوشند و از همه ظرفیت ها به نحو شایسته استفاده کنند

در ادامه سلیمان زاده دبیر كمیته توجیه وتبلیغ  گفت :  پروژه مهر فرابخشی است و همه ارکان آموزش وپرورش در اجرای شایسته آن نقش موثری را برعهده دارند و کمیته توجیه و تبلیغ نیز با انجام برنامه های مختلف فرهنگی ُ تهیه بنرُ پلاکارد....،برپایی نمایشگاه،دعوت از خانواده شهدا ،جانبازان و ایثارگران و مسئولین شهری و...در مراسم بازگشایی میتواند نقش بسزایی درفراهم کردن شرایط داشته باشد.

در ادامه جلسه اعضای دیگر کمیته به بیان نقطه نظرات و طرحها و پیشنهادات خود پرداختند.


[ شنبه 14 تیر 1393 ] [ 11:52 ق.ظ ] [ علی نیا ]

تجهیز و بازسازی مدارس روستایی سلماس

مهندس علی اکبر آقائی نماینده مردم سلماس در مجلس: براساس مبلغ اختصاصی قانون ماده 180 ، تجهیز و بازسازی مدارس روستایی سلماس در دستور کار قرار دارد .

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان سلماس؛ علی اکبر آقایی  اظهار کردهر نماینده مجلس وظیفه دارد اعتبار 11 میلیارد و 750 میلیون تومانی خود را که از محل قانون ماده 180 اختصاص یافته در پروژه های مهم صرف کند

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی افزود: براساس این امر، تجهیز و بازسازی مدارس روستایی، بهسازی راه های روستایی و توجه به بیمارستان ها و اجرای طرح های هادی روستایی در دستور کار قرار دارد.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اعتبار ماده 180 در سلماس بین فرماندار این شهرستان با نماینده مجلس تقسیم شده است

وی با اشاره به عملکرد دولت تدبیر و امید بیان کرد: دولت یازدهم در تمامی زمینه ها برای رشد و توسعه کشور تلاش کرده و تعاملش با نمایندگان مجلس نیز مطلوب است

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی با بیان ارزیابی خود از اجرای پروژه ها در استان با توجه به کوتاه بودن فصل کار در منطقه آذربایجان غربی اظهار کرد: من بیشتر نگران تخصیص اعتبار هستم و امیدوارم دولت این اعتبار را به موقع تخصیص دهد.[ دوشنبه 9 تیر 1393 ] [ 01:00 ب.ظ ] [ علی نیا ]

روایت کوتاه[ دوشنبه 9 تیر 1393 ] [ 12:54 ب.ظ ] [ علی نیا ]

سخن ناب[ دوشنبه 9 تیر 1393 ] [ 12:50 ب.ظ ] [ علی نیا ]

برگزاری جلسه برنامه اجرای طرح هجرت سه در آموزش و پرورش سلماس

 به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان سلماس: جلسه برنامه ریزی و اجرای طرح هجرت سه با هدف مشاركت فعال دانش آموزان در بهسازی و شاداب سازی مدارس در آموزش و پرورش سلماس برگزار شد.

سید الهوردی قریشی مدیرآموزش و پرورش سلماس هدف از اجرای طرح هجرت سه را غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان در فصل تابستان و همچنین مشاركت دانش آموزان در كارهای عمرانی و تمرین مهارت های زندگی بر شمرد.

 قریشی افزود: در این طرح فرهنگ سازی و مشاركت در انجام بهسازی و شاداب سازی مدارس توسط دانش آموزان از اولویت های اساسی آموزش و پرورش و بسیج دانش آموزی است.

وی ادامه داد: با همكاری بسیج دانش آموزی و مشاركت فعال دانش آموزان مدارس شادابی را برای شروع سال تحصیلی 94-93 مهیا سازند.

داوری معاونت هماهنگ كننده سپاه سلماس نیزاز تلاشها و فعالیتهای همكاران قدردانی نمود و به تشریح اهداف طرح هجرت 3ودستاوردهای آن درسال گذشته پرداخت و گفت:باید از نقاط قوت وضعف در سالهای گذشته درس بگیریم وسازماندهی امور به صورت عالی وبا توجه به شعار امسال كه مزین به اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی  می باشد،باید صورت بگیرد.

در ادامه هر یک از اعضا نظرات و پیشنهادات خود را ارائه دادند و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.[ یکشنبه 8 تیر 1393 ] [ 12:47 ب.ظ ] [ علی نیا ]

جلسه شورای ورزش شهرستان سلماس

 
جلسه شورای ورزش سلماس با حضور اکثریت اعضاء در اتاق مدیریت برگزار شد
    
به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش سلماس  ،سیدالهوردی قریشی مدیر آموزش و پرورش سلماس در سخنانی ضمن تقدیر و تشکر از اعضای شورای ورزش مدیریت آموزش و پرورش سلماس  و تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان از عزم جدی این اداره برای توسعه ورزش مدارس و قهرمانی در رشته های مختلف ورزشی  خبر داد و خواستار تعامل بیش از پیش اعضاء شورای ورزشی شد..
قریشی با  اشاره به وجود زمینه های فراوان برای ارتقای سطح ورزش و ظرفیت‍های موجود در رشته های مختلف ورزشی مدارس خواستار توجه جدی مربیان تربیت بدنی در پرورش مطلوب این ظرفیت ها در سطح مدارس شد.
وی گفت : توجه به ورزش موجب تقویت روحیه نشاط، امید و خودباوری در بین جوانان و کسب افتخارات در سطوح ملی و بین‌المللی خواهد شد
مدیر آموزش و پرورش سلماس افزود :امروزه ورزش در زندگی مردم نقش مهمی دارد از اینرو توجه به اخلاقدر ورزش در میان تمام دست‌اندرکاران ورزش مسئله‌ای حائز اهمیت است
قریشی در پایان گفت : آنچه باعث رونق ورزش شده است عشق و علاقه بوده است و  ورزش ابزاری است مهم در جهت پیشرفت  ارزشهای اسلامی و زمینه  دوری دانش آموزان و  جوانان از ناهنجاریهای اجتماعی را فراهم می کند
ضمنا اعضاء جلسه به بیان مسائل  و فعالیتهای حوزه ورزشی مدارس و تصویب برنامه ها و مصوبات مربوط به برنامه های سالن های ورزشی در ایام تابستان پرداختند .


[ یکشنبه 8 تیر 1393 ] [ 12:45 ب.ظ ] [ علی نیا ]

فواید روزه برای سلامت بدن

 

 

 

فواید روزه برای سلامت بدن

 

روزه فواید جسمی و روحی فراوانی برای انسان در بردارد و روزه داری، شفا بخش جسم و همچنین توان بخش، جان انسان است. تحقیقات ثابت می‌کند روزه داری درست که با کاهش 20 تا 30 درصد مصرف غذا همراه است، نتایجی چون کم شدن چربی‌های ذخیره، کم شدن میزان چربی خون و کلسترول و نیز فعال شدن سیستم ایمنی بدن را به دنبال دارد.

 

سفره افطار در رمضان

به گفته پزشکان، در مدت روزه داری، دستگاه گوارش برای چندین ساعت خالی می‌ماند و در واقع این دستگاه و سایر دستگاه‌هایی که به گونه‌ای در هضم و جذب مواد غذایی دخالت دارند، استراحت کرده و پس از روزه داری به شیوه بهتری اعمال خود را انجام خواهند داد.

روزه در حقیقت باعث استراحت معده می‌شود. در حالت روزه، اسید معده به جای غذا به وسیله صفرا، خنثی می‌شود و زخم معده ایجاد نمی‌شود. به همین دلیل افراد روزه دار باید بدانند که پرخوری، خود موجب زیان‌های چشم گیری برای دستگاه هاضمه می‌شود.

پیروی از یک برنامه غذایی صحیح در ایام ماه مبارک رمضان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است تا هم بتوان عادات غذایی غلط را اصلاح کرد و هم از برکات معنوی این ماه بهره برد.

 

روزه داری و چربی خون بالا

طی مطالعات صورت گرفته روزه گرفتن برای افراد مبتلا به چربی خون بالا مفید است و میزان چربی‌های نامطلوب موجود در خون را تنظیم کرده و موجب افزایش میزان چربی مفید خون در بدن می‌شود.

برخی از بیماران مبتلا به دیابت نوع دوم تحت نظر پزشک معالج و یک متخصص تغدیه می‌توانند روزه بگیرند و از اثرات مفید روزه بهره‌مند شوند.

روزه داری در اغلب بیماری‌هایی که عادات غلط غذایی، چاقی و افزایش وزن در بروز آن‌ها دخالت دارد نقش موثری در بهبودی این نوع بیماری‌ها دارد.

سالمندان هنگام روزه گرفتن باید مراقب کاهش میزان آب بدن و کاهش قند خون باشند چرا که این عوامل منجر به ایجاد سرگیجه در این افراد می‌شوند.

زنان باردار که در ماه‌های اول بارداری هستند نیز باید مراقب مشکل کمبود غذایی در ماه مبارک رمضان باشند.

افراد دارای مشکل زخم معده و بیماری‌های گوارشی حتما باید با نظر پزشک معالج خود روزه بگیرند.

بیماران دیابتی نوع یک (وابسته به انسولین) قادر به روزه داری نیستند. دیابتی‌های نوع یک به دلیل داشتن برنامه و وعده‌های غذایی با فاصله معین و منظم قادر به گرفتن روزه نیستند. برخی افراد میانسال که دیابت نوع دو خفیف و کنترل شده دارند، می‌توانند زیر نظر پزشک در روزهای کوتاه سال روزه بگیرند.
روزه داری نباید موجب پرخوری به هنگام سحر و افطار و بی نظمی در خواب شب شود و در صورت رعایت این مسایل، روزه داری صحیح به کاهش استرس‌ها منجر می‌شود

مصرف نشاسته و پروتئین در ماه مبارک رمضان، انرژی بدن را تامین می‌کند. غذاهای گوشتی می‌تواند پروتئین مورد نیاز بدن را در ماه رمضان تامین کند. روزه داران از خوردن غذاهای شور در این ماه پرهیز کنند و حتی الامکان در این ماه، نمک را با احتیاط مصرف کنند. مصرف نمک و غذاهای شور فقط عطش روزه دار را بیشتر خواهد کرد. هموطنان روزه دار باید بدانند که استفاده از انواع میوه و سبزیجات، می‌تواند جایگزین مناسبی برای مواد غذایی پرنمک باشد. همچنین مصرف شیر فراوان نیز سبب رفع تشنگی می‌شود. استفاده از غذاهایی که آسان هضم می‌شود و باعث جذب انرژی لازم در بدن می‌شود، به روزه داران توصیه می‌گردد. روزه داران در این ماه از افراط در مصرف مواد غذایی پرهیز کنند.

استفاده از آب کافی در ماه رمضان برای سلامت پوست و بدن ضرورت غیر قابل انکاری دارد. استفاده از کرم‌های مرطوب کننده همزمان با نوشیدن آب کافی در فواصل افطار و سحر، روش مکملی برای حفط سلامت پوست است. در صورت عدم رعایت این موضوع، کم آبی در پوست و بدن تنها با جذب آب فراوان رفع می‌شود.

استفاده از کرم‌های مرطوب کننده استاندارد، باعث ایجاد طراوت و نشاط در پوست‌های خشک می‌شود.

روزه داران مصرف میوه و سبزیجات تازه را در برنامه غذایی خود قرار دهند تا بتوانند شادابی و تازگی پوست خود را حف0کنند.»

 

روزه داری اسلامی وکاهش استرس

«براساس آخرین یافته‌ها و تحقیقات علمی، روزه داری اسلامی موجب کاهش استرس و اضطراب در بین افراد می‌شود.

روزه داری اسلامی همان روزه داری صحیح و اصولی است و با روزه داری برای ترس از عسر و حرج و روزه داری برای رژیم لاغری متفاوت است.

روزه داری نباید موجب پرخوری به هنگام سحر و تغییرات بی نظمی در خواب شود و در صورت رعایت این مسایل، روزه داری صحیح به کاهش استرس‌ها منجر می‌شود.

پژوهش‌های علمی نشان می‌دهد در طول ماه مبارک رمضان کاهش کامل و صد درصدی خودکشی‌ها و کاهش نسبی جرایم عمومی مانند جرایم راهنمایی و رانندگی و جرایم خاص می‌شود.

غذاهای سحر روزه داران باید کم حجم و خواب آن‌ها نیز متناسب باشد و روزه داران از خوابیدن پس از خوردن سحری اجتناب کنند.

روزه داری موجب امتناع افراد حتی از خوردن مواد حلال مانند آب می‌شود و این امتناع از حلال‌ها نیز اراده انسان را قوی می‌کند.

عصبانیت‌های برخی از افراد به هنگام روزه داری به علت پرخوری آن‌ها به هنگام سحر است که بدن را در طول روز برای جذب آب فعال می‌کند.»[ یکشنبه 8 تیر 1393 ] [ 12:41 ب.ظ ] [ علی نیا ]

زکات بدن، جهاد کردن و روزه‌داشتن است

اگر انسان زکات هر چیزی را به موقع بپردازد، باعث آرامش روح و جسم انسان می‌شود. روزه گرفتن نیز علاوه بر اینکه باعث می‌شود زکات بدن پرداخته شود به سلامتی جسم نیز کمک زیادی می‌کند.
در دین اسلام هر چیزی زکاتی دارد و این را در کلام تمامی ائمه معصوم (ع) و قرآن می‌توان دید. به همین منظور به احادیثی چند در مورد زکات بدن اشاره می‌کنیم.
امام علی (ع) می‌فرمایند: برای هر چیزی زکاتی است و زکات بدن روزه است.
امام موسی کاظم (ع) می‌فرمایند: نمازهای مستحبی، برای هر مؤمنی وسیله‌ نزدیک شدن به خداست و حج‌ گزاردن، جهاد هر انسان ضعیف و ناتوان است و از هر چیزی باید زکاتی داد و زکات بدن گرفتن روزه‌های مستحبی است.
امام علی (ع) در حدیثی دیگر می‌فرمایند: زکات بدن، جهاد کردن و روزه ‌داشتن است.[ یکشنبه 8 تیر 1393 ] [ 12:31 ب.ظ ] [ علی نیا ]

فرا رسیدن ماه رحمت ، ماه نزول قرآن مبارک باد[ یکشنبه 8 تیر 1393 ] [ 12:13 ب.ظ ] [ علی نیا ]