تبلیغات
وبلاگ دبیرستان دخترانه حکمت - تلفن 35323615 - مطالب خرداد 1394

نیاز سنجی دوره های ضمن خدمت

 قابل توجه  همكاران محترم  دبیرستان حکمت                                  

   نیاز سنجی دوره های ضمن خدمت تا  10 تیر ماه توسط همكاران مدارس و از 10تیر ماه تا 20 تیرتوسط مناطق  تمدید شد . لازم به ذكر می باشد طبق اطلاعیه وزارت همكارانی كه در نیاز سنجی ها شركت ننمایند در دوره ها نمی توانند شركت كنند  .

      
علی نیا - مدیر دبیرستان حکمت                                      
[ شنبه 30 خرداد 1394 ] [ 12:05 ق.ظ ] [ علی نیا ]

تهیه جدول کسری نیروی انسانی آموزش‌وپرورش تا پایان تیر

http://pana.ir/Image/PicArchive/2015/6/1_635700508216832426_s.jpg

به گزارش پانا، محمد حسین سلیمی جهری در پاسخ به این پرسش که آیا مهر امسال با مشکل کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش مواجه خواهیم بود و برای ساماندهی نیروی انسانی چه اقداماتی را در دستور کار دارید؟ اظهار داشت: دستورالعمل ساماندهی نیروی انسانی به دنبال همین قضیه است.
وی افزود:‌استفاده صحیح از منابع انسانی بخش عمده‌ای از مشکلات را حل می‌کند و موارد لازم در دستورالعمل ساماندهی نیروی انسانی پیش بینی شده است. هم‌اکنون استان‌های مختلف کشور به طور منظم به تهران آمده و ساماندهی نیروی انسانی در استان‌ها آنها بررسی می‌شود.
سلیمی جهرمی ادامه داد: بخش عمده‌ای از کسری نیروی انسانی را از طریق حق التدریس‌ها حل خواهیم کرد و انشالله برای اول مهر مشکلی نخواهیم داشت. هم‌اکنون در حال بررسی هستیم تا مشخص شود بیشترین کسری نیروی انسانی در کدام دوره‌های تحصیلی است.
رئیس مرکز برنامه ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه اواخر تیر جدول کل کسری‌ نیروها که باید از طریق حق التدریس‌ جبران شود را مشخص و به استان‌‌ها ابلاغ خواهیم کرد،‌ به تسنیم گفت: تلاش می‌کنیم تا کسری نیروی انسانی را از طریق پرداخت حق التدریس جبران کنیم و بعید است که کسری باقی بماند که بخواهیم از روش‌های دیگر آن را جبران کنیم. پیش بینی می‌کنیم که برای اول مهر مشکلی نداشته باشیم.


[ سه شنبه 26 خرداد 1394 ] [ 08:21 ب.ظ ] [ علی نیا ]

اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی در تمام استان‌ها تا پایان خرداد

http://pana.ir/Image/PicArchive/2015/6/1_635697849982281247_s.jpg

به گزارش پانا، عظیم محبی در خصوص اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی در استان‌ها اظهار داشت: به استان‌ها اعلام کرده‌ایم تا نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی را تا پایان خرداد اعلام کنند.
وی ادامه داد: اکثر استان‌ها نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی را اعلام کرده‌اند و استان‌هایی که هنوز نتایج را اعلام نکرده‌اند باید تا پایان خرداد اعلام کنند تا دانش‌آموزان ثبت‌نام را انجام دهند.
به گزارش پانا، امسال 300 هزار نفر در آزمون مدارس نمونه دولتی در اول خرداد شرکت کردند و ظرفیت پذیرش در این مدارس حدود 55 هزار نفر است.


[ سه شنبه 26 خرداد 1394 ] [ 08:18 ب.ظ ] [ علی نیا ]

حق نوار مرزی از مهر ماه اعمال می شود

http://pana.ir/Image/PicArchive/2015/6/1_635699583508663777_s.jpg

به گزارش خبرگزای پانا: رشید قربانی مدیر کل آموزش و پرورش استان کردستان در آیین تکریم و معارفه مدیر آموزش و پرورش مریوان با اعلام این خبر گفت : با پیگیری های صورت گرفته ، حق نوارمرزی فرهنگیان  در احکام کارگزینی آنها اعمال و بر اساس لیست وزارت کشور ، فرهنگیان شهرهای مرزی مشمول این حق خواهند شد .

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان افزود: طرح رتبه بندی معلمان از ابتدای مهرماه سال جاری اجراخواهد شد و وضعیت پرداخت هماهنگ حقوق فرهنگیان با سایر کارکنان دولت تا پایان سال جاری  مشخص خواهد شد.

قربانی در ادامه به اهمیت نظام تعلیم و تربیت و ارزش و جایگاه آن در جامعه اشاره کرد و گفت:بعضی از فعالیتها در جامعه فی نفسه و به صورت ذاتی دارای ارزش و جایگاه رفیع و بلندی قرار دارند و آموزش و پرورش و نظام تعلیم و تربیت از چنین جایگاهی برخوردار است.[ سه شنبه 26 خرداد 1394 ] [ 08:13 ب.ظ ] [ علی نیا ]

دو تصمیم دولت و مجلس برای حل مشکل فرهنگیان


http://pana.ir/Image/PicArchive/2015/6/1_635700472725990090_s.jpg

به گزارش خبرنگار پارلمانی پانا، محمد حسن ابوترابی‌فرد در نطق پیش از دستور خود در آغاز جلسه علنی مجلس گفت: همکاران ما در جلسه‌ای غیر علنی با حضور ریاست سازمان مدیریت و برنامه ریزی و دکتر فانی وزیر آموزش و پرورش برای انعکاس دغدغه‌ی جامعه فرهنگیان و دریافت گزارش دولت در راستای ارتقای سطح رضایتمندی جامعه خدوم آموزگاران کشور و ارائه خدمات آموزشی بهتر به دانش آموزان حضور داشتند.

او ادامه داد: در این جلسه نسبتا طولانی همکارانمان به نمایندگی از سایر نمایندگان دغدغه‌ها و نقطه نظرات خود را در رابطه با فرایند رتبه بندی آموزگاران، ضرورت ارتقاء اعتبارات غیر پرسنلی نسبت به پرسنلی، ضرورت تخصیص منابع لازم برای اجرای سند تحول در آموزش و پرورش و از همه مهمتر قدم برداشتن در راستای رفع تبعیض در پرداخت پرسنل و کارکنان دستگاه‌های مختلف اجرایی مطرح کردند.

او افزود:‌ ریاست سازمان برنامه و بودجه گزارشی از نگاه ویژه دولت به جامعه آموزگاران داشتند. همچنین اشاره داشتند که در سال 93 با توجه به کاهش منابع درآمدی تنها نهادی که بودجه آن با اختیار سازمان مدیریت 10 درصد افزایش یافت آموزش و پرورش بود و بر نگاه ویژه دولت در سال جدید تاکید داشتند.

ابوترابی‌فرد خاطر نشان کرد:‌ با این که در دریافت منابع با چالش‌هایی مواجه هستیم پاسخ به نیازهای آموزش و پرورش از دغدغه‌های مشترک دولت و مجلس است.

نایب رئیس مجلس همچنین گفت:‌ وزیر آموزش و پرورش نیز در این جلسه تاکید کردند که در رفع تبعیض در پرداخت‌ها مطالبه جدی دارند و این موضوع را در دولت هم مطرح کرده‌اند. ایشان همچنین گزارشی دادند از قدم‌هایی که در راستای اجرای سند تحول در پاسخ به رهنمودهای مقام معظم رهبری برداشته شده است. از 131 راهکار تعریف شده 40 راهکار انتخاب و در مسیر اجرایی شدن آن قدم بر داشته می‌شود. آقای فانی تاکید داشتند که نقشه راه اجرای سند تحول را تدوین کردند و این گام‌ها می‌تواند منشاء تحول جدی در نهاد آموزش و پرورش باشد.

ابوترابی‌فرد در ادامه توضیح داد: با توجه به گفت‌وگو ها و مباحثی که در جلسه غیر علنی مطرح شد به دو تصمیم رسیدیم، اولا این که قانون خدمات کشوری که در مجلس شورای اسلامی تصویب شده و برای اجرای موقت در اختیار دولت است باید به یک قانون دائم تبدیل شود؛ لذا از دولت خواستیم که اصلاحاتی که نیاز دارد اعلام کند و کمیسیون‌های اجتماعی و سایر کمیسیون‌های مربوطه با نهایی کردن این قانون، نظام پرداخت متناسبی را که پاسخگوی کارکنان دولت در راستای رفع تبعیض باشد نهایی کند و شاهد پرداخت‌های غیر منضبط در دستگاههای اجرایی نباشیم. مانند آنچه در برخی از حوزه‌ها اتفاق افتاده و باعث دغدغه‌ی آموزگاران شده است.

او افزود:‌ تصمیم دومی که اتخاذ شد این بود که در سازمان مدیریت و برنامه ریزی کارگروهی برای بررسی دقیق دغدغه‌های مطرح شده و ارائه راهکار مناسب با توجه به ظرفیت‌های نظام و ظرفیت بودجه کشور تشکیل شود و این راهکارها اجرایی شود. از مجلس هم دو نماینده از کمیسیون‌های آموزش و بودجه که طراح این جلسه غیر علنی بودند انتخاب شدند. ان شاءالله بتوانند به نقشه راهی که مسیر ما را هموار می‌کند برسیم.

ابوترابی فرد در ادامه نطق خود با اشاره به سالروز شهادت شهیدان موتلفه عنوان کرد:‌ امروز سالروز شهادت سربازان فداکار و سلحشور و مجاهدان پیشگام عرصه‌ی مبارزه با نظام دیکتاتوری و سلطه است. شهیدان محمد بخارایی، حاج صادق امانی، رضا صفارهرندی و مرتضی نیک‌نژاد شخصیت‌هایی بودند که نماد اعتقاد به مبانی اسلام و ارزشهای دینی بودند. دین، آنان را در عرصه‌ی سیاست حاضر نمود و آنان را به یک عنصر انقلابی تبدیل کرد و تا مرز شهادت برای اجرای آموزه‌های اسلام پیش رفتند و راه را برای حرکت عزت بخش انقلاب در سال 57 هموار نمودند.

نایب رئیس مجلس یاد شهدای موتلفه اسلامی را گرامی داشت و با اشاره به مراسم تشیع پیکر 175 شهید غواص که قرار است بعد از ظهر امروز از درب مجلس شورای اسلامی انجام شود گفت: باید به ارواح مطهر شهدای عالی قدر عرض کنیم 175 شهید غواص که امروز ملت بزرگ ایران پیکرهای مقدس آنان را بر دست‌های خویش تشییع می‌نمایند تداوم بخش راه طولانی مجاهدت شما هستند. شهدای عالیقدری که با دست بسته در برابر دشمن دژخیم و مزدور آمریکا که با حمایت استکبار جهانی بدن‌های مطهرآنان را هدف قرار داد در راه اعتلای اسلام و تحقق آرمانهای بلند الهی و راه نورانی امام بزرگوار در عرصه‌ جهاد گام نهادند و تا مرز شهادت ایستادند.

او افزود: امروز شهدای عالیقدری را تشییع می‌نماییم که ایستادگی ملت بزرگ ایران در دوران سخت تحریم و تبدیل ایران به یک قدرت بالنده و مقاوم با الهام از ایستادگی و مقاومت و قدرت آنان است.

او با ابراز امیدواری نسبت به این که ملت بزرگ ایران که همیشه قدرشناس شهدا بودند با حضور یکپارچه در مراسم تشییع کبوتران خونین بال آسمان ایران حضور یابند خاطر نشان کرد که پیکر مقدس این شهدا از کنار خانه ملت تشییع خواهد شد.[ سه شنبه 26 خرداد 1394 ] [ 08:09 ب.ظ ] [ علی نیا ]

اجلاس روسای آموزش و پرورش استان آ. غربی

http://10.30.170.244/2925/2925Docs/news/DSCF6185.jpg
سیدمصطفوی در اجلاس روسای آموزش و پرورش استان: ارتباط مستمر و موثر ویژگی یک مدیر موفق است/ اجرای دقیق پروژه مهر در دستور کار است مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی گفت: ارتباط مستمر و موثر با کارکنان و مسئولان باید در دستور کار مدیران آموزش و پرورش استان قرار گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش استان، «فریدون سیدمصطفوی» در اجلاس روسای آموزش و پرورش استان که صبح امروز در محل سالن جلسات اداره کل اموزش و پرورش استان برگزار شد؛ اظهار داشت: ارتباط مستمر و موثر با کارکنان و مسئولان باید در دستور کار مدیران آموزش و پرورش استان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه باید گفتار و کردارمان یکی باشد؛ تصریح کرد: گشاده رویی در مواجه با انتقادات، تاکید بر ارتباط رو در رو، ارتباط مستقیم با پرسنل و مخاطب سنجی در برقراری ارتباط می تواند منجر به یک ارتباط موثر گردد.

سیدمصطفوی با اذعان به اینکه ارتباط یک تعهد دو جانبه است، افزود: مدیران اگر بتوانند از رده ههای پایین به بالا ارتباط برقرار کنند، هنر کرده اند.

وی افزود: ارتباط سازنده با فرماندار، بخشدار، امام جمعه و مسئولان دیگر دستگاههای اجرایی می تواند در رفع بسیار از مشکلات آموزش و پرورش در مناطق موثر باشد.

وی با اذعان به اینکه مدیران آموزش و پرورش باید همه توان خود را صرف حل مشکلات نظام تعلیم و تربیت کنند؛ گفت: ورود به جریانهای سیاسی در هنگامه ی انتخابات، از سوی مسئولان آموزش و پرورش پذیرفتنی نیست چراکه منجر به غفلت از وظیفه اصلی آنها خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به موضوع ساماندهی نیروی انسانی در تابستان امسال خاطر نشان ساخت: باید با اجرای دقیق شیوه نامه به گونه ای عمل شود که با آغاز سال تحصیلی، حتی یک دانش آموز هم بدون معلم نباشد.

این مقام مسئول با اشاره به آغاز پروژه مهر 94 تصریح کرد: با وجود کمبود منابع مالی، مجموعه اقدامات صورت گرفته در قالب پروژه مهر منجر به شروع بدون خطا و پرنشاط سالتحصیلی جدید خواهد شد.

وی افزایش کمی و کیفی پایگاههای تابستانی در سطح استان را مورد تاکید قرار داد و گفت: مدیران مناطق با بازدید از کانونهای فرهنگی و تربیتی نسبت به تجهیز این مراکز به ابزارهای تربیتی اقدام کنند.


[ سه شنبه 26 خرداد 1394 ] [ 07:58 ب.ظ ] [ علی نیا ]

برنامه آزمون استخدام به زودی در اختیار سازمان مدیریت قرار می گیرد

http://10.30.170.244/2925/2925Docs/news/ImageHandler.ashx.jpeg
ئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش با اشاره به روند پیگیری آزمون استخدامی آموزش و پرورش اعلام کرد: برنامه‌های مرتبط با آزمون استخدامی در حال مشخص شدن است و پس از طی مراحل اداری در اختیار سازمان مدیریت قرار می‌گیرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش: محمد حسین سلیمی جهرمی با اشاره به روند پیگیری آزمون استخدامی این وزارت خانه اظهار داشت: برنامه چگونگی برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش به زودی در اختیار سازمان مدیریت قرار می گیرد و پس از طی مراحل اداری و تأیید نهایی توسط سازمان مدیریت، اطلاعات مورد نیاز علاقمندان بر روی سایت آموزش و پرورش قرار می‌گیرد.

سلیمی جهرمی با بیان اینکه در آزمون استخدامی آموزش و پرورش تنوع رشته‌های مورد نیاز زیاد خواهد بود، افزود: به زودی جزئیات آزمون و میزان نیاز مناطق به رشته های مختلف اعلام می شود.

وی گفت: طی هفته‌های آینده اطلاعات نهایی در خصوص برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش بر روی سایت این وزارتخانه قرار می‌گیرد.[ سه شنبه 26 خرداد 1394 ] [ 07:57 ب.ظ ] [ علی نیا ]

برگزاری جلسه صیانت از حقوق شهروندی با محوریت حجاب و عفاف

http://10.30.170.244/2925/2925Docs/news/kanon1.jpg
جلسه صیانت از حقوق شهروندی با محوریت حجاب و عفاف با حضور معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی و مدیران مدارس شهری و روستایی در سالن کانون شهید رجایی برگزار شد .

علی اکبر صمیمی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش سلماس به عنوان سخنران موضوعی جلسه در خصوص حقوق شهروندی از دیدگاه های مختلف و مکاتب ، مطالبی را بیان نمود و اظهار داشت : موضوع حجاب و عفاف از زیر مجموعه های حقوق اجتماعی افراد است که این موضوع در تمام مکاتب و مذاهب به نوعی مورد توجه قرار گرفته است . ولی بالاترین توجه و صیانت در خصوص حجاب و عفاف از منظر اسلام بوده و هست .

صمیمی در بخش دیگری از سخنان خود ، مدارس و مدیران مدارس را زیر بنای آموزش و حجاب و عفاف در جامعه اظهار کرد و افزود : چه بخواهیم یا نخواهیم این مسئولیت دینی ، شرعی و قانونی ماست که دانش آموزان را با موضوع حجاب و عفاف مانوس کنیم و نشر و ترویج حجاب و عفاف از وظایف ذاتی ما معلمین جامعه است .

ایشان در ادامه برای گسترش فلسفه حجاب در بین دانش آموزان از مدیران خواست افرادی که در زمینه رعایت حجاب اسلامی در مدارس الگو هستند ، آنها را به شیوه های مختلف در بین دانش آموزان تشویق نمایند . تا موجبات تشویق بقیه دانش آموزان برای زمینه سازی در جهت حفظ حجاب باشند .

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی از جمله راهکارهای دیگر صیانت از حجاب و عفاف را فعالیت های علمی و فرهنگی در مدارس در خصوص بیان ارزش ها و اهمیت های حجاب ذکر کرد و اظهارنمود:  امروز گمشده اصلی در باب صیانت از حجاب و موضوع غیرت دینی است .

صمیمی آذربایجان را مهد غیرت دینی و ملی اظهار کرد و گفت : اگر مردان و زنان ما بتوانند جوشش غیرت مردانگی و زنانگی را در جامعه هویدا کنند . آذربایجان ی تواند الگوی بسیار مناسب و مهمی برای سایر بلاد و مناطق کشور در زمینه الگو سازی حجاب اسلامی قرار گیرد

وی همچنین نظارت بر رسانه های جمعی و همکاری قوای سه گانه و احیای فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر و استفاده از الگوی های متنوع بر اساس معیارهای اسلامی و با توجه به شرایط سنی و کاری دانش آموزان را از محور های دیگر حفظ و صیانت از حجاب و عفاف اسلامی ذکر کرد و اظهار نمود که با همدلی و همزبانی مسئولین و مردم ان شاء الله این مقوله بتواند جایگاه واقعی خود را در جامعه پیدا کند

در ادامه این برنامه سوسنبر قهرمان کارشناس امور بانوان آموزش و پرورش سلماس گزارشی از عملکرد صیانت از حقوق شهروندی در مدیریت آموزش و پرورش را به ارائه نمود و همچنین وی فعالیتهای صورت گرفته در این زمینه را تشریح کرد .

  حبیب نجاری مسئول حراست آموزش و پرورش در خصوص امنیت حقوق شهروندی و راهکارهای قانونی برخورد با معترضین به حقوق شهروندی مطالبی را بیان کرد و اظهار امیدواری نمود که همه مدیران و معلمان خود ، بعنوان یک مبلغ دینی عامل اصل در خصوص نشر فرهنگ اصیل حجاب اسلامی در مدارس و جامعه اسلامی باشند .[ سه شنبه 26 خرداد 1394 ] [ 07:55 ب.ظ ] [ علی نیا ]

برگزاری جلسه توجیهی نحوه برگزاری دوره های کارورزی و کارآموزی

http://10.30.170.244/2925/2925Docs/news/IMG_4401.JPG

اولین جلسه توجیهی نحوه برگزاری دوره های کارورزی و کارآموزی به منظور برنامه ریزی و اجرای دقیق طرح جدید کارورزی ، با مدیران هنرستانها و کاردانش دوره دوم متوسطه در اتاق کنفرانس اداره تشکیل گردید.

جلسه توجیهی دستورالعمل اجرایی آیین نامه ی کارورزی با حضور معاون آموزش متوسطه ، کارشناسان اداره و مدیران هنرستانها در اتاق کنفرانس اداره برگزار گردید .

میر خلیل رضوی معاون آموزش متوسطه ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و همکاریهای کارشناسان و مدیران هنرستانها در رابطه با اهمیت برگزاری دوره های کار آموزی و کار ورزی مطالبی را بازگو کرد . سپس وی در مورد دستورالعمل اجرایی آیین نامه ی کارورزی و کارآموزی توضیحات لازم را ارائه نمود .

رضوی در ادامه از مدیران هنرستانها خواست در اسرع وقت نسبت به تشکیل شورای کارورزی در مدارس اقدام نموده و قبل از شروع کارورزی ، دانش آموزان و اولیاء را نسبت به برگزاری و اهداف دوره آشنا نمایند .

در ادامه به سوالات مدیران در رابطه با شرایط کارورزی دانش آموزان ، وظایف مربیان ، محل اجرای کارورزی یا کارآموزی ، گزارش روزانه و نهایی ، نحوه نظارت برامور کارورزان ، فرم ارزشیابی ، توجه به سائل ایمنی و ... توضیحات و پاسخ های لازم ارائه گردید .
[ سه شنبه 26 خرداد 1394 ] [ 07:52 ب.ظ ] [ علی نیا ]

واگذاری اختیار و آزادی عمل در فرایند ساماندهی به کمیته برنامه ریزی استان ها

http://10.30.170.244/2925/2925Docs/news/182.bmp.jpeg

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از شهرستان های استان تهران، محمد احمدی در گردهمایی روسای ادارات آموزش دوره اول متوسطه وتکنولوژی وگروه های آموزشی استان های سراسر کشور که به میزبانی شهرستان های استان تهران در شهریار برگزار گردید در تبیین دستورالعمل ساماندهی گفت: رویکرد وروح حاکم بر دستورالعمل ، دادن اختیار به استان ها وآزادی عمل کمیته برنامه ریزی است.

وی در همین ارتباط افزود: در ستاد مرکز خطوط قرمز تعیین وابتکار عمل با رعایت این خطوط قرمز به کمیته برنامه ریزی استان ها واگذار گردیده است.

مشاور وزیر آموزش وپرورش در تشریح خطوط قرمز ساماندهی اظهار کرد: این خطوط عبارتند از؛ هیچ دانش آموزی نباید در ازای برنامه ساماندهی از تحصیل محروم شود، هیچ کلاسی نباید تعطیل شود وکیفیت آموزش به دلیل شلوغی کلاس نباید آسیب ببیند. که رعایت این ها  از سوی تمامی ادارات کل اموزش وپرورش استان ها الزامی و مورد تاکید می باشد.

احمدی در ادامه از جایگزینی سیستم بکفای جدید به جای سیستم بکفای قبلی در سال تحصیلی آینده خبر داد وگفت: در این نگارش مشکلات قبلی مرتفع گردیده وانعطاف های لازم را دارا می باشد.

وی تاکید کرد: آنچه که در دستورالعمل ساماندهی بدان اشاره نگردیده وپیش بینی نشده است، اختیاراتی است که برابر شرایط وموقعیت بومی محلی به کمیته برنامه ریزی استان واگذار گردیده تا بهترین تصمیم را اتخاذ نمایند ودر عین حال در صورت لزوم کمیته برنامه ریزی استان مشکلات را جهت اتخاذ تصمیم به ستاد مرکز منعکس نماید.


[ سه شنبه 26 خرداد 1394 ] [ 07:51 ب.ظ ] [ علی نیا ]

برقراری فوق العاده مدیریت مدیران مدارس آموزش از راه دور در سال جاری

http://10.30.170.244/2925/2925Docs/news/%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%85-%DA%AF%D8%B1%D8%AF-(20).jpg

رئیس سازمان مدارس غیر دولتی ، توسعه مشارکت های مردمی و خانواده گفت : فوق العاده مدیریت مدیران مدارس آموزش از راه دور در سال جاری برقرار می گیرد.

ه گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از سازمان مدارس غیر دولتی ، توسعه مشارکت های مردمی و خانواده  مرضیه گرد با اشاره به ضرورت و اهمیت تقویت فرصت های متنوع و مطلوب  آموزشی با بهره گیری از فناوری های نوین و شیوه های متنوع آموزش از راه دور و لزوم حمایت مطلوب از این مدارس گفت : مشکل پرداخت فوق العاده مدیریت مدیران مدارس آموزش از راه دور مرتفع گردید .

وی افزود : با توجه به تبصره 2 بند الف شیوه نامه شماره 26595/140 مورخ 17/2/94 چارچوب ساماندهی و مدیریت نیروی انسانی در سال تحصیلی 94-93 به مدارس از راه دور به شرط داشتن حداقل 100 نفر دانش آموز ( که حداقل  8 واحد درسی را اخذ نموده باشند ) یک نفر مدیررسمی قابل تخصیص است .

گرد تصریح کرد : بامساعدت معاونت پیشتیبانی و مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات  احکام مدیران مدارس مذکور از تاریخ 1/1/1394  صادر می گردد.[ سه شنبه 26 خرداد 1394 ] [ 07:48 ب.ظ ] [ علی نیا ]

برگزاری همایش

همایش دولت تدبیر و امید

یکشنبه 24 خرداد ماه

ساعت 6 بعداز ظهر

مکان : سالن ارشاد اسلامی خیابان چمران

علی نیا مدیر دبیرستان دخترانه حکمت


[ یکشنبه 24 خرداد 1394 ] [ 05:30 ب.ظ ] [ علی نیا ]

برگزاری امتحانات کنکور سراسری همزمان با سراسر کشوردر سلماس

http://10.30.170.244/2925/2925Docs/news/kkk1.jpg

رسول موسی زاده مدیر آموزش و پرورش سلماس به اتفاق فرماندار و امام جمعه شهرستان سلماس ، مسئول حراست و معاون آموزش متوسطه در اولین روز برگزاری کنکور ، ضمن بازدید از حوزه های امتحانی کنکور سراسرس 94 از نزدیک در روند برگزاری آزمون قرار گرفت.

 "مسعود حاجی علیلو" فرماندار شهرستان سلماس با ابراز خرسندی از نحوه برگزاری آزمون ها در سلماس  گفت: به حمدالله مدیران و دست اندرکاران آموزش و پرورش این شهرستان تلاش های قابل توجهی در این زمینه داشته اند و مشکل خاصی در فضای امتحانی مشاهده نمی شود.

فرماندار سلماس دراین بازدید طی سخنانی از دست اندرکاران اجرایی برگزاری کنکور درسطح شهرستان تشکر وقدردانی کرد.

حجت الاسلام موسوی امام جمعه سلماس: با ابراز رضایت از نظم و آرامش حاکم در حوزه های امتحانی از تدابیر صورت گرفته توسط اداره آموزش و پرورش سلماس در برگزاری هر چه مطلوبتر این آزمون تقدیر نمود و با مسئولان سالن ها، نحوه اجرا، و اینکه آیا در برگزاری کنکوربا مشکل خاصی روبرو بوده اند سوالاتی را مطرح نمود.

آزمون سراسری با رقابت 1130 داوطلب زن و 901 نفر مرد در پنج گروه آزمایشی علوم تجربی، ریاضی ، علوم انسانی، هنر و زبانهای خارجی در 13 حوزه  برگزار شد.

[ پنجشنبه 21 خرداد 1394 ] [ 09:44 ب.ظ ] [ علی نیا ]

امضای فرهنگیان سلماس پای طومار ”گزاره برگ ملت ایران”درمذاکرات هسته ای

http://10.30.170.244/2925/2925Docs/news/IMG_4157.JPG

فرهنگیان ولایت مدار سلماس با امضای خود بر طومار ”گزاره برگ ملت ایران” از سخنان رهبر فرزانه و حکیم خود و مذاکرات با عزت حمایت کردند.
ما فرهنگیان ولایت مدار شهرستان سلماس با تأسی به رهبر فرزانه و حکیم خود شرط هرگونه توافق هسته ای را با رعایت اصول شش گانه زیر می دانیم:
در این طومار آمده است:
ما فرهنگیان با تأسی به رهبر فرزانه و حکیم خود شرط هرگونه توافق هسته ای را با رعایت اصول شش گانه زیر می دانیم:
اصل یک: تمام تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران باید یکجا و هم زمان با امضاء توافقنامه کاملاً لغو(نه تعلیق)شود.
اصل دوم: دستاورد های هسته ای در حد نیازهای واقعی کشور باید حفظ و تقویت شود.
اصل سوم: هیچ مانعی برای استمرار تحقیقات و پیشرفت های علمی و فنی در امور هسته ای و هیچ محدودیتی برای دانشمندان مربوط وجود نداشته باشد.
اصل چهارم: هیچ نظارتی فراتر از مقررات و عرف بین المللی اعمال نشود.
اصل پنجم:هیچ گونه نظارت و اعمال محدودیت بر نیروهای مسلح و مراکز نظامی و امنیتی پذیرفته نیست.
اصل ششم: توافق هسته ای باید بازگشت پذیر باشد و در صورت نقض عهد دشمن ما هم بتوانیم به شرایط قبل از توافق برگردیم


[ پنجشنبه 21 خرداد 1394 ] [ 09:41 ب.ظ ] [ علی نیا ]

برگزاری جلسه شورای انجمن اولیاء و مربیان سلماس

http://10.30.170.244/2925/2925Docs/news/IMG_4200.JPG

باحضور مدیر آموزش و پرورش و معاون توسعه و پشتیبانی جلسه شورای انجمن اولیاء و مربیان سلماس بمنظور بررسی مشکلات و روند فعالیت مرکز مشاوره و راهنمایی در محل مرکز مشاوره برگزار شد .

رسول موسی زاده مدیر آموزش و پرورش سلماس ضمن خیر مقدم ، از حضور بموقع و فعالیتهای اعضاء شورای انجمن اولیاء و مربیان قدر دانی نمود و متذکر شد : فعالیت این مرکز می تواند بعنوان پتانسیل عظیم در راستای بهبود وضع آموزشی و پرورشی و حل معضلات پیش روی نظام تربیتی نهایت استفاده و بهره را برد .

وی از تلاشهای خالصانه این مرکز و نیز از مدیر مرکز مشاوره در ایجاد تعامل بهینه بین آموزش و پرورش و مرکز ، تشکر نمود .

موسی زاده از نزدیک به مشکلات این مرکز پرداخته و در حل مشکلات مساعدت های لازم از سوی مدیریت داده شد .

علی اکبر صمیمی معاون توسعه و پشتیبانی نکاتی در ارتباط با نحوه فعالیت و اهمیت این مرکز مطالبی را ایراد و تاکید نمود این مرکز باید به لحاظ تبلیغاتی تلاشهای بیشتری نماید .

وی متذکر شد که کمک به فعالیت این مرکز جزو امورات خیریه محسوب می شود .

مشاور مرکز ، اعضای شورای انجمن و نماینده مدیران مطالبی در ارتباط با نحوه ی فعالیت مرکز مشاوره نظراتی را بیان نمودند .

در پایان بر این نکته تاکید شد که فعالیت مرکز باید گسترش یابد و این مرکز می تواند بیشتر به خانواده ها و جوانان و حل مشکلاتی خانواده ها کمک نماید.
[ پنجشنبه 21 خرداد 1394 ] [ 09:37 ب.ظ ] [ علی نیا ]

نماز[ سه شنبه 19 خرداد 1394 ] [ 04:49 ب.ظ ] [ علی نیا ]

فقط خدا...[ سه شنبه 19 خرداد 1394 ] [ 04:44 ب.ظ ] [ علی نیا ]

جلسه هماهنگی برگزاری آزمون کنکورسراسری سال۱۳۹۴مدیر آموزش و پرورش: دانش‌آموزان با گذر از کنکور به دنبال شکل‌گیری شخصیت خود بوده و در این زمینه تلاش‌های بسیاری را انجام می‌دهند.

رسول موسی زاده مدیر آموزش و پرورش سلماس در جلسه هماهنگی برگزاری کنکور گفت : کنکور نتیجه سال‌ها زحمت افراد را رقم می‌زند و دانش‌آموز را وارد مرحله جدیدی از علم و دانش در مقطعی خاص می‌کند. موسی زاده تصریح کرد: برگزاری کنکور علاوه بر تقویت و رشد فکری و علمی شهرستان، سطح فرهنگ جامعه را نیز ارتقاء می‌بخشد. موسی زاده اضافه کرد: احساس مسئولیت جهت برگزاری هرچه بهتر کنکور در شهرستان باید در وجود همه مسئولان نهادینه شود و دغدغه فکری ما ایجاد رفاه، امنیت و آرامش و آسایش برای دانش‌آموزان در زمان برگزاری کنکور باشد. میر خلیل رضوی معاون آموزش متوسطه با اشاره به جنبه ملی برگزاری آزمون تأکید نمود: برگزاری هر چه بهتر آزمون سراسری وظیفه همه عوامل اجرایی بوده و در سالی که با عنوان سال همدلی و هم زبانی نام گذاری شده است هر کس بایستی به نحو مؤثری در اجرای آزمون همکاری نماید. رضوی اظهار داشت: اهمیت نقش آموزش و پرورش در تربیت نیروهای متخصص، دانشمند و آشنا به علوم جدید بسیار حائز اهمیت دانست و برای رسیدن به جامعه ای ایده آل پیشرفته و پویا که در آن انسان ها صاحب حق و حرمت باشند، نیازمند تشکیلات نو، معلمان نواندیش و دانش آموزان نو پرداز برشمرد. مسئول حفاظت آزمون در این جلسه با اشاره به ضرورت توجه به امنیت برگزاری کنکور در شهرستان گفت: ناظران برگزاری کنکور باید با دقت نظر از بروز هرگونه سوء ظن از طرف دانش‌آموزان جلوگیری کنند و این نیازمند مدیریت صحیح و برنامه‌ریزی شده است. وی در پایان نکاتی را در خصوص جنبه های حفاظتی آزمون ارائه نموده و بر همکاری عوامل حفاظت آزمون با سایر عوامل اجرایی تأکید نمود.


[ سه شنبه 19 خرداد 1394 ] [ 04:31 ب.ظ ] [ علی نیا ]

ایمیل من[ یکشنبه 17 خرداد 1394 ] [ 06:22 ب.ظ ] [ علی نیا ]

اثرات وضو بر انسان .....[ یکشنبه 17 خرداد 1394 ] [ 05:34 ب.ظ ] [ علی نیا ]