تبلیغات
وبلاگ دبیرستان دخترانه حکمت - تلفن 35323615 - مطالب مرداد 1394

ازدید مدیرکل آموزش و پرورش استان از ستاد اسکان شهرستان ارومیه

http://wa.medu.ir/Portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=8efcb677-d141-40c9-b64c-04eb6e4deec6http://wa.medu.ir/Portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=0672bd7e-0e10-4819-baed-fd1c01ae5bf9

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش استان، در این بازدید "فریدون سید مصطفوی"از میزبانی شایسته ستاد اسکان تقدیر کرد و از کارکنان ستاد خواست تا با فراهم نمودن تمامی امکانات، لحظات خوبی را برای مسافران تابستانی فراهم آورند.

وی گفت: ستاد اسکان به عنوان متولی میزبانی از میمانان فرهنگی، وظیفه خطیر و مهمی را بر عهده دارد لذا انتظار از اعضای ستاد این است که با خدمت رسانی مطلوب و در خور شأن فرهنگیان عزیز، در جذب گردشگران به استان آذربایجان غربی بکوشند.

در ادامه «ابراهیم حیدری کیا» معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش ناحیه 2 ارومیه، آمار کلی اسکان تابستان امسال را ارائه کرد.

وی گفت: تعداد کل مسافرین تابستانی که تاکنون در ستاد اسکان شهرستان ارومیه پذیرش شده اند 47 هزار و 79 نفر میباشند که از این تعداد 44 هزار و 494 نفر روز همکاران فرهنگی میباشند و سهم مسافرین غیر فرهنگی 378 نفر روز و سهم کارکنان دولت و لشکری 2 هزار و 207 نفر روز می باشد.

این مقام مسئول گفت: این مسافرین در 26 مدرسه و 318 کلاس اسکان یافته اند که از این تعداد مدرسه، سهم آموزش و پرورش ناحیه 2 ارومیه 12 مدرسه است.

معاون توسعه مدیریت و پشتنیبانی آموزش و پرورش ناحیه 2 ارومیه افزود :اداره کل آموزش و پرورش استان نیز اردوگاه معلم را برای آسایش و اسکان مسافرین تابستانی مهیا کرده است.

 


[ جمعه 30 مرداد 1394 ] [ 10:53 ق.ظ ] [ علی نیا ]

دولت مکلف به جذب مربیان پیش دبستانی به صورت حق‌التدریسی شد

http://pana.ir/Image/PicArchive/2015/8/1_635755816136967670_s.jpg

به گزارش سرویس سیاسی پانا، مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به جزئیات طرح الحاق یک تبصره به ماده 17 قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در آموزش و پرورش این وزارتخانه را مکلف کرد تا مربیان پیش دبستانی و نیروهای خرید خدمات آموزشی (گروه‌های تصریح شده با شرایط مندرج در تبصره 9) را که در اولویت استخدام قرار دارند بدون رعایت ماده 8 قانون مذکور تا زمان اجرای قانون الحاق دو تبصره به ماده 17 قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش به صورت حق‌التدریسی به کار گیرند.

همچنین بار مالی ناشی از این امر در حد سقف حق‌التدریس سالانه از محل حق‌التدریس کارکنان رسمی وزارت آموزش و پرورش تأمین می‌شود و این قانون از تاریخ 1/7/1394 لازم الاجرا است .

بر اساس این گزارش جزئیات این طرح از میان 201 نماینده حاضر با 113 رأی موافق، 40 رأی مخالف و 12 رأی ممتنع به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید.
[ جمعه 30 مرداد 1394 ] [ 10:51 ق.ظ ] [ علی نیا ]

برگزاری پنجمین جلسه شورای آموزش و پرورش سلماس


http://10.30.170.244/2925/2925Docs/news/IMG_6126.JPG
باحضور امام جمعه، معاون فرماندار و سایر اعضاء ، پنجمین جلسه شورای آموزش و پرورش در اتاق جلسات اداره برگزار شد .

رسول موسی زاده مدیر آموزش وپرورش سلماس ضمن تبریک ایام دهه کرامت ، به اهم برنامه های صورت گرفته آموزش وپرورش شهرستان در ماه جاری پرداخت .

  وی با اشاره به برنامه های اجراشده به افتتاحیه طرح هجرت (۳)، فعال سازی پایگاه های انتخاب رشته کنکور، سازماندهی کلیه نیروها،جمع آوری وسایل اسقاطی مدارس، برگزاری جلسات مستمر پروژه مهر، کمیته های پنج گانه، شورای معاونین و ساماندهی و سازماندهی،کمیته پوشاک و ...پرداخت.

موسی زاده بابیان اینکه یکی از دغدغه های اصلی ما بازگشایی مناسب مدارس در سال تحصیلی جدید می باشد افزود:دراین زمینه هماهنگی های لازم با مدیران مدارس صورت گرفته و امیدواریم طی جلساتی که با مسئولین خواهیم داشت از تعامل و همکاری آنها در این زمینه بیش از پیش بهره مند شویم.

وی خاطرنشان کرد: با شناسایی دانش آموزان بازمانده از تحصیل، جذب و نگهداری آنان با همکاری سایر نهادها و ارائه آگاهی لازم به اولیاء دانش آموزان، مبادی بیسوادی مسدود گردد.

سپس امام جمعه شهرستان سلماس، با ذکر سرگذشت بزرگان دین به خصوص حضرت معصومه(س) گفت:اسلام دوست دار علم و دانش است و بعد از انقلاب اسلامی نیز که بر گرفته از دین مبین اسلام است اقدامات مهمی در این زمینه به عمل آمده است.

حجت الإسلام موسوی، در ادامه ضمن تبریک پیشرفت های هسته ای کشور آن را مدیون تلاش اندیشمندان عرصه علم ودانش عنوان کرد و گفت:امیدواریم با اطلاع رسانی مناسب بیسوادی در شهرستان سلماس ریشه کن گردد.

در ادامه امیر تیموری معاون فرمانداری سلماس ضمن گرامیداشت دهه کرامت خاطر نشان کرد: فرمانداری، بخشداری ها و دهیاری های شهرستان آمادگی خود را جهت تعامل در زمینه بازگشایی هر چه مطلوب تر مدارس و رفع موانع موجود اعلام می دارند.

تیموری همچنین توضیحات لازم در مورد دستور کار جلسه را ارائه داد و بعد از بحث و تبادل نظر بین اعضا ، جلسه با تصویب مصوباتی از جمله: برگزاری جلسه با نیروی انتظامی و پلیس راهور در خصوص بازگشایی مدارس، برگزاری مراسم شکوفه ها در دبستان غیر دولتی امیر المومنین ( ع ) ، و نواختن زنگ مهر و مقاومت در دبیرستان شهید بهشتی استعدادهای درخشان ،  با برگزاری نمایشگاه تجسمی ، عکس ، پوستر و کتاب در این محل و.. به پایان رسید.[ جمعه 30 مرداد 1394 ] [ 10:42 ق.ظ ] [ علی نیا ]

برگزاری جلسه هماهنگی امتحانات نهایی شهریور ماه در سلماس

http://10.30.170.244/2925/2925Docs/news/IMG_6134.JPG
جلسه هماهنگی امتحانات نهایی شهریور ماه جهت آمادگی کامل مدارس برای برگزاری امتحانات در شهرستان سلماس برگزار شد.

جلسه مدیران مدارس متوسطه و روسای حوزه های اجرایی امتحانات نهایی شهریور ماه 1394 با حضور مدیر ، معاون آموزش متوسطه و کارشناسان سنجش و آموزش متوسطه در اتاق کنفرانس این مدیریت تشکیل شد.

 رسول موسی زاده مدیر آموزش و پرورش سلماس در ابتدای این جلسه از همه عوامل دربرگزاری مطلوب امتحانات خردادماه تقدیر و تشکر کرد.
 
موسی زاده ، بر تمهید مقدمات برای برگزاری مطلوب امتحانات شهریور ماه تاکید و از همه عوامل دست اندرکار امتحانات اعم از ستادی، روسای حوزه های اجرا، تکثیر، تصحیح درخواست نمود تا حداکثر توان و ظرفیت خود را دراین زمینه به کار گیرند.
 
مدیر آموزش و پرورش ، حساسیت لازم در برگزاری امتحانات را عنوان و رعایت مقررات و ضوابط را توصیه و به ایجاد محیطی امن و آرام و به دور از اضطراب و استرس را خاطر نشان ساخت تا دانش آموزان بتوانند با خیالی آسوده در سر جلسه امتحان حاضر شوند.
 

میرخلیل رضوی معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش سلماس در این جلسه بر اهمیت امتحانات نهایی ، توصیه هایی لازم را در خصوص(آمادگی کامل مدارس برای برگزاری امتحانات و آماده نمودن لوازم و ملزومات ،تشکیل ستاد امتحانات در مدارس و اعلام شرح وظایف عوامل اجرایی و صدور ابلاغ برای عوامل اجرایی ،تهیه شناسنامه برای حوزه ها ، شروع امتحانات با قرائت قرآن و طراحی سوالات از آسان به مشکل ، حضور بموقع مراقبان در جلسه و باز نمودن پاکت سوالات در حضور مراقبان و برش پاکت از محل مخصوص ) مطالبی را بیان کرد.

 

در ادامه مهدی پور کارشناس مسئول سنجش نیز بر موارد یاد آوری و اطلاع رسانی موارد تخلفات امتحانی به دانش آموزان ، استقرار مراقبان بر اساس فرم استقرار و بصورت چرخشی، حضور رئیس و عوامل اجرایی تا پایان امتحان در جلسه، ارسال برنامه امتحانات داخلی به کارشناسی سنجش، حضور بموقع رئیس و ناظر حوزه جهت تحویل گرفتن سوالات تاکیدات لازم بیان داشت.

در خاتمه جلسه نیز معاون آموزش متوسطه به سوالات مدیران در رابطه با برگزاری امتحانات پاسخ لازم ارائه نمود.[ جمعه 30 مرداد 1394 ] [ 10:35 ق.ظ ] [ علی نیا ]

«عشق به معلمی» باید ویژگی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان باشد
مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی در بازدید از مراحل گزینش دانشجویان دانشگاه فرهنگیان استان گفت: عشق به معلمی
 باید ویژگی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش استان، مدیر کل آموزش و پرورش استان به همراه معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش استان با حضور در محل دانشگاه های فرهنگیان استان در جریان روند مصاحبه دانشجویان جدیدالورورد این دانشگاههای قرار گرفت.

 «فریدون سیدمصطفوی» در این بازدید اظهار داشت: حساسیت و اهمیت دانشگاه فرهنگیان و فرایند تربیت معلم، نیازمند دقت در روند پذیرش در این دانشگاه می باشد چراکه باید کسانی وارد این دانشگاه شوند که علاقه مند به حرفه ی معلمی باشند.

وی با بیان اینکه حفظ شان و کرامت معلم ضروریست؛ تصریح کرد: ایجاد انگیزه در دانشجویان تربیت معلم به عنوان معلمان آینده باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان خاطر نشان ساخت: فضای آموزشی دانشگاه فرهنگیان باید در شان معلمان آینده کشور باشد و در این راستا از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم بود.

گفتنی است امسال دانشگاه فرهنگیان علامه طباطبائی ارومیه 50 دانشجوی دختر و دانشگاه فرهنگیان شهید رجایی ارومیه 95 دانشجویی پسر پذیرش می کنند.[ پنجشنبه 29 مرداد 1394 ] [ 09:41 ق.ظ ] [ علی نیا ]

ولایت مداری» ویژگی بارز آزادگان عزیز استمدیر کل آموزش و پرورش استان و هیئت همراه وی با حضور در منزل دو تن از آزادگان هشت سال دفاع مقدس، از ایثارگری های این عزیزان قدردانی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش استان، به مناسبت فرا رسیدن سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی، مدیر کل آموزش و پرورش استان به همراه معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش استان، مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ارومیه و دیگر مسئولان آموزش و پرورش استان با حضور در منزل دو تن از آزادگان هشت سال دفاع مقدس، از ایثارگری های این عزیزان قدردانی کرد.

«فریدون سیدمصطفوی» مدیر کل آموزش و پرورش استان در این دیدار با بیان اینکه درک وسعت رشادتهای آزادگان عزیز بسیار سخت است؛ اظهار داشت: زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا و شناساندن رشادتهای آزادگان و ایثارگران عزیز بویژه برای آشنایی نسل جوان امریی ضروریست.

وی با بیان اینکه 696 آزاده فرهنگی در سطح استان وجود دارد؛ تصریح کرد: تعهد نسبت به ولایت ویژگی بارز آزادگان عزیز می باشد.

در این دیدار صمیمی، «حسن رجبی» و «سید مسعود طاهری» آزادگان دفاع مقدس، خاطرات دوران اسارت را بیان کردند.

گفتنی است آزاده سرافراز «حسن رجبی» با 20 ماه اسارت و آزاده سرافراز «سید مسعود طاهری» با 25 ماه اسارت هم اکنون در دبیرستان شهید جواد قنبری ارومیه مشغول خدمت می باشند.

 

[ پنجشنبه 29 مرداد 1394 ] [ 09:31 ق.ظ ] [ علی نیا ]

چهارمین روز طرح «روز بدون ماشین» در ارومیه برگزار شد


چهارمین هفته متوالی طرح «روز بدون ماشین» با حضور جمع کثیری از کارکنان اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی، صبح امروز جمع کثیری از کارکنان آموزش و پرورش آذربایجان غربی، چهارمین هفته متوالی طرح «روز بدون ماشین» در ارومیه را برگزار کردند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان به همراه معاونین خود و در کنار سایر کارکنان اداره کل آموزش و پرورش مسیر بیمارستان ارتش تا اداره کل آموزش و پرورش استان را رکاب زدند.

"ولی حسینی" معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش آذربایجان غربی در حاشیه این طرح با اشاره به سومین هفته برگزاری این طرح اذعان داشت: با اجرای سومین هفته این طرح، استقبال بسیار خوبی از سوی کارکنان اداره کل آموزش و پرورش و ارگان های مختلف صورت گرفته است. 

کارکنان اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی بعد از طی این مسیر با روحیه ای شاد و هرچه پرشور تر در وقت اداری روز پنجشنبه آغاز به کار کردند.[ پنجشنبه 29 مرداد 1394 ] [ 09:19 ق.ظ ] [ علی نیا ]

پیام تبریک[ چهارشنبه 28 مرداد 1394 ] [ 09:47 ق.ظ ] [ علی نیا ]

راهیان نور استان ا. غربیمدیرکل آموزش و پرورش استان از اعزام کاروان راهیان نور فرهنگیان بسیجی استان، به مناطق عملیاتی شهرستان پیرانشهر خبر داد و گفت: راهیان نور روشنگر راه شهداست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش استان، «فریدون سیدمصطفوی» با اعلام این خبر اظهار داشت: فرهنگیان بسیجی استان به همراه خانواده هایشان در قالب دو اتوبوس و به تعداد 95 نفر عازم مناطق عملیاتی شهرستان پیرانشهر واقع در جنوب استان آذربایجان غربی شدند.

وی با بیان اینکه حضور در یادمان شهدای منطقه «حاج عمران» و تجدید میثاق با شهدا یکی از برنامه های این اردو می باشد؛ افزود: این اردو با مشارکت اداره کل آموزش و پرورش، سازمان بسیج فرهنگیان سپاه شهدای استان و کانون بسیج فرهنگیان حضرت ولی عصر(عج) استان به مدت یک روز برگزار خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان خاطر نشان ساخت: اردوی راهیان نور سنت حسنه‌ای است که زمینه آشنایی عموم مردم را با میراث و گنجینه گرانبهای هشت سال دفاع مقدس فراهم می‌کند.

سیدمصطفوی افزود: از مهمترین اهدافی که راهیان نور به دنبال آن است، معرفی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برای ایجاد تحکیم روحیه خود باوری ایثار و گذشت در بین آحاد جامعه است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان در پایان از کلیه مسئولان برای برپایی این اردوی سیاحتی زیارتی تقدیر کرد.

 

[ چهارشنبه 28 مرداد 1394 ] [ 09:19 ق.ظ ] [ علی نیا ]

خدایا ....[ چهارشنبه 28 مرداد 1394 ] [ 09:16 ق.ظ ] [ علی نیا ]

مشکلات مانند ....


[ چهارشنبه 28 مرداد 1394 ] [ 09:08 ق.ظ ] [ علی نیا ]

نکته .....

http://img1.tebyan.net/Medium/1392/07/783715f1a8b94abaa70e54b312cf8d5e.jpg


[ چهارشنبه 28 مرداد 1394 ] [ 09:08 ق.ظ ] [ علی نیا ]

دهه کرامت مبارک باد[ سه شنبه 27 مرداد 1394 ] [ 10:08 ق.ظ ] [ علی نیا ]

سالروز بازگشت پرستوها گرامی بادامام خمینی (ره) فرمودند:ما را چه رسد كه با این قلم های شكسته و بیان های نارسا در وصف شهیدان و جانبازان و مفقودان و اسیرانی كه در جهاد فی سبیل الله جان خود را فدا كرده و یا سلامت خویش را از دست داده اند یا به دست دشمنان اسلام اسیر شده اند...

روز 26 مرداد 1369 ، میهن اسلامی شاهد حضورعزیزانی بود که پس از سال‌ها اسارت در زندان‌های مخوف رژیم بعثی صدام،قدم به خاک پاک میهن اسلامی خود می‌گذاشتند. این روز یکی از خاطره‌ انگیز‌ترین روزهای تاریخ انقلاب اسلامی است که شاهد حضور و آزادی مردانی بود که در راه عهد و پیمانی که با خدا بسته بودند، مجاهدت واستقامت ورزیدند و آنها توانستند در سال‌های زجر و شکنجه، با وجود درد و بیماری جسمی، روح و روان خود را حفظ کنند و تقوا و مردانگی خود رامضاعف نمایند تا در بازگشت به ایران اسلامی در صحنه‌های مختلف اجتماعی، سرمشق و نمونه‌ای برای صلابت و استقامت مردان و زنان ایران اسلامی باشند.


(26مرداد سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی مبارک باد)[ دوشنبه 26 مرداد 1394 ] [ 11:54 ق.ظ ] [ علی نیا ]

دیدار مدیر کل آموزش و پرورش استان با فرماندار سلماسمدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی صبح امروز به اتفاق معاون پژوهش ، برنامه ریزی و نیروی انسانی و معاون آموزش ابتدایی اداره کل و مدیر آموزش و پرورش شهرستان سلماس با مسعود حاجی علیلو فرماندار سلماس دیدار و در خصوص مسائل و مشکلات مدارس شهری و روستایی این شهرستان گفتگو کردند.

در این دیدار مسعود حاجی علیلو فرماندار سلماس : ضمن عرض خیر مقدم و تبریک فرا رسیدن ایام دهه کرامت ، (میلاد حضرت معصومه (س) و امام رضا (ع) )، به مشکلات فضاهای آموزشی و کمبود نیروی انسانی با تجربه اشاره و اظهار داشت : با عنایت به گستردگی روستاهای مرزی شهرستان سلماس و بخاطر مهاجرت پذیری این روستاها با مشکلات فضای آموزشی و پوشش تحصیلی مواجه هستیم .

فرماندار سلماس با اشاره مسایل و مشکلات موجود در حوزه آموزش و پرورش در ارائه خدمات آموزشی و تحصیلی به دانش آموزان کلیه مقاطع بویژه مقاطع ابتدایی، فرسودگی مدارس و کلاس های درس و کمبود نیروی انسانی آموزش دیده بویژه در مقاطع ابتدایی را بزرگترین مشکل سیستم آموزش و پرورش شهرستان سلماس عنوان کرد .

سید مصطفوی مدیر کل آموزش و پرورش : شناسائی ، جذب و نگهداری نیروهای با تجربه را از اولویتهای آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت : ما بر روی سه کلید واژه شناسائی ، جذب و نگهداشت نیروهای با تجربه کار می کنیم تا بتوانیم مشکلات آموزش آموزش و پرورش را مرتفع نمائیم . 

  مدیرکل آموزش و پرورش استان با مطرح کردن برخی مشکلات و کسری بودجه در بهسازی مدارس و کمبود معلم افزود : آزمون استخدامی جذب نیرو برای آموزش و پرورش طی ابلاغیه ای از سوی وزیر ابلاغ شد و امیدواریم با این جذب نیرویی که قرار است در تابستان امسال صورت بگیرد مشکلات کمبود نیروی انسانی را بتوانیم مرتفع نماییم .

ابراهیم محمدی معاون پژوهش ، برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل : آموزش و پرورش را زیر بنا و مادر تمام نهادها عنوان نمود و ابراز داشت:  اگر به فضای آموزش و پرورش توجه ویژه نشود این نهاد مقدس با چالش مواجه خواهد شد و در رسیدن با اهداف خود موفق نخواهد بود .

محمدی گفت : اگر قرار است آموزش و پرورشی پویا داشته باشیم باید همه پای کار باشند و با همدلی بتوانیم بر مشکلات پیش رو فائق آییم و یکی از ویژگیهای آموزش و پرورش این است که بیشتر مردم با این نهاد در ارتباط هستند .

رقیه حسین پور معاون آموزش ابتدائی اداره کل آموزش و پرورش استان ضمن تشکر از همکاری و مساعدت فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان سلماس گفت : امیدواریم به برکت این ایام دهه کرامت ، خادمان شایسته ای برای مردم باشیم و بتوانیم با همدلی به این مردم خدمت نمائیم .[ دوشنبه 26 مرداد 1394 ] [ 11:35 ق.ظ ] [ علی نیا ]

زیارت مدیر کل آموزش و پرورش استان از یادمان شهدا ی فرهنگی سلماس

http://10.30.170.244/2925/2925Docs/news/IMG_5723.JPG

مدیرکل آموزش و پرورش استان بهمراه معاون آموزش ابتدایی و معاون پژوهش و نیروی انسانی یادمان شهدای گرانقدر فرهنگی سلماس را زیارت و با آرمانهای شهدا و امام راحل تجدید میثاق نمودند.

در این مراسم، سید مصطفوی مدیر مدیر کل آموزش و پرورش، ضمن ادای احترام به مقام شا مخ شهدای والامقام فرهنگی ،آرامش در زندگی کنونی جامعه و اقتدار ملت ایران در جوامع بین المللی را مرهون شهدای صدر انقلاب و شهدای هشت سال دفاع مقدس دانسته  که جان خود را در طبق اخلاص نهاده و با اهدا خون خویش و نثار جان عزیز خود در راه اسلام وقرآن و میهن خود این اقتدار را برای کشور و ملت غیور و بزرگوار ایران اسلامی هدیه دادند.

 مدیر کل آموزش و پرورش استان در ادامه سخنان خود به وظیفه خطیر ملت بخصوص فرهنگیان در اصلاح زیر ساختهای فرهنگی و علمی  جامعه  اشاره کرده و خواستار  تربیت دانش آموزان علمی و جایگزین نمودن آنها در مسند های علمی به جای شهدای هسته ای شد. 

سید مصطفوی در خصوص مزین نمودن مدارس به نام شهدای گرانقدر فرهنگی شهرستان تاکید نمودند .[ دوشنبه 26 مرداد 1394 ] [ 11:33 ق.ظ ] [ علی نیا ]

دیدار مدیر کل آموزش و پرورش استان با خانواده شهدای فرهنگی شهرستان سلماسمدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی در معیت معاون پژوهش ، برنامه ریزی و نیروی انسانی و معاون آموزش ابتدایی اداره کل و مدیر آموزش و پرورش شهرستان سلماس با خانواده شهدای فرهنگی این شهرستان دیدار نمود.

سید مصطفوی مدیر کل آموزش و پرورش استان در معیت ابراهیم محمدی معاون پژوهش ، برنامه ریزی و نیروی انسانی و رقیه حسین پور معاون آموزش ابتدایی اداره کل و رسول موسی زاده مدیر آموزش و پرورش سلماس با خانواده  شهدای فرهنگی این شهرستان دیدار نمود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجانغربی: دیدار با خانواده های شهدا را وظیفه مسئولین دانست.

وی خاطر نشان کرد : کودکان و نوجوانان باید با منش و اخلاق شهدا آشنا شوند و این یکی از مهم ترین وظایف آموزش و پرورش است.

 سید مصطفوی ضمن اشاره به رشادت ها و دلاوری های شهیدان گفت : آرامش ، امنیت و پیشرفت های امروز کشور حاصل ایثار، فداکاری و شجاعت جوانان سال های جنگ در میدان های نبرد و مقاومت است.

 وی افزود : گرامی داشت یاد و خاطره شهدا و تقدیر از خانواده های آنان مسئولیتی است عمومی و دائمی زیرا شهدای عزیز متعلق به فرد به فرد آحاد جامعه هستند و ضرورت دارد تا با بازگو نمودن خاطرات و زندگی شهدا راه و سیره و هدف آنان بیش از پیش تبیین و به نسل آینده منتقل گردد.

سید مصطفوی ادامه داد: فرهنگیان بخصوص ایثارگران فرهنگی در خط مقدم جنگ نرم قراردارند و تعظیم فرهنگ ایثار و شهادت و انتقال آن به نسل جوان و نوجوان دانش آموز، پشتوانه مستحکمی برای مقابله با معضلات فرهنگی در جامعه و ایده مناسبی برای مسئولان در برنامه ریزیهای فرهنگی است.

گفتنی است مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی در پایان با اهدای لوح از خانواده این شهید تجلیل بعمل آورد ..[ دوشنبه 26 مرداد 1394 ] [ 11:32 ق.ظ ] [ علی نیا ]

سازماندهی آموزگاران مقطع ابتدایی خواهران آموزش و پرورش سلماس

http://10.30.170.244/2925/2925Docs/news/IMG_5705.JPG

سازماندهی آموزگاران مقطع ابتدایی آموزش و پرورش سلماس با حضور مدیر ، معاون آموزش ابتدایی و کارشناسان مربوطه اداره در محل سالن کانون فرهنگی و تربیتی شهید رجایی برگزار گردید.

رسول موسی زاده مدیر آموزش و پرورش سلماس ضمن ارائه توضیحاتی در این خصوص گفت: سازماندهی نیروی انسانی به منظور تامین و ساماندهی بهینه نیروهای مجرب و متعهد به صورت ترمیمی در تاریخ 24 - 25- 27-  و 28 مرداد در محل سالن کانون فرهنگی و تربیتی شهید رجایی  برگزار خواهد شد .

 موسی زاده در مراسم سازماندهی معلمان دوره ابتدایی (خواهران) ‌با تمجید از تلاش و زحمات آنان در طول سال تحصیلی 94-93 و  اشاره به مقام و کسوت معلمی و آموزگاری و اهمیت تعلیم و تربیت در مقطع ابتدایی به عنوان زیربنای محکم تعلیم و تربیت در دوره‌های متوالی، نیروی انسانی را بزرگتری سرمایه آموزش و پرورش برشمرد.

گفتنی است در ادامه این جلسه معلمان بر اساس امتیازبندی و بر اساس نیاز طبق لیست مدارس بصورت 3،3 سازماندهی شدند.[ دوشنبه 26 مرداد 1394 ] [ 11:29 ق.ظ ] [ علی نیا ]

برگزاری دوره آموزشی مبارزه با مواد مخدر

http://10.30.170.244/2925/2925Docs/news/IMG_5527.JPG
دوره آموزشی مبارزه با مواد مخدر برای كاركنان اداره آموزش و پرورش سلماس با همکاری و حضور رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان سلماس برگزار شد.

در راستای اجرای برنامه های کمیته کاهش آسیب و به منظور آشنایی کارکنان اداره با انواع مواد مخدر و نحوه پیشگیری از اعتیاد، یک دوره 6 ساعته به همت مسئولین حراست اداره ،کلاس آموزشی توسط رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان سلماس برای تمامی كاركنان اداره آموزش و پرورش برگزار شد.

 رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان سلماس که مسئول اجرا و مدرس این دوره آموزشی بود با تأکید بر موضوع نظارت والدین بر رفتارهای فرزندان خود بالاخص در سنین نوجوانی ، پیرامون موضوع مواد مخدر و افرادی که در معرض خطر وابستگی به مواد مخدر و اعتیاد می باشند و همچنین در مورد راههای درمان این بیماری و روشهای پیشگیری از آن توضیحات مبسوطی را ارائه داد .

وی در ادامه گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد یک چهارم از بیمارانی که به تازگی دچار مشکلات روانی شده‌اند، مواد مخدر عامل اصلی بروز این مشکل بوده که در این بین، نوجوانان معتاد به ماده مخدره حشیش، در خطر بیشتری جهت ابتلا به اسکیزوفرنی قرار دارند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان سلماس در پایان این دوره آموزشی بیان داشت: تشکیل اینگونه کلاس های آموزشی جهت اطلاع رسانی صحیح و جامع بویژه در محیط هایی مانند آموزش و پرورش بسیار مفید و اثربخش خواهد بود كه برابر برنامه ریزی های انجام شده این آموزش ها ادامه دار و مستمر خواهد بود.[ چهارشنبه 21 مرداد 1394 ] [ 08:15 ب.ظ ] [ علی نیا ]

تسلیت

[ سه شنبه 20 مرداد 1394 ] [ 05:11 ب.ظ ] [ علی نیا ]