تبلیغات
وبلاگ دبیرستان دخترانه حکمت - تلفن 35323615 - مطالب شهریور 1394

بکار گیری نیروهای پیش دبستانی به عنوان نیروهای حق التدریساداره امور اداری و تشکیلات آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی در جهت به کار گیری نیروهای پیش دبستانی اطلاعیه ای صادر کرد.


 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی، در اجرای مصاحبه 28/ 5/ 1394 مجلس محترم شورای اسلامی و دستورالعمل شماره 118013 مورخه 21/ 6/ 1394 وزارت متبوع به اطلاع آن دسته از مربیان پیش دبستانی که تا مورخه 26/ 7/ 91 در مراکز پیش دبستانی دولتی یا کلاس های پیش دبستانی ضمیمه مدارس همکاری داشته اند و نیز نیروهای خرید خدمات آموزشی بازمانده از آزمون 3/4/90 که در سال های 88 ـ 87 و 89 ـ 88 از طریق شرکت های خدمات آموزشی با آموزش و پرورش همکاری داشته اند و حقوق خود را از اعتبارات دولتی دریافت نموده اند میرساند جهت اعلام آمادگی و تکمیل نمون برگ شماره یک برای به کار گیری به عنوان نیروهای حق التدریس در مناطق مورد نیاز آموزش و پرورش حداکثر تا مورخه 94/6/25 به ادارات آموزش و پرورش خود مراجعه نمایند.

 
[ دوشنبه 23 شهریور 1394 ] [ 08:56 ق.ظ ] [ علی نیا ]

بازدید مدیرآموزش وپرورش سلماس از تعمیر و تجهیز پروژه مهر94

http://10.30.170.244/2925/2925Docs/news/IMG_7606.JPG
مدیرآموزش و پرورش سلماس از روند تعمیر وتجهیزات مدارس در بازدید نمود.

مدیر آموزش و پرورش سلماس از مدارس در حال تعمیر و بازسازی نمونه دولتی کوثر، نمونه دولتی آیت اله خامنه ای ، شهید بهتر زاده ، زکیه ملحم ، دبستان خیر ساز الیا پاشاپور ، شهید داهیم و سالن ورزشی شهیدباهنر بازدید و از نزدیک در جریان روند کار قرار گرفت.

موسی زاده بر لزوم توجه به زیبا سازی فضای آموزشی و پرورشی برای اول مهر تاکید کرد و گفت : بی‌شک فضای شاداب و دوست‌داشتنی تاثیر زیادی در شکوفایی استعدادها، خلاقیت، پیشرفت تحصیلی، کارایی، پویایی و زنده‌دلی دانش‌آموزان دارد و مدرسه بانشاط موجب باروری جسم و اندیشه کودکان و دانش‌آموزان می‌شود.

مدیر آموزش و پرورش در این بازدید برضرورت پیگیری و نظارت جدی مدیران به تعمیرات مدارس تاکید کرد.


[ شنبه 21 شهریور 1394 ] [ 09:41 ق.ظ ] [ علی نیا ]

تجهیز مدارس سلماس به لوازم ورزشی

http://10.30.170.244/2925/2925Docs/news/IMG_7548.JPG

تمامی مدارس سطح منطقه سلماس به لوازم ورزشی تجهیز خواهند شد.

تجهیز تمامی مدارس سطح سلماس به لوازم ورزشی در اولویت کاری قرار گرفت.
رسول موسی زاده مدیر آموزش و پرورش گفت: توجه به سلامت جسمی و روانی دانش آموزان با جدیت از سوی مدیریت آموزش و پرورش پیگیری می شود و بر آن هستیم تا ضمن احصاء نیازهای ورزشی مدارس ، لوازم مورد نیاز و امکانات ورزشی لازم را برای تمامی مدارس فراهم کنیم.

موسی زاده با بیان این که باید مدارس در کنار تعلیم به ورزش توجه خاص صورت گیرد، اظهار کرد: مدارس امکانات ورزشی را داشتند اما در حد حداقلی بود که با همت اداره تربیت بدنی استان ، مدارس تجهیز خواهد شد.

وی گفت: روح سالم در بدن سالم است، در کنار تعلیم و تحقیقات، ورزش نیز نیاز است و با توجه به این که فضای مدرسه فضای آموزشی است، برای کسب موفقیت جسم سالم نیاز است.

وی به برنامه های ورزشی پیش بینی شده برای دانش آموزان اشاره کرد و افزود: برنامه های مختلف ورزشی از جمله ورزش های گروهی مانند والیبال، فوتبال، شنا و کوهنوردی و غیره و همچنین ورزش های همگانی برای دانش آموزان در نظر گرفته شده است.

مدیر آموزش و پرورش ادامه داد: نخست آنکه در این سیاست‌ها بر اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تاکید شده و دوم توسعه تربیت بدنی و ورزش همگانی است. ما مصمم هستیم در سال 95 و سالهای اجرای برنامه ششم توسعه، آموزه ها و الهامات سند تحول بنیادین را نهادینه کنیم و مواردی را که بر آن تاکید شده در قالب برنامه‌های مختلف طراحی و به اجرا دربیاوریم.

موسی زاده با اشاره به اینکه چارچوب فعالیت‌های ما سند تحول بنیادین است، گفت: اگر برنامه‌های فعلی با سند مطابقت داشته باشد آنها را حفظ می‌کنیم و ادامه می‌دهیم اما اگر برنامه‌ای با این چارچوب مطابقت نداشته باشد آنرا مورد بازنگری قرار می‌دهیم.

وی ادامه داد: محور فعالیت‌های تربیت بدنی در کشور آموزش و پرورش و مدرسه است و ما سعی داریم توسعه تربیت بدنی را در مدارس در سالهای آتی به صورت جدی دنبال کنیم. همچنین به ورزش همگانی توجه ویژه خواهیم داشت.

موسی زا ده در ادامه هفت رویکرد برنامه محوری، مدرسه محوری، فراگیری، اخلاق محوری، کیفیت محوری، علمی بودن و تخصصی بودن فعالیت‌ها را طراز برنامه‌های تربیت بدنی در راستای برنامه ششم توسعه دانست و گفت: مدرسه کانون تحول است و باید اختیارات مدرسه افزایش یابد و مدیریت آموزشگاهی توانمند شود.

[ شنبه 21 شهریور 1394 ] [ 09:39 ق.ظ ] [ علی نیا ]

بازدید از حوزه های امتحانی با حضور ناظرین استانی

http://10.30.170.244/2925/2925Docs/news/2625.jpg

مدیر آموزش وپرورش سلماس درمعیت ناظرین استانی ازحوزه های امتحانی بازدید نمود.

رسول موسی زاده مدیر آموزش وپرورش سلماس به همراه ناظرین استانی وکارشناسان ازحوزه های امتحانات نهایی پایه های سوم وچهارم متوسطه بازدید به عمل آورد.

موسی زاده دراین بازدید ازنزدیک روند برگزاری امتحانات نهایی رامورد بررسی قرار داده موارد لازم را در راستای برگزاری بهینه آزمون به عوامل اجرایی بیان نمود.

مدیر آموزش و پرورش سلماس در حاشیه این بازدید اظهارداشت: در2 حوزه اجرایی دخترانه و پسرانه به ترتیب هنرستان حضرت معصومه و دبیرستان امام ، امتحانات نهایی پایه های سوم وچهارم متوسطه دوره دوم همزمان با سراسر کشوردرحال برگزاری است.

مدیرآموزش وپرورش افزود:هر روز 2گروه از اعضای شورای معاونین وکارشناسان از روند برگزاری آزمون در حوزه های اجرا بازدید می نمایند تاضمن تقدیر وتشکراز زحمات همکاران در راستای برگزاری کیفی آزمونها نیز نظارت داشته باشند.

[ شنبه 21 شهریور 1394 ] [ 09:36 ق.ظ ] [ علی نیا ]

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان منصوب شد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مدیرکل آموزش و پرورش استان، همزمان با شورای معاونین آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی، اردشیر سید سیاح بعنوان معاون جدید آموزش متوسطه استان از سوی مدیر کل آموزش و پرورش منصوب شد.

در مراسم معارفه ای که به همین منظور در حاشیه جلسه شورای معاونین استان و با حضور عوامل اجرایی معاونت آموزش متوسطه  برگزار شد؛ «فریدون سید مصطفوی» مدیر کل آموزش و پرورش استان ضمن اشاره به اهمیت کار آموزش متوسطه به عنوان خروجی و پیشانی آموزش رسمی کشور ، آسیب شناسی وضعیت آموزشی در دوره متوسطه، توجه به شاخص ها و برنامه ریزی برای ارتقای جایگاه استان در مقایسه با سایر استانهای کشور را به عنوان مطالبه اصلی خود در این حوزه بیان کرد و گفت : انتظار هست معاون جدید آموزش متوسطه با همراهی کارشناسان این معاونت ، آسیب ها را شناسایی و برای رفع نقیصه ها و ارتقای شاخص ها همت مضاعف داشته و آنچه برازنده این استان است را انجام دهند.

در این جلسه «اردشیر سیدسیاح» معاون جدید آموزش متوسطه نیز با بیان اینکه دوره آموزش متوسطه یک خرده سیستم در نظام آموزشی تلقی می شود اظهار داشت:هرچند این دوره یک خرده سیستم در نظام آموزشی است ولی برون­دادها و خروجی های آن بعنوان برآیند فعالیت های نظام آموزشی تلقی می گردد و جامعه در ارزیابی نظام آموزشی نگاه خود را بیشتر معطوف فارغ التحصیلان این دوره می نماید لذا باید به این دوره آموزشی بیشتر توجه کرد.

وی افزود: در حال حاضر که سالهای پایانی برنامه پنجساله  پنجم  هست اسناد بالادستی مانند سند تحول بنیادین و برنامه درسی ملی افق های راه را تبیین کرده است جا دارد برای تحقق اهداف در حوزه های استانی و منطقه ای برنامه ریزی لازم انجام گیرد و این مهم ، همکاری همه حوزه ها و بخش ها را می طلبد.

 در این جلسه اعضای شورای معاونین نیز با تبریک انتصاب به معاون جدید آموزش متوسطه آمادگی خود را برای همکاری با این حوزه اعلام داشتند.

 گفتی است اردشیر سید سیاح معاون جدید آموزش متوسطه، کارشناس ارشد جغرافیا عضو هیات علمی دانشگاه فرهنگیان ارومیه بوده و در کارنامه خود دبیری مدارس ابتدایی، راهنمایی و متوسطه، عضویت در شورای برنامه ریزی، شورای تحقیقات، رئیس گروه آموزش راهنمایی استان و پنج سال فعالیت در حوزه معاونت آموزشی وزارت آموزش و پرورش را داشته و آخرین سمت اجرایی وی سرپرست پردیس شهید رجایی  دانشگاه فرهنگیان ارومیه بوده است. [ دوشنبه 16 شهریور 1394 ] [ 06:26 ب.ظ ] [ علی نیا ]

آغاز توزیع کتب درسی در مدارس شهرستان سلماس

http://10.30.170.244/2925/2925Docs/news/IMG_7266.JPG

بیش از 340 هزار جلد کتب درسی در مقطع ابتدایی ، فنی حرفه ، کاردانش و پیش دانشگاهی جهت تحویل به دانش آموزان در مدارس شهرستان سلماس توزیع شده است

 کتب درسی مقاطع ابتدایی ، فنی حرفه ای ، کاردانش و پیش دانشگاهی در حال تحویل به مدارس می باشد .

پرویز صابر مسئول کتب درسی این مدیریت با اعلام این خبر گفت : بیش از 340 هزار جلد کتب درسی  مقاطع ابتدایی ، فنی حرفه ای ، کاردانش و پیش دانشگاهی آماده تحویل به مدارس  است .
[ دوشنبه 16 شهریور 1394 ] [ 06:14 ب.ظ ] [ علی نیا ]

شروع سنجش نو آموزان عشایری شهرستان سلماس

http://10.30.170.244/2925/2925Docs/news/20150906153.jpg

طرح سنجش سلامت كودكان عشایری بمدت 9 روز در مناطق کوزه رش ، شنتال ، آشناک ، دلزی ، چهریق و دوستان ادامه دارد.

موسی زاده با بیان این مطلب اظهار كرد: طرح سنجش سلامت كودكان عشایری در 9 پایگاه سیار اجرا می‌شود كه پیش‌بینی می‌شود تا پایان طرح 400 نوآموز به پایگاههای سنجش مراجعه كنند.

مدیر آموزش و پرورش با اشاره به این كه این طرح به منظور شناسایی دانش‌آموزان دارای مشكل در زمینه بینایی، شنوایی، رفتاری، هوش و استعداد انجام می‌شود، افزود: طرح سنجش سلامت در مناطق عشایرنشین امسال با همان شكل، اكیپ و تجهیزات مناطق شهری اجرا می‌شود.

سال‌های گذشته این طرح توسط خانه‌های بهداشت و به صورت محدود اجرا می‌شد.

مدیر آموزش و پرورش یادآور شد: طرح سنجش سلامت كودكان عشایری بمدت 9 روز در مناطق کوزه رش ، شنتال ، آشناک ، دلزی ، چهریق و دوستان ادامه دارد.
[ دوشنبه 16 شهریور 1394 ] [ 06:12 ب.ظ ] [ علی نیا ]

برگزاری کلاس های دوره آمادگی عشایری یک ماهه مناطق دو زبانه سلماس

http://10.30.170.244/2925/2925Docs/news/aaaa.jpg
مدیر آموزش و پرورش سلماس : اهمیت و نقش این کلاس ها و آموزش ها قبل از دبستان در آماده سازی کودکان عشایری برای ورود به دوره ابتدایی بسیار مهم و اساسی است.

کلاس های دوره آمادگی یک ماهه مناطق دو زبانه عشایری سلماس در قالب 25 کلاس ابتدایی عادی و ۴ کلاس عشایری  جهت آشنایی دانش آموزان بدو ورود به پایه اول دبستان عشایری که دوره یک ساله آمادگی را طی نکرده اند، در کلیه مناطق دوزبانه منطقه شروع به فعالیت کردند.

وی افزود: والدین باید به دوره پیش از دبستان عشایری توجه بیشتری داشته باشند و با برنامه و کلاس های آموزشی و مناسبی که در نظر گرفته ایم همه کودکان لازم التعلیم با گذر از این دوره، آمادگی لازم برای دبستان را به دست آورند .

این مقام مسئول در پایان گفت : تشکیل کلاس های آمادگی یک ماهه عشایری در سلماس که منطقه دو زبانه است ، سبب کاهش آسیب های آموزشی در پایه  اول دبستان می شود. همچنین فرصت آموزشی مناسب برای کودکان دارای گویش های غیر فارسی به ویژه در این منطقه ایجاد می کند.

لازم به ذکر است همه آموزگاران مجری این طرح در کارگاه یک روزه‌ای که به منظور آشنایی با اهداف و شیوه‌های اجرای آن برگزار شد شرکت نموده و پس از توجیه شدن، این کلاس‌ها تشکیل شده است

ضمناً کلاس های فوق تا پایان شهریور ماه به فعالیت خود ادامه خواهند داد و در طول فعالیت تیم های نظارتی، نحوه فعالیت و تشکیل کلاس ها را مورد ارزیابی قرار خواهند داد
[ دوشنبه 16 شهریور 1394 ] [ 06:10 ب.ظ ] [ علی نیا ]

دوره توانمند سازی مدیران آموزش و پرورش شهرستان سلماس


بسیج فرهنگیان سپاه سلماس با همکاری و معاونت آموزش نیروی انسانی اداره آموزش و پرورش سلماس

دوره توانمند سازی مدیران مدارس آموزش و پرورش شهرستان سلماس را با موضوع  "مقابله باجنگ نرم " را در قالب دوره ضمن خدمت فرهنگیان بهمراه گواهی ضمن خدمت برگزار می نماید ، لذا از تمامی مدیران مدارس تمامی مقاطع تحصیلی( ابتدایی و دوره اول و دوم متوسطه )  انتظار می رود در اسرع وقت نسبت به شرکت در دوره مذکور که در محل کانون شهید رجایی مورخه : 94/06/12 راس ساعت هشت و نیم الی ساعت یازده و نیم تشکیل خواهد شد ، اقدام نمایند.[ پنجشنبه 12 شهریور 1394 ] [ 12:57 ب.ظ ] [ علی نیا ]

موفقیت دانش آموز سلماسی در آزمون تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد سراسری سال94

http://10.30.170.244/2925/2925Docs/news/666666.jpg
دانش آموز دبیرستان نمونه دولتی آیت اله خامنه ای سلماس ، برترین رتبه تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد کنکور سراسری سال 94 ) با رتبه ششم مهندسی بیوتکنولوژی دانشگاه شهید بهشتی تهران را به خود اختصاص داد.

مریم آقازاده دانش آموز دبیرستان نمونه دولتی آیت اله خامنه ای سلماس ، برترین رتبه تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد کنکور سراسری سال 94 )  با رتبه ششم مهندسی بیوتکنولوژی دانشگاه شهید بهشتی تهران را به خود اختصاص داد.

درخشش و موفقیت دانش آموز خوش استعداد دبیرستان نمونه دولتی آیت اله خامنه ای سلماس در کنکور سراسری 1394 و کسب  رتبه ششم مهندسی بیوتکنولوژی توسط مریم آقازاده را به دانش آموزان، فرهنگیان دلسوز و خانواده ها ی بزرگوار و عموم مردم شهرستان سلماس تبریک می گوئیم

بی تردید این موفقیت نمود عینی از تلاش و سخت کوشی دانش آموزان، همت معلمان، همراهی والدین و نتیجه همدلی و همزبانی مسئولان و برنامه ریزان و اولیاء و مربیان در امر تربیت نسل آینده ساز ایران اسلامی است.
امیدواراست فرزندان شایسته و دانش آموزان افتخارآفرین با تداوم مجاهدت های
 خویش در راه کسب علم ومعرفت و کمال با دلسوزی و همت مسئولین و دست اندرکاران آموزش و پرورش ، در پاسداری از شهرت علمی و دینی بهارستان علم و ادب با تلاشی دوچندان موفق و موید باشند.
[ پنجشنبه 12 شهریور 1394 ] [ 12:52 ب.ظ ] [ علی نیا ]

کلنگ زنی اولین دبیرستان شبانه روزی 12کلاسه بخش کوهسار

http://10.30.170.244/2925/2925Docs/news/IMG_6729.JPG

اولین دبیرستان شبانه روزی 12کلاسه با اعتبارات استانی در روستای چهریق با حضور مقامات بلند پایه استان کلنگ زنی شد.

اولین دبیرستان شبانه روزی دخترانه ی ۱۲کلاسه چهریق با اعتبار  ۲ میلیارد تومان به مساحت ۵۰۰۰متر مربع و با پیش بینی ۴ میلیارد تومان هزینه تكمیل شده آن ، توسط رادفر معاون استاندار استان آذربایجانغربی کلنگ زنی و حداکثر تا دوسال آینده به بهربرداری خواهد رسید .

رسول موسی زاده مدیر آموزش و پرورش سلماس ضمن خیر مقدم گویی و تبریک هفته دولت و ارائه گزارشی از منطقه در خصوص آمار دانش آموزان و فضاهای آموزشی بیان داشت : با توجه به اینکه دانش‌آموزان دختر این منطقه به دلیل نبود دبیرستان ترک تحصیل می‌کردند، با ساخت این واحد آموزشی مشکل این دانش‌آموزان رفع می‌شود.

رادفرمعاون سیاسی استانداری استان بر لزوم ساخت مدارس شبانه روزی در مناطق محروم استان برای استفاده اقشار ضعیف و روستایی جامعه که به دلیل کمبود امکانات از ادامه تحصیل باز می مانند تاکید کرد.

وی افزود: امروز خواستگاه وآمال نظام اسلامی درریشه کنی جهل وبی سوادی درشرف تحقق است کشوری که روزگاری 70% آن بیسواد بودند امروز درآستانه ریشه کنی بی سوادی است امروز به برکت انقلاب ونظام اسلامی درکشورایران جوانان  با فتح مرزهای علم ودانش وبه آنچه روزگاری دست نیافتنی بود دست پیداکردند.

دراین آیین کلنگ زنی فرماندارشهرستان سلماس بیان داشت علیرغم کمبود درآمد دولت نسبت به دولت های قبلی،خوشبختانه هیچ گونه طرح ناقصی باقی نمانده وطرح های جدیدی در حال احداث هستند که توان بالای دولت دربرقراری عدالت را نشان می دهد.

در ادامه مراسم کلنگ زنی و بازدید مسئولین از نمایشگاه محلی و نمایشگاه غذاهای سنتی روستای چهریق از ۱۴ نفر از برگزیدگان مسابقات علمی،فرهنگی،هنری و ورزشی بخش کوهسار تجلیل به عمل آمد .
[ سه شنبه 10 شهریور 1394 ] [ 06:46 ب.ظ ] [ علی نیا ]

افتتاح زورخانه ی پوریای ولی شهرستان سلماس با حضور امیررضا خادم

http://10.30.170.244/2925/2925Docs/news/IMG_7155.JPG

زورخانه ی پوریای ولی شهرستان سلماس با حضور امیررضا خادم افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش سلماس :در مراسمی با حضور معاون حقوقی ، پارلمانی و امور استان های وزارت ورزش و جوانان،مدیرکل هماهنگی امور استانها، مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجانغربی،فرماندار و شورای اداری و مردم شهرستان سلماس از زورخانه ی پوریای ولی شهرستان سلماس واقع در جاده ی فرعی منتهی به جاده ی ارومیه_سلماس افتتاح بعمل آمد.

مسعود حاجی علیلو فرماندار شهرستان سلماس سفر امیررضا خادم معاون حقوقی ، پارلمانی و امور استان های وزارت ورزش و جوانان، دکتر رحمانی مدیرکل هماهنگی امور استانها، چمن قلی مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجانغربی را به شهر پدر فوتبال ایران مرحوم صدقیانی،اولین مدال آور المپیک ایران جعفر سلماسی ،قهرمان ورزش های رزمی سینا خلیلی ،پدر برق ایران و بقیه ی قهرمانانی که باعث سر افرازی پرچم کشور ایران شده اند خیر مقدم گفتند.

امیر رضا خادم در این مراسم با گرامیداشت یاد وخاطره ی مرحوم علی اکبرآقایی مغانجوقی که عملکردی قابل اتکایی برای شهر سلماس داشتند،زورخانه ی پوریای ولی را زمینه ای برای توسعه ی فرهنگ باستانی ورزش ایران در منطقه دانسته و ضرورت حفظ حرمت معنوی وروحی این مکان را در جهت حفظ اعتقادات خاص وحرمت پیشینیان بیان نمودند.در پایان با حرکات زیبای ورزش سنتی در این مکان مقدس مراسم را به سرانجام رساندند

[ سه شنبه 10 شهریور 1394 ] [ 06:43 ب.ظ ] [ علی نیا ]

بازگشایی مدارس ، یک حرکت ملی است.

http://10.30.170.244/2925/2925Docs/news/2525141.jpg
جلسه عمومی مدیران مدارس سلماس با حضور مدیر ، معاونین و کارشناس مسئولان اداره با موضوع پروژه مهر برگزار شد .

در راستای پروژه مهر و آمادگی لازم برای بازگشایی مطلوب مدارس جلسه ای با شرکت کلیه مدیران مدارس مقاطع ابتدایی و متوسطه دوره اول و دوم سلماس در محل کانون شهید رجایی برگزار شد.

رسول موسی زاده مدیر آموزش و پرورش سلماس : بازگشایی مدارس یک حرکت ملی است و لازمه اجرای آن همکاری تمام مردم می باشد که این امر منطبق بر راهبرد توسعه مشارکت همه جانبه مقام عالی وزارت می باشد

 موسی زاده در سخنانی گفت : مدیران رکن اصلی مدارس هستند و شما باید از هم اکنون برنامه عملیاتی خود را برای سال تحصیلی آینده تنظیم کنید و در تدوین این برنامه از همفکری و همیاری معلمین و انجمن اولیا و مربیان مدرسه استفاده کنید.

حسین خیر جویی معاون آموزش متوسطه و سرپرست معاونت پرورشی آموزش و پرورش ، اجرای طرح های ملی حفظ قرآن ، برگزاری گفتمانهای دینی ، اقامه نماز جماعت ، پاسخگویی به موقع به مکاتبات اداری ، توجه به شاداب سازی فضای مدرسه ، نمازخانه ، کتابخانه و تشکیل تشکلهای دانش آموزی و استفاده از توان دانش آموزان در بازگشایی مدارس و استفاده از مواد خوراکی بهداشتی در بوفه مدارس را ازجمله انتظارات حوزه معاونت آموزشی و پرورشی از مدیران مدارس بیان کرد.

 علی اکبر صمیمی معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت گفت : یکی از اصلی‌ترین وظایف مدیران در امر پروژه‌ی مهر تشکیل ستاد پروژه مهر در آموزشگاه و تقسیم وظایف و صدور ابلاغ به اعضای ستاد پروژه مهر آموزشگاه می‌باشد.

وی با اشاره به برخی وظایف این ستاد بر بهسازی و زیباسازی فضای آموزشگاه، ثبت‌نام، ساماندهی دانش‌آموزان و نیروی انسانی و آماده‌سازی مدرسه ، نصب پلاکارد تبریک آغاز سال و هفته دفاع مقدس توسط مدیران و معاونین تاکید کرد .

در ادامه این جلسه احمد حق نظری معاون آموزش ابتدایی انتظارات آموزش و پرورش را از مدیران مدارس در راستای اجرای دستورالعمل پروژه مهر بیان داشت .[ سه شنبه 10 شهریور 1394 ] [ 06:33 ب.ظ ] [ علی نیا ]

افتتاح سالن کشتی شهید رحمتی در شهرستان سلماس

http://10.30.170.244/2925/2925Docs/news/Pwwww.jpg

سالن کشتی شهید رحمتی سلماس در مراسمی با حضور فرماندار ، مدیر آموزش و پرورش و معاونین اداره ، روسای ادارت و نهادها و سایر مسئولین و تعدادی از پیشکسوتان ، مربیان و کشتی گیران افتتاح شد.

در راستای گرامیداشت هفته دولت سالن کشتی شهید رحمتی با حضور فرماندار، و روسای ادارات ومسئولین محلی شهرستان سلماس افتتاح گردید.

مسعود حاجی علیلو فرماندار سلماس در مراسم افتتاح سالن کشتی اظهار داشت : آموزش و پرورش همواره به پرورش نیروی جسمانی، تقویت روحیه سالم در افراد به ویژه دانش آموزان و خانواده‌های آنان، توسعه و تعمیم ورزش و هماهنگ ساختن فعالیت‌های ورزشی و تفریحات سالم و همچنین ایجاد و توسعه مراکز ورزشی توجه ویژه‌ای داشته است.

فرماندار تصریح کرد: در جامعه‌ای که ورزش به عنوان اصلی مهم مورد توجه قرار گیرد، افراد آن جامعه از سلامت کافی جسمی و روحی برخوردار خواهند بود و به خوبی می‌توانند در عرصه‌های اجتماعی نقش‌آفرینی کنند.

رسول موسی زاده مدیر آموزش و پرورش سلماس در آیین افتتاح سالن کشتی شهید رحمتی تصریح نمود : جامعه‌ای که از ورزش فاصله بگیرد، از نشاط و شور اجتماعی فاصله گرفته و دچار انواع آسیب‌ها و مشکلات جسمی و روحی خواهد شد.

وی ادامه داد: در این سالن آموزش رشته کشتی زیر نظر مجرب‌ترین مربیان به دانش آموزان منطقه و در رده‌های سنی نونهالان، نوجوانان وجوانان ارائه می‌شود.

مدیر آموزش و پرورش کاهش هزینه‌های ورزشی را یکی از اهداف راه‌اندازی این سالن عنوان کرد و اظهار داشت: مسابقات کشتی دانش آموزان هر ساله برگزار می‌شود که با تاسیس این سالن امکان برگزاری این مسابقات در سلماس و صرفه‌جویی در هزینه‌های برگزاری مسابقات فراهم شده است.[ یکشنبه 8 شهریور 1394 ] [ 06:01 ب.ظ ] [ علی نیا ]

مراسم تودیع و معارفه معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش سلماس

http://10.30.170.244/2925/2925Docs/news/IMG_6478.JPG

آیین تکریم و معارفه معاون جدید آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهرستان سلماس برگزار شد.

رسول موسی زاده مدیر آموزش و پرورش در آیین تکریم و معارفه معاون جدید آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهرستان سلماس که در نمازخانه اداره با حضور همکاران و جمعی از مدیران مدارس برگزار شد ، با بیان اینکه تلاش ها و عملکردهای معاونت سابق آموزش متوسطه ستودنی است گفت: موفقیت های آموزش متوسطه در ابعاد مختلف در شهرستان سلماس مرهون برنامه ریزی وی و همکاران دوره متوسطه و همدلی و همگرایی مدیران محترم واحدهای آموزشی بوده است.

موسی زاده در ادامه سخنان خود ، دوره متوسطه را حساس و خروجی آن را مهم دانست وتصریح کرد: آموزش و پرورش می‌تواند در توسعه‌ی فرهنگ‌، همچون توسعه‌ی قدرت ابزارسازی و توسعه‌ی قدرت راه‌حل‌یابی‌، نقش اساسی داشته باشد و این منوط به جهت‌گیری اصولی و دقیق آموزش و پرورش در تحقق کارکردهای اساسی آن است‌.

وی معاون جدید را دارای برنامه دانست و گفت: در معاونت گذشته با برنامه ریزی های به جا و مناسب شهرستان به موقعیت هایی خوب و ارزشمند رسید که انتظار می رود در دوران معاونت جدید نیز این موفقیت های گوارا به صورت ویژه تر اتفاق افتد.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تقدیر و تشکر از تلاش های میر خلیل رضوی در زمان تصدی این معاونت و حسین خیر جویی  را به سمت معاونت جدید آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهرستان سلماس معرفی نمودند.

موسی زاده افزود : امید است معاون جدید آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهرستان سلماس با توکل به خدا و بهره مندی از منویات مقام معظم رهبری و برنامه ریزی دقیق و مدون در مسیر رشد و تعالی عزیزان این شهرستان قدم بردارد.

میر خلیل رضوی  معاون اسبق آموزش متوسطه گفت: همگی ما سربازان ولایت هستیم و هر مسئولیت به منزله سنگر جدیدی برای خدمت كردن به نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

میر خلیل رضوی ضمن ارائه گزارشی از عملکرد خویش از همه واحدهای آموزش و پرورش شهرستان سلماس، بعد از تشکر از همکاری همکاران خود و ارایه گزارش عملکرد، از تمامی همکاران سابق خود طلب حلالیت کرد.

در پایان این مراسم حسین خیر جویی معاون جدید آموزش متوسطه آموزش و پرورش نیز اظهار کرد: در حوزه آموزش متوسطه با ایجاد برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت می‌توان به نتایج مهم و ارزنده دست یافت.

حسین خیر جویی معاون جدید آموزش متوسطه آموزش و پرورش از حسن اعتماد مدیر آموزش و پرورش قدردانی کرد و گفت: به منظور موفقیت در حوزه آموزش متوسطه باید طرح‌ها و برنامه‌های این معاونت، در سطح مدارس شهرستان سلماس ، ساری و جاری شود.

وی تصریح کرد: بدون شک به کمک همه فرهنگیان و دوستداران تعلیم و تربیت نیاز داریم تا زمینه برای ارتقای نظام آموزشی و پرورش فراهم آید.

گفتنی است، در خاتمه طی حکمی از سوی مدیرآموزش و پرورش شهرستان سلماس، حسین خیر جویی به عنوان معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهرستان سلماس منصوب و از زحمات بی شائبه میر خلیل رضوی قدردانی به عمل آمد.[ یکشنبه 8 شهریور 1394 ] [ 05:56 ب.ظ ] [ علی نیا ]

زمان بندی دوره های ضمن خدمت

[ شنبه 7 شهریور 1394 ] [ 09:30 ب.ظ ] [ علی نیا ]

جلسه مدیران[ جمعه 6 شهریور 1394 ] [ 08:46 ب.ظ ] [ علی نیا ]

تبریک ولادت امام رضا ( ع )[ جمعه 6 شهریور 1394 ] [ 08:30 ب.ظ ] [ علی نیا ]

هفته دولت گرامی باد[ جمعه 6 شهریور 1394 ] [ 08:14 ب.ظ ] [ علی نیا ]

کارگاه آموزشی آسیب شناسی استفاده از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی

http://10.30.170.244/2925/2925Docs/news/28281.jpg

کارگاه آگاه‎سازی فضای مجازی و روش استفاده صحیح از شبکه‎های فضای مجازی و آسیب شناسی آن با حضور رئیس پلیس آگاهی و با شرکت تمامی پرسنل اداری برگزار شد.

کارگاه آموزشی 4 ساعته استفاده صحیح از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی  و آسیب شناسی آن ، ویژه کارکنان با هدف آگاه سازی و شناخت فرصتها و تهدیدات در اتاق کنفرانس آموزش و پرورش سلماس برگزار گردید.

سرهنگ محرم نریمانی رئیس پلیس آگاهی نیروی انتظامی با بیان اینکه امروز فضای مجازی قابل اطمینان نیست و امنیت در شبکههای اجتماعی تحت تبلیغات غرب ارائه میگردد بیان داشت: هجمه فرهنگی غرب برای خانوادهها خطرآفرین شده به ویژه برای نسل جوان و نوجوان باید آگاهی لازم را در این خصوص داشته باشند.

رئیس پلیس فتا ضمن بیان مسائلی پیرامون تهدیدات و فرصتهای فضاهای مجازی و آسیب شناسی شبکه های اجتماعی ، طی سخنانی وظایف پلیس فتا را شرح داد و از جوانان و خانواده خواست تا به هشدارهای پلیسی در راستای آسیبهای اجتماعی توجه کنند.

در ادامه جلسه سرهنگ بابایی معاون اجتماعی هنگ مرزی توصیههای ضروری را به پرسنل حاضر درجلسه ارائه نمود و با پخش کلیپ، تصاویر و آمار و اطلاعات از آنان خواست تا درسطح جامعه و خانواده نکات امنیتی را بکار گیرند.

بابایی نسبت به آسیبهای شبکهها و فضای مجازی هشدار داد و از پرسنل آموزش و پرورش که قشرفرهیخته و روشنفکر جامعه هستند خواست تا نسبت رفع این دغدغه همکاری کنند.

معاون اجتماعی هنگ مرزی با بیان تاریخچه ورود اینترنت به ایران ، تعداد کاربران اینترنت کشورمان را در حال حاضر نزدیک به 56 میلیون نفر اعلام نمود که تنها 7% آن در راستای اهداف علمی و پژوهشی بوده است.

 [ جمعه 6 شهریور 1394 ] [ 07:49 ب.ظ ] [ علی نیا ]