تبلیغات
وبلاگ دبیرستان دخترانه حکمت - تلفن 35323615 - مطالب مهر 1394

دیدارمعاون مدیرکل آموزش و پرورش استان با خانواده های شهدای همکار

http://10.30.170.244/2925/2925Docs/news/Prhghghg1.jpg

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان : ایثار و صبوری خانواده های شهدا درس آموز و ستودنی است

رقیه حسین پور معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان ، در اجرای طرح تکریم خانواده های معزز شهدا ، در معیت رئیس اداره امور شاهد و ایثارگران استان ، رسول موسی زاده مدیر آموزش و پرورش سلماس و تنی چند از کارشناسان اداره از خانواده های شهدا ی فرهنگی دیدار به عمل آوردند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل در این دیدار گفت: گرامی داشت یاد و خاطره شهدا و تقدیر ازخانواده های آنان مسئولیتی است عمومی و دائمی زیرا شهدای عزیز متعلق به فرد به فردآحاد جامعه هستند .

وی افزود : ایثار و صبوری خانواده های شهدا درس آموز و ستودنی است وامروز اگر ما در جامعه خود امنیت داریم از برکت خون شهداست که با نثار خون خود این امنیت را برای ما به وجود آورده‌اند و مایه استمرار و دوام نظام مقدس جمهوری اسلامی شده‌اند.
وی با اشاره به جایگاه والای شهدای دفاع مقدس افزود: شهیدان همکار ، مایه مباهات و افتخار و سربلندی آموزش و پرورش بوده و برخود می بالیم که بزرگانی چون آنان در این سازمان قبل از نائل شدن به افتخار رفیع شهادت حضور داشته اند.

حسین پور ضمن تجلیل از مقام شامخ شهدا، دیدار با خانواده‌های معزز ( آذر نیوش رحیمی و محمدی ) آنها را توفیقی برای مسئولان دانست و گفت: همه ما مدیون و مرهون ایثارگری شهدا در طول دوران دفاع مقدس هستیم و افتخارات امروز ما در عرصه‌های مختلف مرهون خون پاک شهداست.

معاون مدیرکل در پایان تصریح کرد: عزت و اقتدار امروز نظام اسلامی مرهون رشادت‌های شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران است؛ در این میان سهم خانواده‌های شهدا در پیشبرد اهداف نظام اسلامی، کمتر از شهیدان نیست[ پنجشنبه 23 مهر 1394 ] [ 08:14 ب.ظ ] [ علی نیا ]

مراسم گرامیداشت روز کودک در خانه صبا

http://10.30.170.244/2925/2925Docs/news/IMG_9812.JPG
مدیر آموزش و پرورش سلماس : کودکان باید در فضایی سرشار از خوشبختی، محبت و تفاهم بزرگ شوند.

مدیر آموزش و پرورش در این مراسم گفت: با توجه به اینکه اسلام دین انسان سازی است و به اساس تربیتی انسان ها از سنین کودکی ارزشی خاصی قائل است، توجه به کودکان امروز که آینده سازان فردا هستند، یک ضرورت است.
موسی زاده  با بیان اینکه کودکان باید در فضایی سرشار از خوشبختی، محبت و تفاهم بزرگ شوند، ادامه داد: این روز فرصتی برای ورود به جهان کودکان است تا درباره کودک و دنیای زیبای آنان اندیشیده و با تکیه بر افتخارات دینی خود افق های زیباتری برای آینده کودکان ترسیم کرد
.

[ پنجشنبه 23 مهر 1394 ] [ 08:11 ب.ظ ] [ علی نیا ]

برپایی همایش بزرگ "نهضت ما زنده‌ایم" در سلماس

http://10.30.170.244/2925/2925Docs/news/IMG_0047.JPG

همزمان با سراسر کشور ،همایش" نهضت ما زنده ایم" با عنوان «بانوی صلابت و امید» با حضور دانش آموزان متوسطه اول و دوم دخترانه سلماس ،مسئولین و اقشار مختلف مردم در میدان توحید برگزار شد.

همایش "نهضت ما زنده‌ایم" با هدف ترغیب دختران متدین و انقلابی برای مقابله مؤثر با تهاجم فرهنگی دشمنان، تقویت شجاعت، عفت و احساس مسئولیت در بین دختران نوجوان و جوان و همچنین معرفی جذابیت‌های دین مبین اسلام و تقویت انگیزه دینی و انقلابی دانش آموزان دختر برگزار شد.

حجت الاسلام میر محمد موسوی امام جمعه شهرستان سلماس  اظهار داشت: ثمره عفاف وحجاب سه چیز است "صلابت جامعه، استحکام نظام خانواده و فرو نشاندن آتش شهوت"  و اگر می‌خواهیم جامعه‌ای سالم وخانواده‌ای مستحکم داشته باشیم همه باید عفیف باشیم.

حجت الاسلام موسوی امام جمعه سلماس گفت: خداوند در سوره نور به اصل حجاب و عفاف و راه‌های جلوگیری از آلودگی‌های ناشی از بی‌عفتی  به خوبی اشاره و تبیین کرده است و همه می‌دانیم که عفت به مراتب بالاتر از حجاب است وحجاب وعفت فقط برای بانوان نیست بلکه شامل حال مردان نیز می‌شود.

حجت الاسلام موسوی ، ورود اقشار مختلف جامعه بخصوص جوانان و نوجونان ایران اسلامی به پایداری و پایبندی به حجاب اسلامی و انقلابی در کشور اشاره کرد و افزود: هر نوجوان و جوان ایرانی بایستی در برابر اینگونه هجمه های دشمن ایستادگی کرده و علی رغم اینکه خود حجاب و عفاف را ترویج دهد، امر به معروف و نهی از منکر را بصورت لسانی و عملی در جامعه احیا کنند.

رسول موسی زاده مدیر آموزش و پرورش شهرستان سلماس  با اشاره به اهداف برگزاری همایش " ما زنده ایم" گفت: هدف از برگزاری این طرح احیاء هویت دینی در راستای دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی و فرهنگ ملی کشور، در بین دختران جوان است؛ چرا که هویت دینی زن مسلمان بعد از دفاع مقدس دچار یک سری تغییرات و انحرافاتی شده است که در ادامه بنا بر تاکید مقام معظم رهبری در همین راستا برای شناساندن زن مسلمان ایرانی به عنوان الگوی نسل سوم، طرح نهضت دخترانه «ما زنده ایم» با همکاری بسیج دانش آموزی و آموزش و پرورش سلماس در شهرستان اجرایی شد

[ پنجشنبه 23 مهر 1394 ] [ 08:04 ب.ظ ] [ علی نیا ]

بازدید مدیرآموزش وپرورش سلماس از دبیرستان دخترانه حکمت - مهر 94
[ سه شنبه 14 مهر 1394 ] [ 08:56 ب.ظ ] [ علی نیا ]

عید غدیر مبارک[ جمعه 10 مهر 1394 ] [ 12:08 ب.ظ ] [ علی نیا ]

عید غدیر مبارک[ جمعه 10 مهر 1394 ] [ 12:03 ب.ظ ] [ علی نیا ]

مدرسه 15 کلاسه خیرساز در سلماس به بهره برداری رسید

http://wa.medu.ir/Portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=c8467714-b92a-46d8-993c-4f5d06d6447c


http://wa.medu.ir/Portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=a11f6cbd-0058-405a-8da2-ef9f77046d8e

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش استان، آئین بهره برداری از  مدرسه 15 کلاسه خیر ساز «محمد صادق پاشاپور» با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان، مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان، رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان و جمعی از مسئولین استانی و منطقه ای برگزار شد.

«فریدون سیدمصطفوی» مدیر کل آموزش و پرورش استان در این مراسم با تقدیر از خیرین مدرسه ساز، اظهار داشت: کار خیرین بسیار قابل ستایش است چراکه که باعث نوع دوستی،تشریک مساعی و رفع مشکلات می شود.

سید مصطفوی بیان داشت: دانش‌آموزان از ابتدای سالتحصیلی باید با خودباوری، همت و تلاش مضاعف قله‌های علم و دانش را فتح کنند و بکوشند که انسان‌های مفیدی برای جامعه خود باشند، معلمان نیز باید وظایف خود را در عرصه تعلیم و تربیت به خوبی ایفا کنند و دانش‌آموزان را مانند فرزندان خود بدانند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان با اشاره به کمبود فضای آموزشی درشهرستان سلماس خواستار مشارکت بیشتر خیرین در امر مدرسه سازی شد.

رسول موسی زاده مدیر آموزش و پرورش سلماس نیز در این مراسم، از فعالیتها و تلاشهای خیربزرگوار محمد صادق پاشاپور تقدیر نمود و مدرسه سازی را میراثی ماندگار و همیشگی دانست.

موسی زاده، آموزش و پرورش را محور توسعه هر ملت و شاه راه و کلید اصلی این توسعه برشمرد .

وی افزود: این واحد آموزشی در سه طبقه به مساحت شش هزار متر مربع و با زیربنای یک هزار و 555 مترمربع توسط خیر مدرسه ساز، محمدصادق پاشاپور در مدت یک سال احداث شده است.

موسی زاده ادامه داد: خیر مدرسه ساز برای احداث این فضای آموزشی 21 میلیارد ریال هزینه کرده و تجهیز آن نیز توسط اداره کل توسعه و نوسازی مدارس استان صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: با افتتاح این مدرسه زمینه تحصیل 450 نفر دانش آموز در یک شیفت تحصیلی برای مقطع متوسطه دوره اول راهنمایی در شهرسلماس فراهم شد. مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان هم در این آیین اظهار کرد: در حوزه عمرانی فضاهای آموزشی 170 پروژه با 748 کلاس درس در دست احداث است که 122 پروژه نیمه تمام مربوط به طرح های دولتی با 430 کلاس درس و 48 پروژه با 318 کلاس درس نیز جزو مدارس خیرساز است.

فریبرز اسمعیل زاده گفت: دهه فجر امسال 12 پروژه با 90 کلاس درس و با زیربنای 13 هزار و 65 متر مربع با اعتبار 14 میلیارد ریال تحویل ادارات آموزش وپرورش می شود.

«محمد صادق پاشاپور» خیرمدرسه ساز در مراسم افتتاح اظهار کرد: خوشحال هستم که امروز در جمع این دانش‌آموزان ، مدرسه‌ام را افتتاح می‌کنم و آن را تقدیم نسلی می‌کنم که قطعاً برای توسعه،‌ عمران و آبادانی کشور تلاش می‌کنند.

این خیرمدرسه ساز اظهار کرد: خیرین واقعی کشور شهدا و جانبازان و خانواده های صبورشان هستند که با فداکاری خود شرایطی را ایجاد کرده تا ما اکنون با امنیت کامل زندگی کنیم و من نیز امروز هرچه دارم از پدر و مادرم و آموزش هایی است که آنها به من داده اند.

وی تصریح کرد: زمانی که می‌بینم در سایه همت خیرین و ساخت یک مدرسه لبخندی بر لبان یک کودک دانش آموز می‌نشیند، از این بابت خوشحال بوده و خودم را در این شادی سهیم می‌دانم.

در پایان مراسم با اهدای لوح سپاس توسط مدیر کل استان، مدیرکل نوسازی استان و مدیریت آموزش و پرورش از خیر محترم محمدصادق پاشاپور تجلیل به عمل آمد.

 
[ سه شنبه 7 مهر 1394 ] [ 06:38 ب.ظ ] [ علی نیا ]

روز ملی آتش نشان

http://10.30.170.244/2925/2925Docs/news/IMG_9367.JPG

موسی زاده مدیر آموزش و پرورش سلماس:آتش نشانان شیردلانی هستند که در هنگام بروز حوادث جان بر کف و بی مهابا تن به آتش می زنند و شجاعت و از خود گذشتگی را معنا می بخشند .

رسول موسی زاده مدیر آموزش و پرورش ضمن تبریک به مناسبت هفتم مهر روز ملی آتش نشانی گفت : هفتم مهر ماه به نام روز" آتش نشانی و ایمنی" نامگذاری شده است در واقع این روز بهانه ای است تا به گرامیداشت انسانهایی پرداخته شود که از جان و آسایش خود در راه حفظ جان و آسایش دیگر انسانها  می گذرند تا آنها بتوانند در امنیت و رفاه زندگی کنند .

وی افزود : تشکر و سپاس از ناجیانی که ایثارگرانه جان خود را به مخاطره می اندازند تا صحت و سلامت را برای هموطنان خود به ارمغان آورند ، انصافاً کاری بس صعب و دشوار است.

مدیر آموزش و پرورش در این دیدار عنوان کرد :آتش نشانان شیردلانی هستند که در هنگام بروز حوادث جان بر کف و بی مهابا تن به آتش می زنند و شجاعت و از خود گذشتگی را معنا می بخشند . آتش نشانان و امدادگران علاوه بر حضور در صف اول خدمت رسانی به آسیب دیدگان در شهرها و روستاها ، در هنگام وقوع حوادث و سوانح غیر مترقبه نیز در خط مقدم امداد و نجات قراردارند واز هیچ تلاش و کوششی در جهت دستیابی به این مهم فروگذار نیستند

موسی زاده در ادامه گفت : آتش نشانی شهرستان سلماس در پیشبرد اهداف و برنامه های پروژه مهر 94 گامهای مثبت و اقدامات شایسته ای را انجام داده است که جا دارد از یکایک این افراد دلسوز تقدیر و تشکر نمایم .

وی هدف از نامگذارى این روز به عنوان روز ملی ایمنى و آتش نشانى، را تبدیل ایمنى در کشور به یک فرهنگ عنوان نمود .

درپایان این دیدار با اهدای لوح های تقدیر و شاخه گل توسط مدیریت و هیات همراه از آتش نشانان تقدیر به عمل آمد .

 [ سه شنبه 7 مهر 1394 ] [ 06:35 ب.ظ ] [ علی نیا ]

جشن عاطفه ها با شعار «مهر در انتظار همدلی»

http://10.30.170.244/2925/2925Docs/news/88.jpg

از فردا در مدارس ،جشن عاطفه ها با شعار «مهر در انتظار همدلی» برگزار می شود.

قدرت‌الله قاسمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه از برگزاری جشن عاطفه‌ها در آذربایجان غربی خبر داد و اظهار داشت: امسال نیز جشن عاطفه‌ها همزمان با سراسر کشور در تمام مدارس آذربایجان غربی برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه مراسم افتتاحیه جشن عاطفه‌ها هشتم مهر ماه با حضور مسئولان برگزار می‌شود، تصریح کرد: انتظار می‌رود شاهد مشارکت قابل توجهی از سوی دانش‌آموزان و اولیای آنها در این جشن بزرگ باشیم.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی با بیان اینکه با برگزاری چنین مراسمی باید دانش‌آموزان را بیش از این با فرهنگ نوعدوستی آشنا کنیم، تصریح کرد: در این خصوص شاهد توزیع پاکت و قلک‌هایی در بین دانش‌آموزان برای کمک به دانش‌آموزان بی‌بضاعت خواهیم بود.

این مسئول با بیان اینکه جشن عاطفه‌ها با مشارکت کمیته امداد استان در تمام مدارس استان برگزار می‌شود، اعلام کرد: استفاده از توان دانش‌آموزان و مشارکت آنها در چنین برنامه‌هایی نشان داده است که دانش‌آموزان به عنوان آینده‌سازان کشور نقش موثری در این زمینه دارند.

قاسمی با بیان اینکه جشن عاطفه‌ها فرصتی است تا فرزندان خود را با فرهنگ و حس نوعدوستی آشنا کنیم، از افرادی که توان مالی مناسبی دارند و قادر به کمک به دانش‌آموزان نیازمند هستند درخواست کمک کرد.

وی با بیان اینکه نباید اجازه دهیم دانش‌آموزی از سر فقر و نداری از تحصیل بازماند، اعلام کرد: سیاست آموزش و پرورش کاهش بازماندگان از تحصیل است ولی جمع‌آوری کمک‌های مردمی در کمک به دانش‌آموزان نیازمند نیز می‌تواند آنها را در ادامه تحصیل یاری رساند .

 


[ سه شنبه 7 مهر 1394 ] [ 06:32 ب.ظ ] [ علی نیا ]

تبریک سال تحصیلی جدید بر همکاران و دانش آموزان[ چهارشنبه 1 مهر 1394 ] [ 09:35 ب.ظ ] [ علی نیا ]

تبریک عید قربان[ چهارشنبه 1 مهر 1394 ] [ 09:33 ب.ظ ] [ علی نیا ]

بازدید نماینده وزارتی از مدارس مدیریت آموزش و پرورش سلماس

http://10.30.170.244/2925/2925Docs/news/IMG_8358.JPG

میلانی نماینده وزارتی از مدارس مدیریت آموزش و پرورش سلماس از مدارس ابتدایی،متوسطه دوره اول متوسطه روستایی و شهری بازدید نمود .

همزمان با شروع سال تحصیلی جدید میلانی نماینده ویژه وزارت آموزش و پرورش به همراه مدیر آموزش و پرورش سلماس و عده ای از کارشناسان از پروژه مهر۹۴   مدارس سلماس دیدن به عمل آوردند .

در این بازدیدها میلانی ضمن تبریک سال تحصیلی جدید و هفته دفاع مقدس و تأکید بر تحقق شعار سال تحصیلی ، رضایت کامل خود را از عملکرد مدیریت آموزش و پرورش سلماس اعلام کرد .
[ چهارشنبه 1 مهر 1394 ] [ 09:19 ب.ظ ] [ علی نیا ]

نواخته شدن زنگ بازگشایی مدارس

زنگ بازگشایی مدارس به صورت نمادین در دبیرستان استعدادهای درخشان شهید بهشتی سلماس با حضور مسئولین استانی و روسای ادارات و نهادهای دولتی و اولیاء دانش آموزن نواخته شد.

http://10.30.170.244/2925/2925Docs/news/IMG_8644.JPG

مراسم زنگ بازگشایی مدارس و گرامیداشت هفته دفاع مقدس با قرائت پیام وزیر ، مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش، روز چهارشنه اول مهر ماه 94 ، با حضور رئیس اداره فرهنگی و هنری استان ، معاون سیاسی فرماندار، شهردار ، اعضای شورای شهر، روسای ادارات و جمعی از فرماندهان ارتش ، سپاه، نیروی انتظامی ، فرهنگیان و دانش آموزان در دبیرستان استعدادهای درخشان شهید بهشتی  برگزار شد.

در ابتدای این مراسم پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و پخش سرود مقدس جمهوری اسلامی ایران با همراهی گروه موزیک ارتش ، مدیر آموزش و پرورش سلماس ضمن خیر مقدم، سال تحصیلی جدید 95-94 را به فرهنگیان و دانش آموزان تبریک گفت و پیرامون مسائل آموزش و پرورش مطالبی رابیان کرد.

موسی زاده مدیر آموزش و پرورش اظهارداشت : صاحبنظران علوم تربیتی، جامعه شناسی و روانشناسی آموزش و پرورش را محور توسعه می دانند چرا که این نهاد با آینده سازان کشور سر و کار دارد و راه پیشرفت کشور را اصلاح آموزش و پرورش دانسته  و  بزرگترین نعمت آموزش و پرورش را مردمی بودن آن عنوان کردند.

وی علم و ایمان را فاکتور های انسان های پیشرفته دانست و گفت: آموزش و پرورش محلی است که می تواند به بهترین نحو ممکن روح دانش و ایمان را در افراد پرورش دهد.

موسی زاده در ادامه گزارشی از وضعیت بازگشایی مدارس ارائه کرده و از حمایتهای امام جمعه ، فرماندار محترم و زحمات شورای شهر وشهرداری سلماس و تازه شهر تشکر کرده و خطاب به دانش آموزان گفت : در قبال زحمات مسئولین شما مسئول هستید ، عادت به سخت کوشی داشته باشید و پرسشگری را سرلوحه کار خود قرار دهید .

 

ناصر رزاقی رئیس اداره فرهنگی وهنری اداره کل  با گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت : هر جامعه مفاخری دارد ، تکیه گاهی دارد ، بزرگترین افتخار ما شهدا هستند که درس نفی استکبار و اثبات استقلال ، آزادی ، جمهوری اسلامی را به ما یاد دادند.

رزاقی  با بیان اینکه مسیر توسعه و پیشرفت کشور از آموزش و پرورش می گذرد، آموزش و پرورش را اصل و اساس توسعه کشور دانست و افزود: اگر قرار باشد شاهد توسعه کشور باشیم باید تاکید زیادی بر این بخش داشته باشیم.

 

 در ادامه  امیر تیموری معاون فرماندار شهرستان سلماس ضمن اشاره به اهمیت آموزش و پرورش وتربیت مدیران آینده کشور در خانواده و آموزش و پرورش گفت: شخصیت بچه ها در خانه و مدرسه ساخته می شود ؛ پس معلمین باید با دلسوزی و علاقه مندی و اخلاق و محبت و تکریم دانش آموزان ، به شکل گرفتن شخصیت بچه ها کمک کنند. تا مدیران آینده دارای شخصیت های مثبت جامعه باشند و بتوانند با هیج ، همه چیز بسازند.

 

وی  از دانش آموزان به عنوان سرمایه های کشور یاد کرد و گفت: با برنامه ریزی و هزینه کردن در این بخش می توانیم شاهد پیشرفت روز به روز استان و کشور باشیم.

 [ چهارشنبه 1 مهر 1394 ] [ 09:17 ب.ظ ] [ علی نیا ]

کارناوال شادی دانش آموزان مدارس ابتدایی سلماس

http://10.30.170.244/2925/2925Docs/news/IMG_8279.JPG

بمناسبت گرامیداشت بازگشایی مدارس و هفته دفاع مقدس نوآموزان پایه اول ابتدایی شهرستان سلماس با اجرای یک برنامه نمادین کارناوال شادی سال تحصیلی خود را شروع نمودند .

رسول موسی زاده مدیر آموزش و پرورش سلماس هدف از برگزاری این برنامه را ایجاد شور و نشاط بازگشایی مدارس در بین دانش آموزان پایه اول و نوآموز و گرامیداشت سالروز گرامیداشت دفاع مقدس عنوان نمود.

دانش آموزان کلاس اولی ها بهمراه اولیای خود با حضور در جشن غنچه ها و شکوفه ها، ورود خود به کانون های گرم تعلیم و تربیت را جشن گرفته و آن را گرامی داشتند.

[ چهارشنبه 1 مهر 1394 ] [ 09:12 ب.ظ ] [ علی نیا ]

آغاز مراسم روز غنچه‌ها در مدارس سلماس

http://10.30.170.244/2925/2925Docs/news/31.jpg


مدیر آموزش و پرورش سلماس : کودکان را با ید با اعمال و رفتارمان در خانه تربیت کنیم .

رسول موسی زاده مدیر آموزش و پرورش صبح امروز در مراسم روز غنچه‌ها ویژه «استقبال از پیش دبستانی‌ها» كه بصورت نمادین در دبستان امیر المومنین (ع) سلماس برگزار شد، اظهار داشت: مراسم «روز غنچه‌ها» همانند مراسم «روز شكوفه‌ها» به منظور آماده‌سازی نوآموزان برای ورود به مقطع پیش دبستانی است.

 وی ادامه داد: نخستین روز ورود نوآموزان به پیش دبستانی‌ها باید با برنامه‌ریزی همراه باشد چراكه این روز از تاثیرگذاری بسیاری برخوردار است

 موسی زاده خاطرنشان كرد: اگر برنامه‌ریزی‌های مناسب و موثری برای ورود نوآموزان به پیش دبستانی انجام شود از اضطراب و دلهره كودكان كاسته ‌می‌شود و آنها با آسودگی در كلاس‌ها و برنامه‌های ویژه خود شركت كنند.

رئیس آموزش وپرورش شهرستان سلماس گفت: جدایی از خانواده و ورود به محیطی جدید و ناآشنا برای اغلب كودكان و نوآموزان با ترس و هیجان همراه است و با انجام برنامه ‌مفرح و شاد می‌توان این روز را برای آنان به یك روز پرخاطره تبدیل كرد

وی عنوان كرد: همه متخصصین و کارشناسان تعلیم و تربیت سالهاست به این نتیجه رسیده اند که اثر تربیت پذیری کودک بیشتر از طریق الگو برداری از رفتار بزرگسالان است.[ چهارشنبه 1 مهر 1394 ] [ 09:10 ب.ظ ] [ علی نیا ]

پیام وزیر آموزش و پرورش به مناسبت آغاز سال جدید

http://10.30.170.244/2925/2925Docs/news/V%20(67).jpg

سوگند به قلم و آن چه می نویسد و سپاس و ستایش پروردگار یکتا راکه اسباب تعالی انسان ها را در اندیشه ورزی و تفکر قرار داد. درآستانه پاییز برگ ریز ودرطلیعه ی مهرشورانگیز و هم زمانی فصل « دانش » و روز « نیایش » یاد وخاطره حماسه سازان و شهیدان دفاع مقدس به ویژه معلمان و دانش آموزان شهید را گرامی می دارم و بر روح تابناک امام شهیدان بنیانگذار جمهوری اسلامی که اصالت حضورِ انبیاء را برامر « آموزش و پرورش » انسان ها برشمرد و «معلم» و« مدرسه » را  مبدأ « سعادت » و « شقاوت » دانست، درود می فرستم.

بدون شک در جهان امروز نهاد تعلیم و تربیت در تعالی، رشد و پیشرفت همه جانبه ملت ها سهمی اساسی، سترگ و بی بدیل و در فرهنگ ملی و دینی ما والاترین جایگاه را دارد .

رهبر فرزانه انقلاب هم به درستی این نهاد را کانون اساسی برای خلق دنیای آینده خوانده و آینده کشور و همچنین دنیای ما را مرهون تلاش امروز آموزش و پرورش دانسته و هزینه کردن در آن را سرمایه گذاری و منشاء نتایج مضاعف می دانند.

همچنین رئیس جمهور محترم  نیز این نهاد مقدس را نقطه ی آغاز حل و فصل اساسی مشکلات کشور معرفی نموده و ارتقای فرهنگ ،  اخلاق، دینداری و ظهور همه پیشرفت ها را در سایه سار « مدرسه » و « معلم » ممکن و مقدور می دانند.

این نگاه های دقیق و توجه ویژه می تواند زمینه ساز صدر نشینی نهاد آموزش و پرورش ، حمایت همه جانبه تمامی دستگاه ها و نویدبخش تحقق عزمی ملی برای ایجاد تحوّل واقعی باشد.

اینجانب در سالی که  مزین به «همدلی و همزبانی دولت و ملت » است، طلوع مهر و آغاز سال تحصیلی 95-1394 و بازگشایی مدارس این بوستان های علم و اندیشه را به همه دانش آموزان عزیز ، فرهنگیان فرهیخته و اولیاء گرامی ، صمیمانه تبریک و تهنیت می‌گویم.

آموزش و پرورش دولت تدبیر و امید ، با ایجاد زیر ساخت های لازم ، همه تلاش و مساعی خود را  به کارگرفته تا با یاری و همراهی مربیان و معلمان دلسوز ، مدیران آگاه واولیاء ارجمند، باتوجه به رهنمودهای روشنگرانه مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) و توصیه های داهیانه رئیس جمهورمحترم و برنامه های ارایه شده به مجلس شورای اسلامی و سیاست های « ارتقاء کیفیت مدیریت آموزشگاهی ، ساماندهی و بهسازی منابع انسانی، توسعه مشارکت ها ، تمرکز زدایی و بودجه ریزی عملیاتی » ، تحول بنیادین در آموزش وپرورش را  از یک « ضرورت » به مرحله اجرای راهکارها و حرکت براساس نقشه راه سند تحول بنیادین برساند تا بتواند در پرتو این اسناد بالادستی و اهتمام جدی به ساحت های تربیت، توسعه عدالت آموزشی ، انسجام اجتماعی ، گسترش مشارکت، توجه به منزلت و جایگاه معلم، تعمیق هویت ایرانی و اسلامی، بسط فرهنگ گفتگو و پرورش نسلی توانمند، صلح جو و متخلق به فرهنگ ایرانی و اسلامی بپردازد .

بدون تردید معلمان وآموزگاران دلسوز، این طلایه داران دانایی ، اصلی ترین محور تحقق عینی سیاست ها وبرنامه های تحولی آموزش و پرورش در مدرسه می باشندکه درکنار همراهی و مشارکت اولیا شریف دانش آموزان از طریق حضور موثر در انجمن های اولیاء و مربیان می توانند تسهیل گر دست یابی به این افق های روشن باشند.

از خداوند متعال می خواهم در پرتو توجهات حضرت ولی عصر (عج) وبا ابتنا بر کاربست « تدبیر » در کلیه امور، بهار تعلیم وتربیت وسال تحصیلی جدید نویدبخش پیشرفت همه جانبه کشور و بسط «امید » در پیکر جامعه همیشه سرافراز ایران اسلامی باشد. 


[ چهارشنبه 1 مهر 1394 ] [ 09:08 ب.ظ ] [ علی نیا ]

پیام مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی به مناسبت بازگشایی مدارس

http://10.30.170.244/2925/2925Docs/news/IMG_1094.JPG

هدف این است که کشور به دست انسانهای صالح از لحاظ علمی و فکری، در جهت  هدفهای خودش حرکت کند ...                                        مقام معظم رهبری

«ن و القلم و ما یسطرون»

مهر ، سر آغاز یک حرکت است، جوششی از بطن جامعه و شور و هیجان پر حلاوت نوآموزان و دانش آموزانی که با مهر و لبخند، آماده آموختن می شوند با آغاز مهر، بهار تعلیم و تربیت از راه می رسد و حرکت به سوی فرداهای روشن را به ارمغان  می آورد تا گشایش دوباره مدرسه ها و تجلی زیبای مهر و محبت و ایثار را به صاحبان علم وخرد به ویژه به فرهنگیان گرانقدر، مومن، دلسوز و متعهد و علم آموزان عزیز و به همه رهپویان طریق علم ومعنویت تبریک وتهنیت عرض نماییم.

همچنین تقارن این ایام با بزرگداشت هفته دفاع مقدس، سالهای پر افتخار جنگ تحمیلی که با رشادتها و جانفشانی های مردم غیور و رزمندگان مومن و خداجوی ایران اسلامی همراه بوده و خون هزاران شهید گلگون کفنی که نهال پر صلابت انقلاب را آبیاری کردند و عزت و شرف و سربلندی را افتخار آفریدند  گرامی می داریم.

یقین داریم جامعه بزرگ فرهنگیان، با صلابت و ایمان  مسیر نورانی و پرافتخار شهدای گرانقدر را ادامه داده  و در عرصه مقدس تعلیم و تربیت،علم و دانش ، ایثار و مقاومت و دفاع از ارزشهای انسانی و اسلامی را به نسل های آینده خواهند آموخت

 با تداعی این مبارزات و آرامشی که امروز در جامعه عزیز ایران اسلامی حاکم است  اول مهر و آغاز سال تحصیلی جدید را جشن می گیریم و به این بهانه فرصت را مغتنم می دانم تا ضمن یادآوری اهمیت تعلیم و تربیت مراتب سپاس و قدرشناسی خویش را از تمامی معلمان و مربیان شریف و فرهنگیان بصیر و سختکوش که با حمیّت و بردباری ، عالمانه در راستای تربیت انسانهای فکور، مومن و پای بند به آموزه های دینی و اخلاقی گام های موثری برمی دارند، اعلام بدارم و از دانش آموزان و دانش پژوهان عزیز بخواهم که قدر این دوران پر برکت را بدانند و شاکر نعمت های پروردگار متعال باشند و با اعتماد به نفس و جدیت و تلاش در فراگیری علم ودانش راه خود را به سوی آینده ای درخشان بگشایند و همواره و پیوسته برای تزکیه نفس ازخدای سبحان یاری جسته و موفقیت خویش را  با دو سلاح علم و ایمان تضمین نمایند.

باشد که با همراهی و همپایی شما فرهنگیان محترم و تلاش و جدیت دانش آموزان عزیز شاهد سربلندی ، عزت و شکوفایی روز افزون ایران اسلامی بوده و همگی در ظلّ توجهات حضرت ولیعصر(عج) و توجه به منویات رهبر معظم انقلاب و با سیاست های خردمندانه دولت تدبیر و امید در همه ی زمینه ها بخصوص در عرصه های آموزشی و پرورشی موفق و موید باشیم.

                         سیدمصطفوی مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی[ چهارشنبه 1 مهر 1394 ] [ 09:07 ب.ظ ] [ علی نیا ]

پیام تبریك مدیریت آموزش و پرورش شهرستان سلماس به مناسبت بازگشایی مدارس

http://10.30.170.244/2925/2925Docs/news/IMG_6106.jpg

بسم الله الرحمن الرحیم

اول مهر رسید و جوانان و نوجوانان ایران زمین كه سرمایه های آینده این مرز و بوم هستند ، عازم مراكز آموزشی می شوند تا هر چه بیشتر یاد بگیرند.یاد بگیرند كه در دنیای ما چه می گذرد و میروند تا علوم ، تجربه ها و تاریخ را بیاموزند.

فرا رسیدن بهار تعلیم و تربیت ، گشایش دوباره مدرسه ها ، هنگامه تجلی زیبای مهر و محبت و ایثار معلمان و مهر افروزان را به صاحبان خرد و اندیشه و به ویژه به فرهنگیان گرانقدر ، پرتلاش ،دلسوز و متعهد و دانش آموزان عزیز و به همه رهپویان طریق علم و معنویت تبریك و تهنیت عرض می نمایم و تقارن آن را با ایام بزرگداشت دفاع مقدس كه یادآور ایثارگریها ، فداكاری ها و ازجان گذشتگی های حماسه سازان دفاع مقدس می باشد، گرامی داشته و به روح والا و پرفتوح امام راحل و تمامی شهدای گرانقدر بالاخص به شهدای عزیز فرهنگی و دانش آموز درود و سلام می فرستم.قطعاً همه  پیروزی ها،عزت،عظمت،سربلندی،اقتدار و توسعه همه جانبه ملت ایران اسلامی مرهون غیرت و رشادت حماسه آفرینان هشت سال دفاع مقدس می باشد كه عاشقانه و با عزمی راسخ در جهت دفاع از اسلام و انقلاب اسلامی تمامی هستی شان را در طبق اخلاص گذاشتند و هشت سال دفاع مقدس را به عنوان یكی از درخشان ترین برگ های تاریخ میهن اسلامی ثبت كردند.

اول مهر و آغاز سال تحصیلی جدید نیز فرصت مغتنمی است تا مراتب سپاس و قدرشناسی خود را از تمامی معلمان شریف ، متعهد و دلسوز و فرهنگیان بصیر و سختكوش كه با همت و تلاش خود در راستای تربیت نیروی انسانی عالم ، خلاق فكور،مومن و پای بند به ارزش های دینی و اخلاقی گام های موثری بر می دارند ، اعلام می دارم .بدون تردید معلمان عزیز عصاره ی بزرگ تعلیم و تربیت هستند كه دانایی محوری و خردورزی را كه محور توسعه پایدار محسوب می شود در كلام رسا و شیوای خودشان جاری و ساری و به منصه ظهور می رسانند .

در آغاز سال تحصیلی جدید از دانش آموزان و دانش پژوهان عزیز انتظار می رود كه قدر این دوران پربركت را بدانند و شاكر نعمت های پروردگار متعال باشند و با توكل به خدا و اعتماد به نفس  و تلاش و جدیت شان در فراگیری علم و دانش ، راه خود را به سوی آینده ای درخشان بگشایند و پیوسته برای تزكیه نفس از خدای سبحان یاری بجویند و خودشان را به دو بال علم و ایمان مجهز كنند . چرا كه این دو بال لازمه پروازی موفق است .

دانش آموزان عزیز كه برای یادگیری و تلاشِ برای آموختن راهی هستید ، با تبریك و شادباش به حضور پرشورتان در عرصه یادگیری علم و فرهنگ و ادب ، موفقیت و آینده ای شاد را برای شما آرزومندم .

سربلندی و عزت روز افزون ایران اسلامی و توفیقات همیشگی دست اندركاران تعلیم و تربیت را در سایه توجهات حضرت ولی عصر (عج) خواستارم.

امیدوارم در سالی كه به فرموده مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای به نام سال دولت و ملت ، همدلی و هم زبانی مزین گردیده است بیش از پیش شاهد تعالی جایگاه آموزش و پرورش سلماس باشیم .

                                        موسی زاده - مدیرآموزش و پرورش سلماس


[ چهارشنبه 1 مهر 1394 ] [ 08:59 ب.ظ ] [ علی نیا ]